Jak dostosować Control Center w systemie iOS 11

0
586

W aktualizacji Apple iOS 11 Centrum sterowania zostało całkowicie zmienione.

Na przykład możesz ustawić nowy alarm lub zegar z Control Center, zamiast otwierać aplikację Zegar. Bateria.

Ma nawet zupełnie nowe umiejętności, takie jak kontrolowanie Apple TV, nagrywanie ekranu iPhone’a lub iPada i zapobieganie rozpraszaniu przez powiadomienia podczas jazdy samochodem.

Co najważniejsze, system iOS 11 umożliwia dostosowanie Control Center po raz pierwszy.

Czym dokładnie jest Centrum Kontroli?

Centrum sterowania pojawiło się po raz pierwszy w systemie iOS 7, chociaż zostało znacznie ulepszone i rozszerzone w systemie iOS 11. Centrum sterowania zaprojektowano jako punkt kompleksowej obsługi do wykonywania szybkich zadań, takich jak włączanie i wyłączanie Bluetooth lub Wi-Fi, dostosowywanie głośności lub

W rzeczywistości, gdy iPad Air 2 utracił swój przełącznik boczny (który mógłby zostać użyty jako przycisk wyciszenia lub do zablokowania orientacji w układzie pionowym lub poziomym), uzasadnieniem było to, że można wykonać jedną z tych czynności w Centrum sterowania, bez względu na to, gdzie

Centrum sterowania pojawia się po szybkim przesuwaniu palcem od dołu ekranu na iPhonie lub iPadzie.

W systemie iOS 11 Centrum sterowania zostało przeprojektowane, aby zachować wszystko na jednym ekranie.

Jak dostosować Control Center w systemie iOS 11

iOS 11 to pierwsza wersja mobilnego systemu operacyjnego firmy Apple, która pozwala dostosować to, co jest dostępne w Control Center.

 1. Uruchom aplikację Ustawienia.
 2. Stuknij pozycję Centrum sterowania na głównej liście.
 3. Następnie kliknij Dostosuj formanty.
 4. Na następnym ekranie zobaczysz listę opcjonalnych elementów sterujących, które możesz dodać do Control Center.
 5. Aby dodać kontrolkę z listy Więcej kontroli, dotknij zielonego przycisku plus po lewej stronie jego nazwy.
 6. Aby zmienić kolejność przycisków, dotknij i przytrzymaj ikonę hamburgera po prawej stronie każdego elementu, a następnie przeciągnij go do nowej pozycji.

Control Center zaktualizuje się od razu (nie ma przycisku Zapisz, aby dotknąć lub cokolwiek), aby można było przesuwać palcem od dołu ekranu, aby zobaczyć wygląd układu i wprowadzać dalsze zmiany, dopóki Centrum sterowania nie będzie takie, jak lubisz.

Co jest dostępne w Centrum sterowania w iOS 11

Zastanawiasz się, które przyciski i przyciski znajdują się w nowym, konfigurowalnym Centrum sterowania iOS 11?

Wbudowane elementy sterujące, których nie można zmienić

 • Tryb samolotowy: wyłącza połączenia Wi-Fi, Bluetooth i radia komórkowe, które musisz wykonać w podróży samolotem, chociaż możesz wtedy ręcznie włączyć Wi-Fi i Bluetooth.
 • Dane komórkowe: Ten przycisk ma antenę i zielony, gdy jest włączony.
 • Wi-Fi: ten przycisk jest niebieski po włączeniu Wi-Fi i szary po wyłączeniu.
 • Bluetooth: ten przycisk jest niebieski, gdy Bluetooth jest włączony, a szary, gdy jest wyłączony.
 • AirDrop (ukryty): naciśnięcie lub długie naciśnięcie kwadratu w trybie samolotowym, komórkowym, Wi-Fi i Bluetooth powoduje rozwinięcie do większego menu z dwoma dodatkowymi przyciskami.
 • Osobisty hotspot (ukryty): Drugi ukryty przycisk, który pojawia się po długim naciśnięciu lub wciśnięciu przycisku Wi-Fi, to Osobisty hotspot, który tworzy sieć Wi-Fi, która łączy się z siecią komórkową urządzenia.
 • Moduł Muzyka: jeśli aplikacja na urządzeniu odtwarza dźwięk lub wideo, znajdziesz w nim elementy sterujące w module muzyki w Centrum sterowania.
 • Blokada obrotu: Jeśli kiedykolwiek próbowałeś czytać podczas leżenia i byłeś sfrustrowany, gdy aplikacje takie jak Kindle lub Tweetbot przełączają się w tryb poziomy, otwórz Centrum sterowania i naciśnij przycisk blokady obrotu.
 • Nie przeszkadzać: Dotknij tego przycisku, aby przełączyć urządzenie w tryb Nie przeszkadzać, co zapobiega wyświetlaniu powiadomień podczas włączania i wyłączania ekranu lub robienia sobie przerw. Nie przeszkadzać.
 • Screen Mirroring: Dotknij tego przycisku, aby wybrać Apple TV w sieci lokalnej, aby odtworzyć ekran za pomocą funkcji AirPlay.
 • Jasność: Kontrolka jasności to pionowy suwak.
 • Volume: Tutaj znajduje się główna regulacja głośności twojego urządzenia, jako ten sam rodzaj suwaka, który służy do jasności.

