Jak jailbreak Apple TV

0
14

Apple TV to świetny dodatek do każdej istniejącej konfiguracji telewizora. Dzięki Apple TV możesz odtwarzać wideo, muzykę i filmy z iPhone’a, iPada za pośrednictwem AirPlay lub przeglądać niezliczone aplikacje i gry dostępne w dedykowanym App Store Apple TV – cóż, przynajmniej w czwartej generacji Apple TV. Starsze wersje (Apple TV 1, 2 i 3) są nieco mniej imponujące, oferując tylko odtwarzanie multimediów i niewiele więcej.

Ale jailbroken Apple TV to zupełnie inna gra w piłkę. Po uruchomieniu oprogramowania typu jailbreak na Apple TV możesz zainstalować nowe aplikacje, usługi i systemy na Apple TV, które uczynią go znacznie bardziej interesującym niż domyślnie oferowane przez Apple.

Czy powinienem zablokować Apple TV?

Pytanie o to, czy jailbreak iPhone’a jest dość kontrowersyjne (są plusy i minusy). Jest znacznie mniej wad do jailbreakingu starego Apple TV i mnóstwa ulepszeń.

Oto kilka ciekawych programów, które można zainstalować w jailbroken Apple TV:

Kodi (formalnie znany jako XMBC) to centrum rozrywki, które umożliwia odtwarzanie większości muzyki, filmów i podcastów. Umożliwia także funkcjonalność PVR, dzięki czemu można oglądać i nagrywać telewizję na żywo.

aTV Flash (czarny) | FireCore: to przyjazne dla użytkownika oprogramowanie dla starszych telewizorów Apple, które umożliwia odtwarzanie niszowych typów plików (takich jak .mkv), przeglądanie Internetu i korzystanie z nieoficjalnych aplikacji, takich jak Last.fm.

To świetny pomysł, aby jailbreakować swój stary Apple TV. Zwłaszcza jeśli w pobliżu znajduje się Apple TV, który nie jest używany.

Czy mogę jailbreakować mojego Apple TV?

Na szczęście całkiem łatwo jest zablokować Apple TV – tak długo, jak masz odpowiedni model Apple TV.

Apple wydało pięć generacji Apple TV przez lata, które były dostępne. Pierwsza generacja Apple TV (model biały i srebrny) wraz z Apple TV 2, Apple TV 3 i Apple TV 4, która została wyposażona w przeprojektowany system operacyjny i wiele nowych funkcji, w tym Siri i App Store, oraz został uzupełniony przez Apple TV 4K.

Apple TV 2 wraz z Apple TV 4 i Apple TV 4K są dość łatwe do jailbreaku przy użyciu odpowiedniego oprogramowania (więcej na ten temat nieco).

Pierwsza generacja Apple TV może zostać zlikwidowana za pomocą oprogramowania o nazwie Rowmote, chociaż oprogramowanie jest nieco przestarzałe i nie zapewni wspaniałego doświadczenia w porównaniu z nowszym Apple TV.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak skonfigurować zegarek Apple

Jailbreaking na Apple TV 3

Jeśli masz Apple TV 3, nie możesz go teraz przerwać, niezależnie od tego, co czytasz w sieci.

Istnieje wiele oszustw, które twierdzą, że są w stanie przerwać Apple TV trzeciej generacji, będą próbować odebrać pieniądze, więc ich unikaj.

Nawet jeśli mogą być uzasadnione, powinieneś zachować ostrożność. Weź jedno narzędzie do jailbreakingu Apple TV 3, Snow3rd. Próbowaliśmy (i jak dotąd się nie udało) zweryfikować, czy jest to oszustwo, czy nie, ale będzie działać tylko na Apple TV, który nie został zaktualizowany poza systemem iOS 5.0.2 i z tego, co widzimy, nie robi tego. t zawsze działa.

Cokolwiek przeczytałeś w sieci, okazuje się, że obecnie nie ma sposobu, aby jailbreak Apple TV 3, który możemy śmiało potwierdzić, nie jest oszustwem.

Najlepiej zainstalować Plexconnect i korzystać z serwera Plex Media Server, który nie wymaga urządzenia jailbreak, ale pozwala na odtwarzanie większej ilości treści za pośrednictwem Apple TV. Więcej informacji na temat instalacji i korzystania z Plex można przeczytać w tym artykule na temat oglądania telewizji w Apple TV.

