Jak grać w gry komputerowe na komputerze Mac

0
80

Posiadanie komputera Mac jest fantastyczne, chociaż czasami my, właściciele komputerów Mac, pozostawiają w ciemności twórcy gier, którzy decydują się nie tworzyć gry kompatybilnej z komputerami Mac. Jest to zrozumiałe, ponieważ większość komputerów Mac brakuje w dziale graficznym w porównaniu do swoich braci na PC, ale teraz bardziej niż kiedykolwiek wydaje się, że brakuje przyzwoitych gier AAA obsługiwanych przez macOS.

Nie przejmuj się graczami Mac – wciąż możesz grać w swoje ulubione gry na komputerze Mac. Od niezawodnej metody Boot Camp po oparte na chmurze usługi przesyłania strumieniowego na komputery Mac, oto jak możesz grać w gry na PC na komputerze Mac.

GeForce Now dla komputerów Mac

Plusy: Łatwy w użyciu, nie wymaga pobierania, zapewnia dostęp do istniejącej biblioteki gier.Cons: Brak obsługi 4K HDR, funkcje RTX dostępne wyłącznie dla płatnych abonentów.

Jednym z najłatwiejszych i najlepszych sposobów grania w gry na PC na Macu jest skorzystanie z usługi przesyłania strumieniowego gier Nvidii dla użytkowników macOS, GeForce Now. GeForce Now na komputery Mac jest teraz dostępny w całej Europie i USA po trzyletniej zamkniętej wersji beta. Usługa pozwala użytkownikom na natychmiastowe granie w wiele gier z kont Steam, Uplay lub Battle.net, bez potrzeby martwienia się o moc graficzną ich maszyn.

Dlaczego? Całe przetwarzanie jest obsługiwane przez Nvidia w witrynach rozsianych po całej Europie. Gra jest zasilana zdalnie i jest przesyłana do komputera Mac z dużą prędkością przez Internet – tak wysoką, że opóźnienie nie jest zauważalne na przyzwoitym połączeniu internetowym, nawet w grach online dla wielu graczy, takich jak Battlegrounds PlayerUnknown. Wszystkie gry zostały zoptymalizowane pod kątem przesyłania strumieniowego, co oznacza, że ​​uzyskasz najlepszą możliwą grafikę bez zmiany opcji w grze.

Aha, a ponieważ jest przesyłana strumieniowo, a Nvidia przechowuje w pamięci podręcznej wersję każdej z ponad 300 dostępnych gier na serwerach, nie trzeba też czekać na pobranie – po wybraniu powinieneś zagrać w grę w ciągu 30 sekund. Dostępnych jest ponad 1000 starszych gier Steam, ale zanim zaczniesz grać, musisz poczekać kilka minut.

Jest to idealne rozwiązanie, jeśli masz już bibliotekę gier na Steamie, ponieważ nie musisz ponownie kupować gier, aby cieszyć się nimi na platformie Nvidii. Zarówno z darmowym poziomem, jak i przystępnym cenowo planem Founders 4,99 GBP / 4,99 USD miesięcznie, z pewnością nie jest to droga opcja. Możesz zarejestrować się za pośrednictwem strony GeForce Now i zapoznać się z wyjaśnieniem wyjaśniającym, czym jest GeForce Now?.

Google Stadia

Plusy: Świetna wydajność, interfejs użytkownika zorientowany na kontroler i nie ma potrzeby pobierania oprogramowania, aby uzyskać dostęp do usługi.Cons: Nie ma jeszcze bezpłatnego poziomu, więc będziesz musiał płacić miesięczny sub, aby uzyskać dostęp do gier kupionych w Stadia Store.

Stadia to odpowiedź Google na gry w chmurze, oferująca pełną konsolę bez konsoli. Podobnie jak GeForce Now i Shadow, Google zapewnia zdalne wrażenia z gry, korzystając z przyzwoitego połączenia z Internetem, aby zapewnić wrażenia bez opóźnień. Oznacza to, że możesz uzyskiwać dostęp do Google Stadia zarówno w systemie Windows, jak i Mac za pomocą Google Chrome – bez konieczności instalacji – i możesz łatwo grać na dużym ekranie za pomocą Google Chromecast. Istnieje również obsługa określonych telefonów Pixel, ale na razie nie ma nic dla użytkowników iPhone’a.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak kliknąć komputer Mac prawym przyciskiem myszy

