Jak działa wymiana Apple?

0
12

Zakup nowego iPhone’a, iPada lub Maca może być kosztowną firmą. Ale jeśli nie masz nic przeciwko wymianie swojego poprzedniego urządzenia, możesz przyzwoicie zaoszczędzić na kosztach jego wymiany. Wyjaśniamy, jak działają wymiany Apple i dlaczego warto to rozważyć.

Jakie urządzenia mogę wymienić w Apple?

Wymienianie obejmuje szeroką gamę urządzeń, w tym iPhone’a, iPada, Maca i Apple Watch. Apple nie bierze iPodów ani Apple TV, ale bezpłatnie je utylizuje. W rzeczywistości Apple mówi: „Możesz zabrać swój stary, niewielki sprzęt elektroniczny, taki jak smartfony, tablety, komputery lub baterie do dowolnego sklepu Apple Store, a my zutylizujemy go w sposób odpowiedzialny i bezpłatny”.

Ile Apple daje Ci za wymianę starego urządzenia?

Jak można się spodziewać, oferowana kwota różni się w zależności od urządzenia, na które chcesz handlować. Im nowszy produkt, tym więcej możesz się za niego spodziewać. Oczywiście stan urządzenia jest również ważnym czynnikiem.

Na przykład w momencie pisania tego tekstu Apple oferował do 105 GBP / 90 USD za iPhone’a 7, podczas gdy nowszy iPhone XR mógł pobierać maksymalnie 260 GBP / 220 USD. Jeśli jesteś kimś, kto zawsze lubi mieć najnowsze i najlepsze produkty Apple, możesz wymienić zeszłorocznego iPhone’a 11 Pro Max za nawet 620 GBP / 500 USD, co pozwoliłoby sporo zaoszczędzić na cenie iPhone’a 12 Pro Max.

"Jak

Warto zauważyć, że można również wymieniać smartfony inne niż Apple od różnych producentów, takich jak Samsung, Google i Huawei, chociaż w czasie pisania tablety, komputery PC i inne smartwatche były dostępne tylko do recyklingu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Wszystko, co musisz wiedzieć o naprawianiu produktów Apple

Pamiętaj, że jest to umowa w zamian, więc nie otrzymasz żadnej gotówki w zamian za stare urządzenie. Zamiast tego Apple albo zasili kwotę na nowy zakup, albo da ci kartę upominkową Apple o tej samej wartości.

Gdzie mogę sprawdzić, ile Apple da mi za wymianę mojego urządzenia?

Aby dowiedzieć się, ile warte jest Twoje urządzenie, przejdź na stronę Apple Trade-In, na której zobaczysz wszystkie szczegóły i będziesz mógł uzyskać przybliżoną wycenę. Oczywiście zostanie to potwierdzone, gdy przyniesiesz urządzenie do sklepu Apple lub wyślesz je pocztą.

"Jak

Jak wymienić urządzenie w Apple

Po odwiedzeniu wyżej wymienionej witryny i otrzymaniu wyceny masz dwie możliwości. Pierwszym z nich jest zabranie urządzenia do sklepu Apple, pod warunkiem, że jest ono nadal otwarte w czasach, w których ma wpływ Covid, gdzie zostanie ocenione, czy odpowiada warunkowi opisanemu podczas uzyskiwania wyceny. Jeśli tak, otrzymasz odpowiedni kredyt do wykorzystania na nowy zakup w sklepie.

Drugim jest wyrażenie zgody na wycenę online, a następnie przesłanie paczki wysyłkowej, która umożliwia bezpieczne przesłanie urządzenia do firmy Apple, która sprawdzi, czy pasuje do Twojego opisu. Ten proces zwykle trwa od dwóch do trzech tygodni, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, otrzymasz powiadomienie o przyznaniu kredytu. Jeśli okaże się, że urządzenie jest w gorszym stanie niż opisane, otrzymasz nową wycenę, którą możesz zaakceptować lub zażądać bezpłatnego zwrotu urządzenia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak monitorować swój sen za pomocą zegarka Apple Watch

Czy handel Apple jest wiarygodny?

Apple ma jedną z najwyższych reputacji wśród wszystkich sprzedawców detalicznych, więc możesz mieć pewność, że będziesz mieć doskonałą obsługę klienta i natychmiast rozwiążesz wszelkie problemy.

Czy mogę handlować dwoma iPhone’ami w Apple?

Tak, Apple pozwala na handel wieloma urządzeniami, z których wszystkie mogą pokryć koszt nowego.

Handluj produktami Apple u sprzedawców Apple i sprzedawców technologii

Apple nie jest jedyną firmą, która chce kupować Twoje stare iPhone’y, iPady i inne urządzenia. Sprzedawcy tacy jak Stormfront, SmartFoneStore, musicMagpie, Fonebank i inni z radością kupią niechcianą technologię, z tą przewagą, ale można dostać pieniądze zamiast kredytu w sklepie Apple.

Wszystkie mają podobny proces, jak w przypadku Apple, a zamiast wszystkich urządzeń spełniających opisane warunki oferowane są wyceny. Oczywiście istnieje również eBay i inne serwisy aukcyjne, na których możesz potencjalnie zarobić więcej, ale ryzykujesz kontakt z osobami prywatnymi, a nie z uznanymi firmami.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o tym, jak uzyskać najlepszą ofertę na starą technologię, zapoznaj się z naszymi przewodnikami, jak sprzedać iPhone’a w najlepszej cenie, jak uzyskać najlepszą cenę przy sprzedaży starego Maca i szukaniu sprzedaży na starym iPad?