Jak i gdzie sprzedać swojego iPhone’a w najlepszej cenie

0
881

Chcesz sprzedać swojego starego iPhone’a – być może w nadziei, że dodatkowa gotówka pozwoli Ci kupić jeden z nowych modeli iPhone’a 14? To świetny plan, a my jesteśmy tutaj, aby dowiedzieć się, ile pieniędzy dostaniesz za swojego starego iPhone’a oraz jakie są najlepsze metody i miejsca sprzedaży używanego iPhone’a.

W tym artykule przyjrzymy się niektórym opcjom sprzedaży, które zapewnią Ci najwięcej pieniędzy na stary iPhone. Podpowiemy też, jak przygotować iPhone’a do sprzedaży – to ważny krok, którego naprawdę nie powinieneś pomijać!

Na koniec porozmawiamy trochę o metodach recyklingu starego iPhone’a, co jest generalnie dobrym pomysłem, jeśli dbasz o środowisko i możesz też zarobić trochę gotówki.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest kiedy jest najlepszy czas na sprzedaż starego iPhone’a? – które omówimy osobno. (Wskazówka: nie tylko po tym, jak Apple wprowadza nowy model i obniża cenę telefonu, który planujesz sprzedać).

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, co zrobisz z pieniędzmi po sprzedaży starego telefonu, zapoznaj się z naszym przewodnikiem zakupu iPhone’a.

Jak przygotować iPhone’a do sprzedaży

Zanim sprzedasz swojego iPhone’a, musisz upewnić się, że wyczyściłeś wszystkie przechowywane na nim dane, aby uniemożliwić osobie, która go kupuje, dostęp do Twoich poufnych danych. Nie chodzi tylko o zakłopotanie: może to prowadzić do oszustwa lub kradzieży tożsamości.

Wymazywanie urządzenia Apple to dość prosty proces, który wyjaśniamy w naszym artykule Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone’a.

Radzimy nie ulegać pokusie sprzedaży iPhone’a z nienaruszonymi danymi, nawet jeśli uważasz, że same dane zwiększają wartość obiektu. (Na przykład, kiedy gra Flappy Bird została usunięta z iOS App Store w 2014 roku, użytkownicy zaczęli sprzedawać starsze iPhone’y po wyższych cenach w serwisie eBay, reklamując fakt, że mają zainstalowaną grę. Podobnie iPhone’y z zainstalowanym Fortnite były sprzedawane w serwisie eBay po ta gra została usunięta z App Store z powodu sporu Apple z firmą Epic.)

Aplikacja lub gra może wydawać się niewinnym oprogramowaniem, którego nie można wykorzystać, ale zostanie połączona z Twoim kontem Apple i sprytnemu hakerowi może zaoferować możliwość zdobycia danych osobowych. Lepiej być po bezpiecznej stronie.

Będziesz także chciał zebrać wszystkie kable, akcesoria i opakowania, które masz dla iPhone’a. Upewnij się, że określiłeś, z czym jest wyposażony iPhone, jeśli chodzi o kable i opakowanie, szczególnie jeśli sprzedajesz w serwisie eBay.

Najlepsze miejsca do sprzedaży iPhone’a

Możesz otrzymać rozsądną kwotę za swojego starego iPhone’a od Apple lub innej firmy zajmującej się skupem, szczególnie jeśli przechowujesz go w dobrym stanie.

Sam Apple oferuje uczciwą ofertę w ramach programu Trade In, który może zapewnić do 455 GBP za stary smartfon. (Tak, to nawet nie musi być iPhone!) Oto, ile możesz zaoszczędzić na cenie nowego iPhone’a, jeśli wymienisz stary model – pamiętaj, że te ceny często się zmieniają, zwłaszcza gdy Apple wprowadza nowe telefony , więc sprawdź najnowsze ceny wymiany w witrynie Apple tutaj.

Jeśli zdecydujesz się zabrać swojego starego iPhone’a do sklepu detalicznego Apple, personel Apple sprawdzi go i poda szacunkową cenę wymiany. Cena zależy od stanu sprzętu oraz modelu, wieku i specyfikacji iPhone’a. Klienci mogą następnie odjąć tę wartość od ceny nowego iPhone’a lub innego produktu Apple, jeśli zdecydują się na wymianę (otrzymasz kartę upominkową Apple Store).

