Home Jak? (FAQ) Software Jak? (FAQ) Jak bezpłatnie uruchomić system Windows 10 na komputerze Mac

Jak bezpłatnie uruchomić system Windows 10 na komputerze Mac

0
1

Chociaż komputery Mac są oczywiście najlepszymi komputerami dla większości fanów Apple, mogą być również doskonałą opcją dla tych, którzy wolą korzystać z systemu Windows 10.

Dzięki oprogramowaniu maszyny wirtualnej, nie wspominając o rozwiązaniu Boot Camp firmy Apple, możesz bez problemu uruchomić system operacyjny Microsoft na wszystkich komputerach Mac z procesorem Intel. Przeczytaj: Jak zainstalować system Windows na komputerze Mac, aby uzyskać więcej informacji na temat jego konfiguracji.

W tym artykule przyjrzymy się kilku sposobom uruchamiania systemu Windows 10 na komputerze Mac bez płacenia ani grosza.

Czy na moim Macu można uruchomić system Windows 10?

Jest to ważne pytanie, ponieważ podczas gdy większość komputerów Mac z procesorem Intel może obsługiwać system Windows 10, komputery Mac korzystające z chipów M1 firmy Apple mogą obsługiwać tylko ARM verson systemu Windows.

Nowa wersja Parallels 16.5, która pojawiła się w kwietniu 2021 r., Teoretycznie oznacza, że ​​można uruchomić system Windows na M1 Mac, ale ponieważ nie jest łatwo zdobyć wersję ARM systemu Windows, a większość programów Windows nie będzie działać to radzimy zaczekać trochę dłużej, zanim się nad tym zastanowisz. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj: Nowy program Parallels Desktop przenosi system Windows na komputery M1 Mac.

Przeczytaj również: Czy system Windows będzie działał na komputerach Mac Apple Silicon M1?

Oto oficjalna lista komputerów Mac z systemem Windows 10:

 • MacBook wprowadzony w 2015 roku lub później
 • MacBook Air wprowadzony w 2012 roku lub później
 • MacBook Pro wprowadzony w 2012 roku lub później
 • Mac mini wprowadzony w 2012 roku lub później
 • iMac wprowadzony w 2012 roku lub później
 • iMac Pro (wszystkie modele)
 • Mac Pro wprowadzony w 2013 roku lub później

Czy na komputerach M1 Mac będzie działać system Windows?

M1 Mac obsługuje tylko wersję ARM systemu Windows ze względu na architekturę. Istnieje wersja ARM systemu Windows, która może działać na komputerach Mac z zasilaniem M1 firmy Apple za pośrednictwem Parallels, jednak nie jest to wersja, którą można kupić: możesz ją pobrać bezpłatnie, jeśli zarejestrujesz się jako Microsoft Insider. Co jeszcze bardziej komplikuje sprawę, aplikacje Windows nie działają jeszcze natywnie na ARM, a tylko kilka z nich działa za pośrednictwem oprogramowania do tłumaczenia (podobnie jak Rosetta).

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zainstalować macOS Big Sur na starym, nieobsługiwanym komputerze Mac

To powiedziawszy, Crossover (który pozwala uruchamiać aplikacje Windows na komputerze Mac bez systemu Windows) kupił już wiele aplikacji Windows na M1 Mac. Przeczytaj: CrossOver 20 przenosi aplikacje Windows na M1 Mac.

Microsoft wciąż rozwija wersję systemu operacyjnego kompatybilną z ARM, więc jest prawdopodobne, że sytuacja ta poprawi się w pewnym momencie w przyszłości. A kiedy to nastąpi, możemy spodziewać się świetnych rezultatów – według doniesień Apple M1 działa z systemem Windows na ARM szybciej niż Surface Pro X.

