Jak dodać własny obraz tła do strony startowej Safari

0
4

Safari 14 oferuje opcję ustawienia własnego tła bezpośrednio w przeglądarce, co oznacza, że ​​możesz teraz spersonalizować ekran główny w Safari, dodając wybrane zdjęcie lub obraz.

Trochę przypomina nam funkcję Picture Of The Day w Bing, ale w przeglądarce Microsoft wybór należy do programistów, a obraz zmienia się każdego dnia z historią w tle do zdjęcia.

W przeglądarce Safari 14 ten obraz można wybrać z wyboru dostarczonego przez firmę Apple lub można wybrać jeden z własnych obrazów.

Musisz pobrać i zainstalować Safari 14. Nowa wersja Safari działa na Catalinie, Mojave i (po uruchomieniu) Big Sur.

Aby dowiedzieć się, której wersji Safari używasz, wykonaj następujące kroki: Otwórz Safari> Kliknij Safari w menu> kliknij O Safari. Powinieneś wtedy sprawdzić, której wersji Safari używasz.

Aby pobrać przeglądarkę Safari 14, wykonaj następujące czynności: Przejdź do Preferencje systemowe> Aktualizacja oprogramowania i powinieneś zobaczyć pobieranie (o ile używasz Catalina, Mojave lub Big Sur).

Po zaktualizowaniu do przeglądarki Safari 14 możesz zmienić jej wygląd, wykonując następujące czynności:

  1. Otwórz Safari.
  2. Kliknij symbol z trzema poziomymi suwakami w prawym dolnym rogu. (Jeśli tego nie widzisz, musisz kliknąć Command + T, aby otworzyć stronę początkową na karcie). Jak wybrać obraz tła
  3. Tutaj możesz aktywować opcje oferowane przez Safari, aby zmienić stronę startową, w tym obraz tła. Zobaczysz tutaj kilka opcji do wyboru, na przykład tło motyla (po prostu kliknij obraz), ale możesz także dodać własny obraz tła. Tło w przeglądarce Safari 14
  4. Jeśli klikniesz +, otworzy się folder Obrazy pulpitu, są to obrazy przechowywane w systemie macOS Catalina. Jeśli chcesz, możesz wybrać jeden z nich, który będzie tłem w Safari. Wybierz obraz, a tło Safari się zmieni. Wybierz obraz
  5. Kliknij Wybierz, aby zaakceptować nowe tło.
  6. Jeśli chcesz dodać własny obraz jako tło, kliknij znak plus jak powyżej, ale użyj otwartego okna Findera, aby zlokalizować wybrany obraz.
  7. Aby ułatwić znalezienie wybranego obrazu, zalecamy wybranie obrazu, którego chcesz użyć przed tym krokiem i skopiowanie go do folderu Obrazy na pulpicie lub na Pulpit, a następnie zlokalizowanie Pulpitu za pomocą Findera.
  8. Jeśli dodałeś nowy obraz tła i chcesz go zmienić, zauważysz, że opcja + zniknęła. Musisz usunąć obraz, który obecnie znajduje się w tle, klikając szarą kropkę w lewym górnym rogu. Spowoduje to usunięcie obrazu i umożliwi dodanie nowego. Kliknij kropkę, aby wybrać nowy obraz tła
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak stworzyć bootowalny instalator masOS na USB

Alternatywnie możesz po prostu przeciągnąć obraz na stronę Safari i automatycznie go doda.

Przeczytaj to, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących korzystania z Safari: Jak korzystać z Safari na komputerze Mac. Plus: najlepsza przeglądarka internetowa dla komputerów Mac.