Jeśli zdecydujesz się przejść przez proces wymiany online, musisz odwiedzić stronę Apple Trade In, odpowiedzieć na zestaw pytań, aby pomóc Apple oszacować szacunkową wartość urządzenia, a następnie wysłać iPhone’a do Dataserv w celu oceny . Gdy Brightstar (partner Apple ds. recyklingu) sprawdzi Twoje urządzenie i określi dokładną wartość wymiany, pieniądze zostaną zdeponowane na Twoim koncie bankowym. Mamy artykuł wyjaśniający, jak uzyskać pieniądze dzięki programowi wymiany firmy Apple.

Apple sprawia, że ​​proces wymiany jest prosty, ale może to nie być najlepszy sposób na zmaksymalizowanie kwoty pieniędzy, którą możesz uzyskać za swojego starego iPhone’a. Na szczęście istnieje wiele innych opcji.

Oczywiście możesz wystawić swój stary iPhone na eBay, Gumtree, FaceBook Marketplace lub podobnym. Mamy tutaj kilka wskazówek dotyczących sprzedaży w serwisie eBay. Główne problemy ze sprzedażą w ten sposób to samodzielne zajmowanie się klientami (zwłaszcza jeśli okażą się trudni) oraz ilość czasu, jaką będziesz musiał zainwestować w cały proces.

Innym problemem związanym z tymi publicznymi usługami sprzedaży jest to, że przy tak wielu miejscach oferujących odnowione iPhone’y – w tym Apple, która obejmuje roczną gwarancję – rynek używanych iPhone’ów bez wątpienia spada. Przeczytaj: Gdzie kupić używany lub odnowiony iPhone.

Inną opcją jest sprzedaż iPhone’a jednemu z poniższych. Możesz nie dostać tyle pieniędzy, ile sprzedawałbyś za pośrednictwem serwisu eBay lub podobnego, ale jest to o wiele mniej kłopotliwe. Więcej pieniędzy dostaniesz za odblokowaną słuchawkę w dobrym stanie.

 • CeX – CeX da gotówkę lub kredyt na twojego starego iPhone’a.
 • CashGenerator – Jeśli wprowadzisz dane swojego iPhone’a na stronie internetowej, skontaktuje się z Tobą jeden ze sklepów firmowych.
 • Envirofone – Ta strona da Ci również pieniądze na stary telefon komórkowy. Akceptują nawet uszkodzone telefony.
 • musicMagpie – Możesz podać dane iPhone’a, który chcesz sprzedać i wysłać go do nich za darmo.
 • Carphone Warehouse — przyjmie Twojego starego iPhone’a i przyzna Ci kredyt.
 • Argos – Możesz również wymienić starego iPhone’a z Argosem.
 • Gra – Gra zapłaci Ci również gotówką lub kredytem za używane telefony.

Sieci komórkowe w Wielkiej Brytanii również oferują wymianę, na przykład EE, Vodafone i O2.

Ile jest wart Twój stary iPhone?

Cena, jaką możesz uzyskać za używanego iPhone’a, zależy od tego, jaki masz model i gdzie go sprzedajesz. Zazwyczaj otrzymasz więcej gotówki z prywatnej sprzedaży niż ze sklepu lub usług (ponieważ muszą zawierać marżę, gdy sprzedają).

Dobrą wiadomością jest to, że iPhone’y mają lepszą cenę niż Androidy, więc jeśli planujesz sprzedawać, powinieneś być w stanie zarobić przyzwoite pieniądze.

Możesz spodziewać się więcej za:

 • Nowszy iPhone.
 • Model Plus lub Max (w porównaniu z mniejszą słuchawką tej samej generacji).
 • Wysoka pojemność — spodziewaj się, że dostaniesz więcej za model 256 GB lub większy, mniej, jeśli masz w ofercie tylko 16 GB.
 • Nieuszkodzona słuchawka.
 • Odblokowana słuchawka. (Jeśli jest powiązany z siecią, rozważ najpierw odblokowanie go – oto jak odblokować iPhone’a, ale zastanów się, ile odblokowanie telefonu zwiększy jego wartość przed wypłatą.)
 • Niektóre kolory są również bardziej popularne i mogą osiągnąć wyższą cenę w sprzedaży.
 • iPhone, w którym wymieniono baterię. Jeśli bateria Twojego iPhone’a wymaga wymiany, warto ją obejrzeć, ponieważ nie kosztuje fortuny. Kilka lat temu Apple oferowało bezpłatne zamienniki baterii dla niektórych iPhone’ów – informacje o wymianie baterii iPhone’a tutaj – ale teraz wymiana baterii zaczyna się od 49 GBP / 49 USD dla iPhone SE, 6, 6s, 7, 8 i drugiej generacji iPhone SE. Naprawa baterii do iPhone’ów z serii X, XS, SR, 11 i 12 kosztuje 69 GBP / 69 USD – więcej tutaj: Naprawy Apple: cennik i czas naprawy.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zadzwonić FaceTime do użytkownika Androida