Windows na Macu: najlepsze bezpłatne opcje

Być może najłatwiejszym sposobem na skonfigurowanie i uruchomienie systemu Windows na komputerze Mac jest użycie oprogramowania maszyny wirtualnej. Pozwala to na uruchamianie systemu Windows, Linux lub starszej wersji systemu macOS w specjalnej aplikacji, co ma tę dodatkową zaletę, że nie trzeba ponownie uruchamiać komputera Mac podczas przełączania się między systemami operacyjnymi.

Jeśli masz komputer Mac inny niż M1, na którym działa co najmniej macOS 10.15 (Catalina), możesz bezpłatnie korzystać z doskonałego odtwarzacza VMware Fusion Player. Ten pakiet jest przeznaczony do użytku niekomercyjnego, co oznacza, że ​​będziesz musiał zapłacić za pełną wersję VMware Fusion 12 Player lub wyższą, jeśli zamierzasz używać aplikacji profesjonalnie. Byliśmy pod wrażeniem, kiedy ostatnio go testowaliśmy, jak widać z naszej recenzji VMware Fusion 12.

Inną opcją jest skorzystanie z oprogramowania Virtual Box. Jest również darmowy, potężny, ale może być trochę onieśmielający, jeśli nie jesteś na bieżąco z działaniem oprogramowania maszyny wirtualnej.

Alternatywą jest nie uruchamianie systemu Windows w ogóle, ale zamiast tego użycie Crossover. Crossover umożliwia uruchamianie aplikacji Windows bez konieczności posiadania systemu Windows. Zaoszczędzisz cenę instalacji systemu Windows, ale Crossover nie jest darmowy (zaczyna się od 32 £). Przeczytaj więcej o CrossOver tutaj: Jak uruchamiać aplikacje Windows na Macu bez Windows.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zainstalować system Windows na komputerze Mac

Mamy również zestawienie najlepszych aplikacji VM na komputery Mac.

Jak zdobyć system Windows 10 za darmo

Oczywiście będziesz również potrzebować kopii systemu Windows 10. To jest trudna część, ponieważ system Windows nie jest wolnym oprogramowaniem. Zakup kopii bezpośrednio od firmy Microsoft będzie kosztował 119 GBP / 139 USD / 225 USD za wersję Home lub więcej, jeśli chcesz mieć pakiet Pro. Ale jest sposób, aby to obejść.

Jeśli chcesz znosić kilka powiadomień i nie możesz zmienić wielu swoich preferencji, możesz bezpłatnie pobrać kopię systemu Windows 10 od firmy Microsoft. Wykonaj poniższe czynności, aby bezpłatnie pobrać system Windows:

 1. Odwiedź stronę Obraz dysku systemu Microsoft Windows 10 (plik ISO) i wybierz wersję systemu Windows, której chcesz używać. Zalecamy 64-bitowy pakiet Home, ale sprawdź, który z nich jest w stanie uruchomić Twój system.
 2. Teraz ważna część: po zainstalowaniu systemu Windows (za pomocą oprogramowania maszyny wirtualnej lub programu Boot Camp) kliknij opcję „ Nie mam klucza produktu ”, gdy dojdziesz do opcji Aktywuj system Windows < / strong> podczas instalacji systemu Windows 10.

  "Jak

 3. Teraz powinieneś być w stanie bez problemu zakończyć instalację systemu Windows 10 i nadal korzystać z oprogramowania za darmo.

Microsoft może to zmienić w pewnym momencie, więc pamiętaj, że na razie żyjesz w jego łaskach, ale oznacza to, że w chwili pisania tego tekstu możesz bezpłatnie korzystać z systemu Windows 10 na komputerze Mac.

"Jak

Aby zobaczyć bardziej szczegółowe informacje na temat korzystania z oprogramowania Boot Camp lub VM, przeczytaj, jak zainstalować system Windows na komputerze Mac. Mamy również podsumowanie najlepszego oprogramowania VM dla komputerów Mac.

Strona korzysta z plików cookies. Więcej

Bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Zamknij