W przeciwieństwie do GeForce Now, Stadia zapewnia rozgrywkę 4K HDR w przyzwoitej jakości i będzie się poprawiać tylko wraz z ulepszaniem sprzętu zaplecza – Google twierdzi, że teoretycznie może zapewnić rozgrywkę [chronioną pocztą e-mail], ale przy braku telewizorów 8K na rynku, to nie jest coś, co zobaczymy w najbliższym czasie. Potrzebujesz kontrolera Google Stadia do korzystania z tej usługi w cenie 119 GBP / 129 USD z bezpłatną wersją próbną Pro i Chromecast Ultra, ale Google powiedział, że w przyszłości będziesz mógł korzystać z wielu kontrolerów innych firm.

Stadia oferuje unikalne funkcje w porównaniu do innych platform, w tym możliwość konfigurowania obrazu w obrazie w grach wieloosobowych, takich jak Ghost Recon Breakpoint, umożliwiając przeglądanie kanału od wszystkich graczy w zespole podczas koordynowania ataków. Mówi się również o ciężkich powiązaniach z YouTube, szczególnie w przypadku samouczków i wyzwań, ale te funkcje jeszcze się nie uruchomiły.

Ale chociaż GeForce Now i Shadow pozwalają grać w gry, które już posiadasz, będziesz musiał kupić wszystko, co grasz na Stadii za pośrednictwem Stadia Store, i szczerze mówiąc, jest to teraz trochę drogie – zwłaszcza po dodaniu 8,99 £ / 9,99 USD miesięczny koszt usługi Pro. Jest także kwestia ogólnej dostępności gier, ponieważ usługa ma tylko 26 gier dostępnych w momencie pisania.

Problem polega na tym, że jeśli zdecydujesz, że nie chcesz subskrypcji Pro, zostaniesz zablokowany na gry, które już kupiłeś w sklepie. Tak jest do momentu uruchomienia bezpłatnej bazy Stadia Base w tym roku.

Cień

Plusy: Pełna obsługa systemu Windows 10 w chmurze. Wysokiej klasy specyfikacje do gier.Cons: Wymaga szybkiego połączenia z Internetem. Drogie miesięczne abonamenty.

Jeśli podoba Ci się pomysł usługi w chmurze, ale chcesz mieć pełną obsługę systemu Windows, Shadow jest idealnym rozwiązaniem dla graczy Mac. W przeciwieństwie do usługi Nvidii, Shadow zapewnia użytkownikom pełną kopię systemu Windows 10, umożliwiając instalację różnych programów uruchamiających (Steam, Origin, Epic Games Store itp.) I zmianę ustawień tak, jak na komputerze PC.

Jest dostosowany do gier, oferując ekwiwalent GTX 1080 i 12 GB pamięci DDR4 RAM, zapewniając do [chronioną pocztą e-mail] rozgrywkę, i będzie aktualizowany bezpłatnie wraz z rozwojem technologii. W ofercie jest również 256 GB przestrzeni dyskowej, co pozwala na zainstalowanie wielu gier jednocześnie. Dostępne są aplikacje nie tylko dla systemu macOS, ale także dla systemów Windows 10, iOS i Android, umożliwiając dostęp do wirtualnego komputera z prawie dowolnego urządzenia.

Kolejną zaletą Shadow jest prędkość Internetu; komputer wirtualny oferuje prędkości pobierania 1 GB / s oraz prędkości przesyłania 100 Mb / s, zapewniając błyskawiczne pobieranie i aktualizację gier.

Zaczyna się od 14,99 £ miesięcznie, a czasy oczekiwania na aktywację mogą się różnić, ale jesteśmy pod wrażeniem wysokiej jakości gier w chmurze o niskim opóźnieniu, które oferuje Shadow.

Obóz dla rekrutów

Plusy: Ekonomiczna obsługa systemu Windows na komputerze Mac.Cons: Zajmuje więcej miejsca na dysku twardym.

