Jak budować funkcje Siri w aplikacjach na iOS

0
423

Sirikit jest najnowszym rozszerzeniem „kit” firmy Apple na jego pakiet SDK (pakiet oprogramowania dla programistów) należącym do Xcode 8 i iOS 10 w tym roku. Dzięki programistom firmy Sirikit będą mogli uzyskać dostęp do Siri w swoich aplikacjach, dzięki czemu użytkownicy aplikacji mogą sterować aplikacjami innych firm korzystając z Siri. Dowiedz się, jak budować Siri w aplikacji.

Deweloperzy nie otrzymają pełnego dostępu do Siri, zamiast tego obsługuje określone usługi wewnątrz aplikacji. Dzięki temu programiści będą mogli na przykład korzystać z funkcji wyszukiwania wiadomości, wyszukiwania zdjęć i połączeń telefonicznych. Według Apple Sirikit dodaje się również wsparcie dla nowych usług, w tym rezerwacji przejazdów i płatności osobistych. Ale nie można po prostu utworzyć dowolnej aplikacji, która używa Siri. Nie będziesz w stanie kontrolować gier za pomocą Siri, na przykład.

Zobacz także:
60 śmiesznych rzeczy, aby zapytać Siri na iPhone, iPad
Jak pisać aplikacje z Swift 3 10 rzeczy, które warto wiedzieć o Apple Swift

Jak zbudować funkcje Siri w aplikacjach na iOS: domeny i intencje

Sirikit działa z wykorzystaniem domen i intencji. Deweloperzy tworzą rozszerzenie aplikacji, które integruje aplikację z Siri. To rozszerzenia rejestruje określone domeny i intencje, które może obsłużyć.

W ten sposób Siri wie, że przekazuje żądanie głosu do aplikacji, nawet jeśli aplikacja nie jest uruchomiona. Siri obsługuje wszystkie interakcje użytkownika, korzystając z potężnego głosu Apple’a i naturalnego rozpoznawania języka.

Gdy Siri przeanalizował żądanie głosowe, wyśle ​​ten zamiar do domeny (czyli Twojej aplikacji). Rozszerzenia zapewniają, że użytkownicy mają jednolite doświadczenie w wielu aplikacjach. Wysyłanie wiadomości z firmy Siri w aplikacji innej firmy powinno działać w taki sam sposób, jak wysyłanie jej w firmie Apple

Jak budować funkcje Siri w aplikacjach na iOS: jakie aplikacje mogą współpracować z firmą Siri

Rozszerzenie stosowane przez firmę Apple oznacza, że ​​deweloperzy muszą mieć świadomość, które intencje w osadzonych frameworkach są dostępne. Chociaż te oferują jednolite doświadczenia na końcu użytkownika, to kosztem całkowitej wolności. W niektórych przypadkach można używać Siri w swoich aplikacjach.

Dokumentacja programisty firmy Apple zawiera listę wszystkich intencji, a nazwy interfejsów API dają Ci pomysł, na przykład INBookRestaurantReservationIntent i INCarAirCirculationModeResolutionResult. Wszystko to robi.

Zgodnie z Wprowadzeniem do firmy Sirikit firmy Apple można dodać obsługę Sirikit tylko wtedy, gdy aplikacja implementuje jeden z następujących typów usług

 • Rozmowy audio lub wideo
 • Przesyłanie wiadomości
 • Płatności
 • Wyszukiwanie zdjęć
 • Workouts
 • P> strona Sirikit firmy Apple przedstawia przykłady rodzajów żądań, które programiści mogą zintegrować z aplikacjami

  • Ride Booking. Poproś o przejazd przez aplikacje, które udostępniają współużytkowanie sprzętu i inne usługi podobne do taksówek.
  • wysyłanie wiadomości tekstowych za pośrednictwem aplikacji obsługujących usługi powiadamiania.
  • Wyszukiwanie zdjęć. Poszukaj zdjęć i filmów konkretnego typu treści i wyświetla pokazy slajdów w wybranej aplikacji.
  • Wyślij i zażądaj płatności do i od innych osób korzystając z aplikacji obsługujących płatności osobiste.
  • Połączenie VoIP. Rozpocznij rozmowy wideo i audio z aplikacjami obsługującymi Voice over IP.
  • Rozpocznij, wstrzymaj i zakończyć treningi korzystając z ulubionej aplikacji treningowej.
  • Klimat i radio. Specjalnie zaprojektowany do aplikacji automatyki CarPlay umożliwia użytkownikom ustawienie kontroli klimatu i dostosowanie radia, gdy są one w samochodzie.