Jak edytować pliki .xlsx na komputerach Mac, iPad lub iPhone

0
5299

Arkusze kalkulacyjne: kochać ich lub nienawidzić, są częścią współczesnego życia, a oprogramowanie Microsoft Excel jest trafem dla większości potrzeb arkusza kalkulacyjnego użytkowników. Ale co się dzieje, gdy chcesz edytować plik Microsoft Excel .xlsx na komputerach Mac, iPhone lub iPad? Chociaż nie jest to tak proste, jak otwieranie plików .docx w programie Pages dla komputerów Macintosh, to nie jest to zbyt skomplikowany proces.

Możesz także spróbować: Jak edytować pliki stron w systemie Windows. Porady macOS Sierra | Jak zainstalować system Windows na komputerze Mac Jak udostępnić pliki między komputerami Mac i Windows 10

Co to jest plik .xlsx?

Zanim przejdziemy do szczegółów, wyjaśniając, jak edytować pliki .xlsx na komputerach Mac, iPhone lub iPad, Najpierw najpierw dyskutujemy o tym, czym jest plik .xlsx. Krótko mówiąc, .xlsx to rozszerzenie pliku dla otwartego arkusza kalkulacyjnego XML używanego przez program Microsoft Excel od 2007 r. Dlaczego zmiana formatu z wcześniejszych wersji programu Excel? Według wielu przyczyn zmiany dotyczyły użytkowników biznesowych: było to ogromne poparcie od użytkowników biznesowych, którzy chcieli otwarty format plików, który sprawia, że ​​przesyłanie danych pomiędzy aplikacjami i systemami operacyjnymi jest bezbolesnym procesem.

P> Ale co to oznacza dla nas w domu? Oznacza to, że teoretycznie łatwo otwierać i edytować pliki .xlsx, ponieważ pomimo tego, że zostały utworzone i zapisane za pomocą programu Microsoft Excel, plik powinien być kompatybilny z wieloma aplikacjami do tworzenia arkusza kalkulacyjnego innych firm w macOS i iOS.

Czytaj dalej: Jak otworzyć plik .docx w Mac, iPad i iPhone

Jak edytować pliki .xlsx na Macu

Jak edytować plik .xlsx na komputerze Mac? Ze względu na otwarty format plików używany przez oprogramowanie Microsoft Excela, jest zaskakująco łatwy do edycji plik .xlsx na komputerze Mac. Najlepszą częścią jest to, że nawet nie musisz kupować programu Microsoft Excel for Mac (jako część kolekcji Microsoft Office) jako własnego arkusza kalkulacyjnego Apple’s Numbers, oferującego kompatybilność z typem pliku. Dla tych, którzy nie posiadają ani nie chcą kupować Numbersów, to jest także sposób na używanie Dokumentów Google – a konkretnie Arkuszy Google – aby otworzyć i edytować pliki .xlsx.

Microsoft Urząd

Mimo że wspomniałem powyżej, że nie potrzebujesz Microsoft Office / Excel dla Mac, aby otworzyć pliki .xlsx na komputerze Mac, program Excel nadal pozostaje dla wielu użytkowników arkuszy kalkulacyjnych. Szczególnie dotyczy to znanego interfejsu użytkownika w systemie Mac i Windows, co ułatwia obsługę obu platform. Oczywiście ma to również związek z faktem, że nikt nie lubi się nauczyć korzystać z nowego oprogramowania, gdy jesteś już używany do czegoś innego.

Oczywiście jest to niezwykle prosty w obsłudze plik .xlsx Komputer Macintosh za pomocą programu Microsoft Excel dla komputerów Mac – otwórz oprogramowanie, wybierz kartę Przeglądaj po lewej stronie wyskakującego okna, które zostanie wyświetlone i wyszukaj plik. Kliknij przycisk Otwórz, aby go otworzyć, a wtedy możesz dowolnie edytować plik zgodnie z potrzebą – o ile nie jest chroniony hasłem, tzn. Czytaj dalej: Jak edytować pliki PDF w systemie Mac za darmo

Numery dla komputerów Mac

Podobnie jak w przypadku otwierania plików programu Microsoft Word w programie Pages dla komputerów Mac, otwieranie plików programu Excel w Arkuszach kalkulacyjnych dla komputerów Mac jest bezbolesnym procesem Ponieważ oferuje wbudowaną obsługę typów plików. W przeciwieństwie do pakietu Microsoft Office, Numbers jest znacznie tańszy od 19,99 funtów na Mac App Store w momencie pisania, chociaż wielu nowszych użytkowników Maców będzie je zainstalować na swoich komputerach Mac. Możesz kliknąć dwukrotnie plik .xlsx, aby go otworzyć na stronach (chyba że masz inną domyślną aplikację arkusza kalkulacyjnego) lub kliknij Plik> Przeglądaj z poziomu aplikacji Numbers, aby otworzyć i edytować plik.