Następnie omówimy różne typy iPhone’ów, aby zobaczyć, ile mogą być warte. Poniżej przedstawiamy ceny, jakie widzieliśmy dla modelu o największej pojemności, odblokowanego, czyli w dobrym stanie. Więc oczekuj mniej!

Jednym z powodów, dla których ceny z drugiej ręki nie są świetne, jest to, że naprawdę łatwo jest kupić odnowiony iPhone od Apple i innych sprzedawców (a mianowicie tych wymienionych poniżej, którzy kupią starego iPhone’a, a następnie naprawią z nim wszelkie problemy przed sprzedażą). Kupujący czerpią korzyści z zakupu tych odnowionych modeli, ponieważ mogą mieć pewność, że faktycznie będą działać zgodnie z reklamą.

iPhone 12, mini, Pro i Pro Max

Jeśli masz jedną z serii Apple iPhone 12, patrzysz na znacznie wyższe ceny niż starsze telefony iPhone.

Jednak cena będzie uzależniona od ceny, za którą Apple sprzedaje telefon – i można się spodziewać, że RRP dla tych telefonów spadnie, gdy Apple wprowadzi kolejną generację serii iPhone 13 we wrześniu 2021 roku.

Oto, za co Apple sprzedaje teraz te telefony:

 • iPhone 12 mini Od 699 GBP
 • iPhone 12 Od 799 GBP
 • iPhone 12 Pro od 999 GBP
 • iPhone 12 Pro Max Od 1099 GBP

Kiedy Apple wprowadzi nowy iPhone 13, prawdopodobnie obniży cenę tych telefonów o około 100 funtów za każdy i prawdopodobnie zapłaci maksymalnie 400 funtów za wymianę na najwyższej klasy Pro Max. Jest prawdopodobne, że inne firmy oferujące kupno starych telefonów zaoferują podobną cenę.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że Apple zaczyna sprzedawać iPhone’a 12 w odnowionym sklepie. Prawdopodobnie rozpocznie się to kilka miesięcy po wprowadzeniu iPhone’a 13, a kiedy to nastąpi, wpłynie to na wartość używanego iPhone’a.

Firmy odkupujące oferują obecnie od około 300 funtów za iPhone’a 12: na przykład musicMagpie zaoferuje 380 funtów za iPhone’a 12 64 GB w dobrym stanie, podczas gdy iPhone 12 Pro Max o pojemności 512 GB może dać 640 funtów. CeX da Ci 343 GBP za 64 GB iPhone’a 12 (lub 437 GBP kupon), podczas gdy 512 GB iPhone 12 Pro Max może Ci dać 605 GBP w gotówce lub 770 GBP kupon.

Możesz uzyskać trochę więcej, jeśli będziesz sprzedawać w serwisie eBay lub Gumtree.

iPhone 11, Pro i Pro Max

Spodziewamy się, że Apple przestanie sprzedawać serię iPhone’ów 11, kiedy wprowadzi iPhone’a 13. W takim przypadku mogą się zdarzyć dwie rzeczy: seria iPhone’a 11 będzie bardzo poszukiwana, ponieważ będzie trudniej ją kupić; lub rynek zostanie zalany telefonami z serii iPhone 11, gdy ludzie sprzedają je, aby kupić nowy iPhone.

Na razie jednak w Apple mamy następujące ceny:

 • iPhone 11 Od 799 GBP
 • iPhone 11 Pro od 999 GBP
 • iPhone 11 Pro Max Od 1099 GBP

Apple sprzedaje również serię iPhone 11 w odnowionym sklepie:

 • iPhone 11 Od 639 zł
 • iPhone 11 Pro Od 759 GBP
 • iPhone 11 Pro Max od 849 GBP

Na tej podstawie jest bardzo mało prawdopodobne, że uzyskasz więcej niż odnowione ceny Apple, ze względu na wszystkie korzyści płynące z zakupu od Apple (gwarancja, bezpłatna dostawa itp.).

