Jak dodać porty USB-C do komputera MacBook

0
386

Kiedy Apple zaprezentowało swój ultra-cienki MacBook w 2015 roku, nowy projekt wywołał spore zamieszanie.

Zrewidowany komputer MacBook 2017 znacznie poprawił jakość pisania, czas, który miejmy nadzieję, zniweczy finansowy ciężar zakupu, ale jedyną rzeczą, która raczej nie ulegnie zmianie, jest samotny otwór USB-C znaleziony w urządzeniu.

Mając to na uwadze, przyglądamy się, jak można zwiększyć łączność za pomocą innych środków, a tym samym dodać porty USB-C do komputera MacBook.

Czy możesz żyć tylko z jednym portem?

Jeśli nadal zastanawiasz się nad decyzją zakupu MacBooka i znajdziesz solo USB-C, które może stanowić potencjalny problem, warto zastanowić się, w jaki sposób zamierzasz korzystać z tego urządzenia.

Port USB-C / Thunderbolt 3 na MacBooku jest całkiem zdolny i elastyczny pod względem tego, co może pomieścić.

W takim przypadku warto wziąć pod uwagę 13-calowy MacBook Pro, który ma taką samą cenę jak MacBook początkowy (1 249 £).

Dla tych, którzy mają większe budżety, MacBook Pro z ekranem dotykowym o wysokości 13 cali dodaje dwa dodatkowe porty, a także ogólne aktualizacje dookoła, ale aby je uzyskać, trzeba wydać 1,749 £.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak sprzedać Maca lub MacBooka

Jeśli jednak twoje potrzeby są mniej wymagające i z przyjemnością zainwestujesz trochę pieniędzy w adaptery, MacBook jest nadal świetnym, codziennym urządzeniem, które może zaspokoić większość potrzeb użytkowników.

Dodawanie portów za pomocą kabla lub adaptera

Okay, adapter lub kabel nie doda portu jako takiego, ale pozwoli ci podłączyć tradycyjne urządzenia USB (nie wspominając o Lightning) do portu USB-C w MacBooku.

Jest to konieczne, ponieważ starsze złącza USB (które stanowią większość urządzeń peryferyjnych w domach ludzi) po prostu nie pasowały do ​​przysłony USB-C.

Apple oferuje wiele z nich w swoich sklepach lub w Internecie, z których najpopularniejszym jest kabel USB-C na Lightning, adapter USB-C na USB i adapter USB-C Digital AV Multiport.

Oczywiście, konieczność pakowania różnych adapterów do torby nie jest idealna, ale jeśli masz tylko jedno lub dwa urządzenia peryferyjne, które chcesz od czasu do czasu dołączyć do urządzenia, jest to łatwa do naprawienia.

Dodawanie portów za pomocą koncentratora USB-C

Po wydaniu jednoportowego MacBooka wielu producentów urządzeń peryferyjnych szybko udostępniło różne koncentratory i adaptery, które mogą rozszerzyć możliwości użytkowników.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak podłączyć monitor zewnętrzny do komputera Mac

Zasada jest bardzo prosta.

Ze względu na szybki charakter USB-C / Thunderbolt 3, komputer może obsługiwać zaskakującą liczbę urządzeń zewnętrznych bez problemu, dzięki czemu pojedyncze otwarcie na MacBooku jest o wiele bardziej wszechstronne.

Istnieje wiele różnych typów adaptera, klucza sprzętowego, ładowarki i innych urządzeń, które mogą znacząco zmienić życie USB-C (jak na przykład adapter koncentratora Satechi typu C na zdjęciu poniżej), więc sprawdź najlepsze produkty i zalecenia, korzystając z naszego przewodnika

Proszę bardzo.