Jak automatycznie aktualizować wszystkie aplikacje Mac

0
924

Wraz ze wzrostem złośliwego oprogramowania dla komputerów Mac nie było ważniejsze, aby zapewnić, że wszystkie aplikacje Mac są aktualne, a tym samym wolne od potencjalnych luk w zabezpieczeniach.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​większość aplikacji ma wbudowane procedury aktualizacji. Najgorsze jest to, że zazwyczaj działają tylko po uruchomieniu aplikacji. Uruchomienie, a następnie zamknięcie każdej aplikacji w celu zaktualizowania systemu jest dość niepraktyczne.

Istnieją jednak pewne sposoby na złagodzenie agonii.

(Jeśli zastanawiałeś się, jak Pobierz najnowszą wersję systemu operacyjnego MacOS, system operacyjny Maca Przeczytaj ten artykuł: Jak zaktualizować komputer Mac za pomocą najnowszego oprogramowania macOS)

1. Korzystanie z App Store

Mac App Store zapewnia macOS Wbudowany updater. Można ustawić okresowe sprawdzanie, czy w tle jest nowsze oprogramowanie. Chociaż głównym zadaniem jest utrzymanie aktualnego systemu operacyjnego i różnych aplikacji Apple, automatycznie i niewidocznie aktualizuje wszystkie aplikacje, które zakupiłeś (lub pobierałeś za darmo) za pośrednictwem aplikacji Store.

Z tego powodu moralna opowieść jest prosta: biorąc pod uwagę możliwość kupowania lub pobierania aplikacji z witryny programisty lub poprzez App Store, App Store ma o wiele większy sens Z powodu tego zautomatyzowanego systemu aktualizacji.

W rzeczywistości, jeśli sam zakupiono już aplikację i zauważyli, że jest ona również dostępna w App Store, może nawet upuścić dewelopera linię do Poproś, czy dadzą Ci darmowy kod, dzięki czemu można przełączyć się na wersję App Store. Wystarczy, że zaczniesz App Store i kliknij link Odkupuj w nagłówku Szybkie linki po prawej stronie. Kilka razy robiłem to i za każdym razem działałem!

Możesz ustawić App Store w celu automatycznego pobierania i stosowania aktualizacji, otwierając Preferencje systemowe, klikając ikonę App Store, a następnie upewniając się, że nie ; Zaznaczyć pole wyboru „Automatycznie sprawdzaj aktualizacje” i pole „Aktualizacje aplikacji instalacyjnych”.

Dobrym pomysłem jest również zaznaczyć pozostałe pola wymienione w naszym tekście, tak abyś mógł , Zapewnij, że aktualizacje systemu są również stosowane automatycznie.

Zastanawiasz się, jak znaleźć wspaniałe aplikacje na Mac App Store? Oto nasze porady: jak znaleźć dobre aplikacje w Mac App Store.

2. Skanowanie aktualizacji

Wiele aplikacji ma własne procedury aktualizacji, które zazwyczaj skanują nowsze wersje, gdy tylko aplikacja zostanie uruchomiona, a niektóre aplikacje – głównie z cięższych Microsoft, Dropbox, Adobe i Google – zainstaluj Niewidoczne aplikacje w tle, które okresowo skanują aktualizacje i stosują je automatycznie w tle.

W idealnym świecie istniałaby przydatna aplikacja, która w jakikolwiek sposób spowodowała, że ​​wszystkie aplikacje wbudowane w aktualizację aplikacji są w tle, ale jeśli to Istnieje, wtedy nie jesteśmy świadomi tego. Appversion (bezpłatna wersja próbna skanuje 12 programów w kolejności alfabetycznej) jest kolejną najlepszą rzeczą, jednak. Skanuje przez system, aby znaleźć numery wersji aplikacji, a jeśli zaznaczysz pole wyboru Check Onlinebox – nawet sprawdzi online, czy jest dostępna nowa wersja.

Wyniki są wyświetlane na ładnej liście, A aktualizowane są wyraźnie w kolumnie stanu. W związku z tym aktualizowanie jest zadaniem ręcznym: jeśli aktualizacja jest dostępna, możesz uruchomić aplikację, aby uruchomić procedurę automatycznego aktualizowania lub po prostu odwiedź witrynę autora, aby pobrać aktualizację samodzielnie.