Jeśli wymienisz telefon z serii iPhone 11 z Apple w tej chwili, możesz spodziewać się do 455 GBP za iPhone’a 11 Pro Max, do 400 GBP za 11 Pro i 345 GBP za iPhone’a 11. Oczywiście te ceny padnie, gdy pojawi się iPhone 13.

Inne firmy odkupujące prawdopodobnie zaoferują nieco więcej niż Apple. Na przykład musicMagpie zaoferuje 290 GBP za iPhone’a 11 64 GB lub aż 490 GBP za iPhone’a 11 Pro Max o pojemności 512 GB. CeX da Ci 247 GBP za 64 GB iPhone’a 11 (lub kupon o wartości 341 GBP).

Jeśli chcesz spróbować uzyskać więcej, możesz spróbować eBay lub podobnego – ale zalecamy spróbować sprzedać, zanim iPhone 13 trafi do sprzedaży.

iPhone XR

IPhone XR to kolejny telefon, który Apple nadal sprzedaje, ale prawdopodobnie zniknie z linii, gdy pojawi się iPhone 13.

W tej chwili ceny Apple są następujące:

 • iPhone XR od 499 GBP

Apple sprzedaje również serię iPhone 11 w odnowionym sklepie:

 • iPhone XR (64 GB) Od 419 GBP
 • iPhone XR (128 GB) Od 469 GBP

Apple wymieni starego iPhone’a XR za maksymalnie 210 funtów.

Inne firmy zajmujące się handlem, takie jak musicMagpie, oferują około 180 GBP za 64 GB iPhone’a XR lub do 225 GBP za model 256 GB. CeX da Ci 157 GBP za 64 GB iPhone’a XR (lub kupon o wartości 217 GBP).

iPhone XS i XS Max

Apple nie sprzedaje już serii iPhone XS – chociaż nie jest to do końca prawda, ponieważ firma ma ją w Refurbished Store:

 • iPhone XS Od 639 £
 • iPhone XS Max (512 GB) Od 1 019 GBP

Nie przewidujemy, że te ceny utrzymają się na tak wysokim poziomie przez długi czas.

Apple zamieni starego iPhone’a XS za maksymalnie 240 GBP, a starego iPhone’a XS Max za maksymalnie 225 GBP.

W dobrym stanie 64 GB XS Max otrzymasz 245 funtów, a w dobrym stanie 512 GB XS Max 320 funtów od musicMagpie. Podczas gdy XS (64 GB) kosztuje 210 GBP lub 280 GBP za model 512 GB. CeX da Ci 157 GBP za 64 GB iPhone’a XS (lub kupon o wartości 217 GBP). 64 GB XS Max może dać ci 182 GBP (lub kupon o wartości 251 GBP).

iPhone X

Apple nie sprzedaje już iPhone’a X, ale nadal można go kupić w Refurbished Store:

 • iPhone X (256 GB) Od 679 GBP

Ponownie, jest to teraz bardzo wysoka cena za całkiem starego iPhone’a, więc nie przewidujemy, że ceny te utrzymają się na tak wysokim poziomie przez długi czas.

Apple wymieni starego iPhone’a X za maksymalnie 160 funtów.

64-gigabajtowy iPhone X może dać ci 190 funtów od musicMagpie lub 225 funtów za model 256 GB. CeX da ci 187 GBP za 64 GB iPhone’a XS (lub kupon o wartości 238 GBP).

iPhone 8, 8 Plus

Apple przestał sprzedawać modele z serii 8 w kwietniu 2020 r. W tym momencie kosztowały 479 GBP lub 579 GBP.

Obecnie w odnowionym sklepie nie są dostępne żadne modele iPhone’a 8 ani 8 Plus.

Apple da ci do 155 funtów za iPhone’a 8 Plus i do 130 funtów za iPhone’a 8.