Czytaj dalej : Numery do przeglądu Maca

Dokumenty i Arkusze Google

Jeśli nie masz dostępu do programu Excel lub Numbers for Mac, dostępna jest jedna inna opcja: używając kombinacji Google Dokumenty i Arkusze Google w przeglądarce internetowej. Jedynym minusem? Możesz utracić pewne formatowanie i formuły z oryginalnego pliku .xlsx, ponieważ oprogramowanie arkusza kalkulacyjnego Google Google nie oferuje tych samych zaawansowanych narzędzi, co program Microsoft Excel.

Tak, aby otworzyć plik .xlsx na komputerze Mac Korzystając z Dysku Google i Arkuszy Google:

  1. Otwórz swoją przeglądarkę internetową i przejdź na stronę Dysku Google i zaloguj się przy użyciu swojego konta Google, jeśli zostanie wyświetlony odpowiedni monit.
  2. Przeciągnij i upuść. Xlsx na Dysku Google, aby przesłać go na platformę pamięci masowej Google.
  3. Po przesłaniu pliku kliknij prawym przyciskiem myszy plik i kliknij polecenie Otwórz z> Arkusze Google.
  4. Google Następnie przekonwertuje plik .xlsx do pliku Arkuszy Google, a następnie otworzy go w nowym oknie, gotowe do edycji.
  5. Po zakończeniu edycji pliku wystarczy kliknąć Plik> Pobierz jako i hellip;> Microsoft Excel (.xlsx).

Czytaj dalej: Alternatywy dla Numbers for Mac

Jak edytować pliki .xlsx na iPhoneie i iPadzie

Edycja.Pliki slx na iPhone’a lub iPhona z systemem iOS nie są tak proste jak na Macu, ale nie jest to niemożliwe – zależy to tylko od aplikacji, które chcesz używać. Największy problem? Uzyskiwanie pliku .xlsx na swoim urządzeniu z iOS, ponieważ musisz go pobrać z witryny za pomocą Safari lub zapisać ją w usłudze przechowywania danych w chmurze zgodnej z systemem iOS, takim jak dysk i dysk twardy, dysk Dropbox lub Google Drive (wymagający nieco przestojów, Niż spontaniczna praca).

Microsoft Excel

Oczywiście najprostszym sposobem na otwieranie i edytowanie plików .xlsx w telefonie iPhone lub iPad jest użycie aplikacji Microsoft Excel dostępnej w App Store. To nawet oznaczone jako darmowa aplikacja, więc nie ma żadnych problemów, prawda? Źle. Mimo że aplikacja jest bezpłatna, użytkownicy będą potrzebować subskrypcji pakietu Office 365, aby faktycznie korzystać z tej aplikacji. Jeśli jest to jednorazowe zgłoszenie, możesz zarejestrować się w 30-dniowej próbie usługi z poziomu aplikacji, ale jeśli nie, warto wziąć pod uwagę inne opcje poniżej.

Numery

W przypadku osób, które nie mają subskrypcji pakietu Office 365, zalecamy użycie Numbers for iOS. Nie jest tak drogie, jak Numbers for Mac w cenie 9,99 funtów na App Store, ale ci, którzy kupili zupełnie nowy telefon iPhone w ostatnich latach będą mieli do niego dostęp bez żadnych opłat. Używanie liczb na iOS wymaga, aby plik xxx został już zapisany w iCloud Drive lub OneDrive, ponieważ są to dwie usługi pamięci masowej w chmurze obsługiwane przez aplikację. Po przesłaniu pliku, gotowości do edycji:

  1. Otwórz Numery na iOS i stuknij Locations w lewym górnym rogu i wybierz opcję iCloud Drive lub OneDrive, w zależności od osobistego Preferencji.
  2. Powinno się wyświetlać okno, umożliwiające przeglądanie magazynu online w celu uzyskania wymaganego pliku. Po znalezieniu pliku kliknij go, aby go pobrać.
  3. Po pobraniu otrzymasz wyskakujĘ … cy komunikat informujĘ … cy, że plik nie jest w formacie Numbers, a otwarcie utworzy duplikat Aplikacja. Stuknij Kontynuuj, a następnie wybierz Kontynuuj.
  4. Twój arkusz kalkulacyjny powinien teraz otworzyć aplikację w aplikacji, gotowy do edycji. Mogą wystąpić problemy związane z formatowaniem z powodu konwersji plików, ale powinny one być głównie kosmetyczne, a nie ważne.
  5. Po zakończeniu edytowania dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu A następnie wybierz Wyślij kopię> Excel i określ, gdzie i jak je zapisać (wysyłając e-mailem do siebie, zapisując je w iCloud Drive itp.).

Czytaj dalej: Microsoft Office 2016 Porady dotyczące kupowania komputerów Macintosh