Opcjonalne elementy sterujące, które możesz dodawać, usuwać lub zmieniać kolejność

 • Nagrywanie ekranu: jest to zupełnie nowa funkcja w iOS 11. Naciśnij przycisk Nagraj, a zmieni kolor na czerwony i odlicza od trzech, dając Ci wystarczająco dużo czasu na zamknięcie Centrum sterowania.
 • Nie przeszkadzaj podczas jazdy: ta funkcja jest również nowa w iOS 11. Chodzi o to, aby włączyć tę funkcję, aby Twój iPhone wiedział, że jedziesz, i nie będzie wyświetlać twoich połączeń, SMS-ów ani innych powiadomień, dopóki nie przybędziesz Nie przeszkadzaj, aby uzyskać więcej opcji, takich jak włączanie funkcji Nie przeszkadzać podczas Jednoręcznej jazdy po podłączeniu do samochodowego zestawu stereo lub jak telefon powinien automatycznie odpowiadać na SMS-y, aby powiadomić Cię, że nie możesz odpowiedzieć zza kierownicy.
 • Apple TV Remote: Apple TV czwartej generacji ma swoją własną aplikację, która naśladuje funkcje Siri Remote i możesz dodać odpowiedni przycisk do Control Center.
 • Latarka: każdy, kto upuścił coś w kinie lub klubie nocnym, wie, jak to jest przydatne.
 • Timer: Możesz poprosić Siri o ustawienie czasu dla ciebie, otworzyć aplikację Zegar sam lub po prostu dotknij tego przycisku w Control Center, aby otworzyć aplikację zegara bezpośrednio do karty Timer.
 • Alarm: Tak samo z kartą Alarm w aplikacji Zegar – możesz dodać przycisk skrótu do Centrum sterowania, jeśli jesteś zbyt nieśmiały, aby poprosić Siri o ustawienie alarmów.
 • Stoper: na karcie Stoper aplikacji Zegar może znajdować się również przycisk w Centrum sterowania.
 • Aparat: kliknij przycisk aparatu, aby go odgadnąć, uruchom aplikację Aparat.
 • Strona główna: jeśli masz urządzenia HomeKit, dodaj przycisk ekranu głównego do Centrum sterowania, a następnie dotknij go, aby wyświetlić wszystkie urządzenia HomeKit, które dodałeś do aplikacji domowej iOS.
 • Tryb niskiego zużycia energii: dotyczy tylko iPhone’a, ale może naprawdę oszczędzać baterię.
 • Kalkulator: Śmiało i ukryj aplikację Kalkulator głęboko w folderze, ponieważ ten przycisk w Centrum sterowania pozwala uruchomić go z dowolnego miejsca jednym dotknięciem.
 • Skróty dotyczące ułatwień dostępu: Funkcje ułatwień dostępu, takie jak VoiceOver, Smart Invert i filtry kolorów, mają na celu ułatwienie korzystania z urządzeń z systemem iOS przez osoby niepełnosprawne, np. Słabowidzące. Dostęp do większej liczby opcji, a nawet dostosowanie własnego menu skrótów do funkcji ułatwień dostępu, które pojawia się po trzykrotnym kliknięciu przycisku strony głównej.
 • Dostęp z przewodnikiem: Tryb dostępu z asystą może wyłączyć wprowadzanie dotykowe do części ekranu, przycisków sprzętowych urządzenia i innych elementów. Dostępność>Zwiedzanie z przewodnikiem, a następnie włączanie i wyłączanie trybu poprzez potrójne kliknięcie przycisku Home lub stuknięcie przycisku Guided Access w Control Center.
 • Lupa: Inna funkcja ułatwień dostępu, przy użyciu Lupa umożliwia powiększenie tylko części ekranu.
 • Rozmiar tekstu: Ponownie, w Centrum sterowania może również znajdować się przycisk Rozmiar tekstu. Wyświetlacz i jasność.)
 • Uwagi: Dodaj ten przycisk, jeśli chcesz uzyskać szybki skrót do aplikacji Notes.
 • Notatki głosowe: Dodaj ten przycisk, jeśli chcesz uzyskać szybki skrót do aplikacji Notatki głosowe!
 • Portfel: dotknij tego przycisku, aby uruchomić aplikację Portfel (wcześniej znany jako Passbook), w której przechowywane są karty Apple Pay, bilety, karnety i karty lojalnościowe.