CeX da ci 114 GBP za 64 GB iPhone’a 8 (lub kupon o wartości 198 GBP). W przypadku iPhone’a 8 Plus o pojemności 64 GB otrzymasz 135 GBP w gotówce lub kupon o wartości 186 GBP.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak sprawić, by Apple Watch ostrzegał, jeśli zapomnisz iPhone'a?

iPhone 7 i 7 Plus

Apple kontynuowało sprzedaż tych telefonów do września 2019 r. Kiedy Apple nadal sprzedawał iPhone’a 7 i 7 Plus, kosztował 449 GBP / 449 USD lub 569 GBP / 569 USD.

Teraz nie możesz ich nawet znaleźć w Apple Refurbished Store.

Apple zaoferuje do 125 GBP za 7 Plus lub 100 GBP za iPhone 7.

32-gigabajtowy iPhone 7 może dać ci 55 funtów z musicMagpie lub 75 funtów za model 256 GB. iPhone 7 Plus zyskuje nieco więcej: do 85 GBP za model 32 GB lub 115 GBP za opcję 256 GB. CeX wskazuje, że da 87 GBP za 32 GB iPhone’a 7 Plus (lub kupon o wartości 120 GBP).

Być może lepiej będzie sprzedawać na eBayu lub za pośrednictwem Gumtree zapalonemu, lokalnemu kupcowi, ale są to bardzo stare telefony o ograniczonym atrakcyjności.

iPhone 6s i 6s Plus

Apple wymieni iPhone’a 6s z najwyższej półki za maksymalnie 55 funtów i 6s Plus za 65 funtów.

Jeśli chcesz sprzedać iPhone’a 6s lub 6s Plus, możesz spodziewać się do 15 GBP od musicMagpie za model 16 GB 6s lub 30 GBP za model 128 GB. CeX wskazuje, że da 64 GBP za 32 GB iPhone’a 6S (lub kupon o wartości 88 GBP).

iPhone 6 i 6 Plus

Apple wymieni iPhone’a 6 z najwyższej półki za maksymalnie 40 funtów i 6s Plus za 45 funtów.

W musicMagpie szukasz około 8 GBP za model 16 GB lub 15 GBP za model 128 GB. Plus to również 15 GBP za model 128 GB. Na CeX możesz otrzymać 42 GBP za 16 GB iPhone’a 6 (lub kupon o wartości 57 GBP).

iphone 5s

Apple nie oferuje żadnych pieniędzy na starego iPhone’a 5s – te telefony zostały po raz pierwszy wprowadzone na rynek w 2013 roku, więc zdecydowanie przeszły już swoją świetność.

Możesz sprzedać iPhone’a 5s za łączną kwotę 1 GBP na Envirofone, ale musi to być działający telefon. CeX wskazuje, że da ci 28 GBP za 16 GB iPhone’a 5s (lub kupon o wartości 38 GBP).

iphone 5c

iPhone 5c jest uważany przez Apple za zabytkowy, co oznacza, że ​​firma może nie być w stanie go serwisować lub dostarczać części, jeśli coś pójdzie nie tak. Przeczytaj: Jak długo Apple obsługuje iPhone’y?

Apple nie oferuje żadnych pieniędzy na starego iPhone’a 5c. CeX wskazuje, że da 22 GBP za 8 GB iPhone’a 5c (lub kupon o wartości 31 GBP).

iPhone 5

iPhone 5 jest również uważany za zabytkowy przez Apple, a Apple nie oferuje żadnych pieniędzy na starego iPhone’a 5.

CeX da Ci 21 GBP za 16 GB iPhone’a 5 (lub kupon o wartości 28 GBP).

iPhone 4s

Przechodzimy teraz z Vintage na Przestarzałe. Apple nawet nie spróbuje naprawić żadnych telefonów starszych niż 4s.

Ponownie, biorąc pod uwagę wiek tego telefonu, jego wartość może być przedmiotem kolekcjonerskim, więc możesz spróbować wystawić go na eBay. CeX wskazuje, że da ci 9 GBP za 16 GB iPhone’a 4S (lub kupon o wartości 16 GBP).

iphone 4

Podobnie jak iPhone 4s, 4 jest uważany przez Apple za przestarzały.

CeX wskazuje, że da Ci 8 GBP za 16 GB iPhone’a 4 (lub kupon o wartości 14 GBP).

iPhone 3G i 3GS

iPhone 3G i 3GS są również przestarzałe.

CeX wskazuje, że da Ci 8 GBP za 8 GB iPhone’a 3GS (lub kupon o wartości 12 GBP).

Zabawnie, CeX wskazuje, że da ci 1 pensa za 16 GB iPhone’a 3G.