Jak jailbreak Apple TV 2

Apple TV 2 z oprogramowaniem iOS 5.3 (wydanym 19 czerwca 2013 r.) Może być jailbreakowany przy użyciu oprogramowania o nazwie Seas0nPass. Jest to dostępne na stronie FireCore. Wykonaj następujące kroki, aby jailbreak na Apple TV 2:

 1. Pobierz Seas0nPass ze strony FireCore.
 2. Rozpakuj aplikację Seas0nPass i przenieś ją do folderu Aplikacje.
 3. Podłącz komputer Mac do Apple TV za pomocą kabla Micro-USB.
 4. Otwórz aplikację Seas0nPass i kliknij przycisk Utwórz IPSW.
 5. Naciśnij jednocześnie przyciski Menu i Odtwórz / Pauza na pilocie Apple TV (po wyświetleniu monitu).
 6. Kliknij Gotowe, gdy Seas0nPass zakończy jailbreaking twojego Apple TV.
 7. Odłącz kabel USB i podłącz Apple TV do telewizora za pomocą kabla HDMI i źródła zasilania. Włącz Apple TV.

Jako buty Apple TV powinieneś zobaczyć logo FireCore. To wszystko, Twój Apple TV działa teraz z oprogramowaniem jailbroken. Powinieneś być w stanie używać go normalnie, ale od teraz będziesz mógł zainstalować inne aplikacje i usługi. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak najlepiej wykorzystać swój jailbreakowy Apple TV, zajrzyj na stronę FireCore.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak korzystać z hałasu w Apple Watch

Jak jailbreak Apple TV 4 lub Apple TV 4K

Jest to nieco inny proces niż jailbreak czwartej i piątej generacji telewizorów, ponieważ tvOS działa inaczej niż tradycyjne oprogramowanie Apple TV.

Aha, podobnie jak Apple TV 2, jailbreak Apple TV 4 / 4K zadziała tylko wtedy, gdy używasz tvOS 12 – 12.1.1. Te, które zainstalowały tvOS w wersji 12.2 lub nowszej, niestety nie mają szczęścia, ponieważ technika jailbreak została załatana przez Apple w późniejszych aktualizacjach systemu operacyjnego.

W każdym razie wykonaj następujące kroki, aby jailbreak swojego Apple TV:

 1. Na komputerze Mac lub PC pobierz Cydia Impactor i plik jailbreak ChimeraTV.
 2. Podłącz Apple TV do komputera Mac lub PC za pomocą kabla USB-C do USB-A. Jeśli nie masz takiej przydatności, możesz wybrać jedną na Amazon za 3,49 GBP.
 3. Otwórz Cydia Impactor i przeciągnij i upuść plik ChimeraTV na aplikację, aby go załadować, a następnie kliknij Start, aby rozpocząć proces instalacji.
 4. Aplikacja powinna następnie poprosić o identyfikator Apple i hasło. Twoje dane uwierzytelniające są używane do „podpisywania” aplikacji i zezwalania na jej zainstalowanie w Apple TV. Użycie osobistego identyfikatora Apple ID powinno być w porządku, ale ci, którzy chcą być pewni, mogą utworzyć alternatywny Apple ID do użytku z Cydia Impactor.
 5. Cydia Impactor powinien następnie zainstalować aplikację ChimeraTV na swoim Apple TV, gotową do włamania. Po zakończeniu odłącz Apple TV od komputera Mac lub PC i podłącz go z powrotem do telewizora.
 6. W Apple TV powinieneś zobaczyć aplikację ChimeraTV. Dotknij go, aby go otworzyć.
 7. Wybierz opcje dla jailbreak i wybierz Zrób to!
 8. Proces jailbreak powinien się rozpocząć i potrwa kilka minut. Po zakończeniu „Sukces! Twój telewizor został wyzwolony! komunikat powinien pojawić się na ekranie. Jeśli to się nie powiedzie i uruchomi się ponownie, po prostu spróbuj ponownie – może to wymagać więcej niż jednej próby udanego jailbreaku Apple TV.

Mamy o wiele więcej samouczków na temat Apple TV, w tym jak skonfigurować i używać Apple TV, jak surfować po Internecie na Apple TV, a co najważniejsze, jak zdobyć US Netflix w Wielkiej Brytanii na Apple TV.