Jeśli naprawdę chcesz autentycznej obsługi systemu Windows na komputerze Mac bez płacenia za usługę gier w chmurze Shadow, powinieneś podzielić dysk twardy na partycje za pomocą Boot Camp i uruchomić system Windows 10 na osobnej partycji lub dysku. Oznacza to, że będziesz musiał poświęcić miejsce na dysku twardym z komputera Mac, aby uruchomić system Windows.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak korzystać z drugiego ekranu na komputerze Mac

Jeśli zamierzasz zainstalować system Windows na komputerze Mac, zalecamy uruchomienie systemu Windows 10, ponieważ wkrótce będziesz mógł również grać w gry Xbox Play Anywhere. Oznacza to, że będziesz mógł grać zarówno w swoje ulubione gry Windows, jak i Xbox na komputerze Mac – pod warunkiem, że jest wystarczająco wydajny.

Sugerujemy także pozostawienie wystarczającej ilości miejsca na partycji Mac-Windows, ponieważ gry zajmą znaczną ilość miejsca. Na przykład gra taka jak Battlefield V może zająć ponad 40 GB, więc ostrzegaj. Zawsze możesz zmienić rozmiar partycji po oddzieleniu dysku, ale może to powodować problemy. Zobacz nasz przewodnik na temat partycjonowania dysku twardego lub dysku SSD komputera Mac.

Aby uzyskać pełny przewodnik na temat korzystania z Boot Camp i instalowania systemu Windows, zalecamy zapoznanie się z naszym dedykowanym artykułem na temat uruchamiania systemu Windows 10 na Macu za pomocą Boot Camp.

Oprogramowanie do wirtualizacji

Plusy: Uruchom systemy Windows i Mac obok siebie.Cons: Hit wydajności. Kosztowny.

Korzystanie z oprogramowania do wirtualizacji umożliwia jednoczesne uruchamianie systemu Windows i komputera Mac. Oznacza to, że możesz przełączać się między systemami operacyjnymi za pomocą jednego przycisku.

Głównym minusem uruchamiania oprogramowania do wirtualizacji w grach jest wzrost wydajności, którego doświadczysz. W przeciwieństwie do Boot Camp, który obsługuje systemy operacyjne na dwóch oddzielnych partycjach, oprogramowanie do wirtualizacji używa tej samej partycji do utworzenia „wirtualnego pulpitu”. Oznacza to, że granice wydajności poważnie ucierpią w grach, ponieważ komputer Mac nadal musi działać w tle z innym systemem operacyjnym.

Jeśli chcesz grać w niektóre gry od czasu do czasu lub masz gry, które nie wymagają dużej mocy obliczeniowej, najlepszym rozwiązaniem może być oprogramowanie do wirtualizacji..

Większość oprogramowania kosztuje, oprócz faktycznej licencji Windows, której potrzebujesz, więc nie jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie, ale jest stosunkowo bezproblemowe.

Jeśli szukasz najlepszego oprogramowania do wirtualizacji lub chcesz wiedzieć, jak go uruchomić, zapoznaj się z naszym dedykowanym artykułem na temat Parallels, VMware, VirtualBox – najlepszych narzędzi do wirtualizacji dla komputerów Mac.

Wino

Plusy: Opłacalny.Cons: Techniczne i nie w pełni kompatybilne ze wszystkimi grami.

Wine jest sposobem na posiadanie dodatkowej warstwy na komputerze Mac, która zasadniczo mówi komputerowi Mac o uruchomieniu interfejsów programowania aplikacji (API) systemu Windows. Innymi słowy, używanie komputera Mac do uruchamiania programów Windows bez komunikatów o błędach.

Wine nie należy mylić z emulatorem, ale działa on na tej samej zasadzie – emulując system operacyjny w innym, w tym przypadku systemie Windows w systemie macOS.

Wino może być trudne do zdobycia – szczególnie jeśli chcesz go w pełni wykorzystać – i nie ma 100-procentowej gwarancji, że Wine będzie działać z grą, w którą chcesz zagrać. Często zdarza się, że nowsze gry mają problemy z uruchomieniem się bez awarii, podczas gdy starsze gry, które mają o wiele więcej wsparcia i łatek, działają płynniej.

Na plus, to rozwiązanie jest całkowicie darmowe. Jeśli masz trochę czasu i chcesz poeksperymentować, sugerujemy wypróbowanie Wine jako środka do grania w ulubione gry Windows na Macu. Istnieją inne rozwiązania, takie jak Boxer, który jest dla was oldschoolowych graczy DOS!