Oryginalny iPhone

Niewątpliwie z oryginalnym iPhone’em wiąże się czynnik nostalgii, który nie może się równać z późniejszymi modelami, więc jeśli masz szczęście go mieć, to kto wie, ktoś na eBayu może go chcieć.

Najlepiej jest poszukać kolekcjonera w serwisie eBay. W rzeczywistości, jeśli jest całkowicie zapieczętowany w oryginalnym opakowaniu, możliwe jest, że zarobisz wystarczająco dużo, aby zapłacić za zupełnie nowego iPhone’a – czasami można je zobaczyć w serwisie eBay za ponad 1000 funtów. Jest to jednak dość optymistyczne, a bardziej realistyczne oczekiwanie może wynosić od 20 do 100 funtów. I nie zapominaj, że w przypadku sprzedaży za pośrednictwem witryny aukcyjnej online będziesz musiał uiszczać opłaty w serwisie eBay i PayPal oprócz opłaty pocztowej.

Warto zbadać Gumtree, aby uniknąć takich opłat, chociaż nie otrzymasz wsparcia od eBay i PayPal, jeśli skorzystasz z tej usługi.

Jak poddać recyklingowi starego iPhone’a?

Podczas imprezy inauguracyjnej iPhone SE w marcu 2016 r. Apple spędził zaskakującą ilość czasu, rozmawiając o swoich programach recyklingu, a w szczególności o nowym robocie, który został zaprojektowany – zwany najwyraźniej „Liam” – do szybkiego i dokładnego demontażu starych telefonów i odzyskiwania ich części.

Liam został zastąpiony przez Daisy, która zasadniczo robi to samo, ale zgadujemy, że jest to ulepszony model. Zostało to ogłoszone podczas premiery Apple iPhone XS we wrześniu 2018 roku.

To wszystko jest bardzo ciekawe i oczywiście fajny PR dla firmy, która szczyci się (słusznie powiedzielibyśmy) znacznie lepszym podejściem do kwestii środowiskowych. Ale oznacza to również, że ludzie, którzy chcą odciążyć starego iPhone’a, mogą to zrobić z łatwiejszym sumieniem co do rzadkich i / lub niebezpiecznych materiałów w środku i gdzie się znajdą. I jeszcze lepiej, możesz być w stanie zarobić trochę pieniędzy, robiąc to.

Przede wszystkim Apple zobowiązuje się do zabrania wszystkich urządzeń elektrycznych do recyklingu, jeśli przyniesiesz je do Apple Store. Nie muszą być sygnowane marką Apple: firma w odpowiedzialny sposób i za darmo pozbędzie się „starego sprzętu elektronicznego, takiego jak smartfony, tablety, komputery czy baterie”.

Oczywiście będą wyjątki od tej oferty, a w razie wątpliwości sugerujemy zadzwonienie do sklepu przed pojawieniem się, zwłaszcza jeśli przedmiot jest wyjątkowo nieporęczny. Nie chcesz potem wracać do domu.

W przypadku niektórych modeli iPhone’a (i iPada i Maca) Apple osłodzi umowę, dając ci bon upominkowy, dzięki czemu możesz uzyskać trochę pieniędzy z następnego zakupu; wyśle ​​Ci również opłaconą z góry etykietę pocztową, dzięki czemu możesz wysłać ją do nich za darmo. Dotyczy to iPhone’a 4 i nowszych.

Pieniądze, które otrzymasz, różnią się w zależności od przypadku (w zależności od stanu telefonu), więc nie możemy tutaj zaoferować żadnych przydatnych porad poza rozglądaniem się – zakładając, że pieniądze są dla Ciebie czynnikiem, dowiedz się ile możesz uzyskać za urządzenie z innych źródeł, abyś mógł podjąć świadomą decyzję. Skontaktuj się z Apple za pośrednictwem strony GiveBack.

Jeśli masz oryginalnego iPhone’a, iPhone’a 3G lub iPhone’a 3GS, Apple zajmie się recyklingiem urządzenia, ale nie oferuje żadnych pieniędzy i nadal musisz zabrać je do Apple Store. Z drugiej strony, urządzenia z tego rocznika i tak nie przyniosą zbyt wiele z drugiej ręki, chyba że są w idealnym stanie i nie znajdziesz kogoś, kto kocha starą technikę.