Jeśli chcesz, możesz sprawdzić numer wersji aplikacji bez potrzeby jej uruchamiania, wybierając ją z listy Applications list of Finder, a następnie stuknij Cmd + I (tak jak w info , A nie numer 1 lub litera L). Spowoduje to otwarcie okna inspektora i spojrzenie pod nagłówek wersji blisko góry. Oczywiście po uruchomieniu aplikacji można sprawdzić numer wersji, klikając menu aplikacji, a następnie Informacje.

3. Uzyskanie wiedzy technicznej

Będąc inteligentnymi kumplami w jakmacu, znaleźliśmy sposób, aby łatwo aktualizować wiele popularnych aplikacji po jednym kliknięciu. Jest jednak garstka niefortunnych zastrzeżeń. Po pierwsze, nasza metoda nie obejmuje wszystkich aplikacji. Obejmuje ona głównie oprogramowanie, które jest wolne, a także swobodnie dostępne, takie jak przeglądarki lub oprogramowanie antywirusowe.

Po drugie, trik wykorzystuje system Brew i Brew Cask, będący trzecią metodą instalacji aplikacji. Pracują wyłącznie za pośrednictwem wiersza polecenia, co oznacza, że ​​musisz pracować w oknie terminala. Wymagane komendy są dosyć proste, a gdy już masz początkową ciężką pracę, możesz spokojnie usiąść.

Jeśli masz ochotę spróbować, tutaj są instrukcje.

Instalowanie beczek z zaparzoną beczką

  1. Zacznij od otwarcia Terminala, czyli aplikacji, którą znajdziesz w folderze Narzędzia programu Finder (lub użyj Spotlight do wyszukania go przez Naciśniecie klawisza cmd + spację i wpisywanie narzędzi).
  2. Następnie przejdź na stronę https://brew.sh w przeglądarce i skopiuj całą linię kodu poniżej nagłówka Install Homebrew.
  3. Przejdź do okna terminala i wklej go, a następnie naciśnij klawisz Enter. Brew zniknie na chwilę i może zostać wyświetlony monit o wpisanie hasła logowania.
  4. Gdy skończysz – a to zajmie kilka minut – wklej następujące informacje, które mogą się pojawić W przeglądarce jako więcej niż jedną linię, ale w rzeczywistości jest to tylko jedna linia kodu (górna wskazówka: potrójnie kliknij ją, aby ją zaznaczyć, a następnie naciśnij Cmd + C, aby skopiować):

brew tap phinze / homebrew-cask; zaparz tap buo / cask-upgrade

Wyszukiwanie i instalowanie aplikacji

Aby zainstalować nową aplikację, wpisz następujące wpisy w terminalu, aby wyszukać & hellip;

zaparzanie beczki wyszukiwania

& hellip; A następnie wpisz słowo kluczowe z nazwy danej aplikacji. Na przykład w celu wyszukania Malwarebytes Anti-Malware można wpisać następujące polecenia:

zapisz przeszukiwanie cask malwarebytes

W moich testach zwrócono następujące informacje:

==> Częściowe dopasowania
malwarebytes-anti-malware

Aplikacje są instalowane, wpisując polecenie „brew cask install”, a następnie pełną nazwę aplikacji podaną podczas wyszukiwania, więc zainstaluj Malwarebytes Anti-Malware Chciałbym wpisać:

zaparz instalację malwarebytes-anti-malware

Możesz ponownie podać swoje hasło logowania. Jednak w związku z tym aplikacja będzie dostępna na liście aplikacji w Finderze, podobnie jak w przypadku innych aplikacji.

Jak mogę porozmawiać za chwilę, korzyść z systemu beczek jest to, że aplikacje instaluje Wszystkie mogą być aktualizowane jednym poleceniem. Dlatego warto używać beczek do zaparzania, aby zainstalować aplikacje gdziekolwiek jest to możliwe, a być może nawet do ponownego zainstalowania zainstalowanych aplikacji.

Aby to zrobić, zacznij od wyszukiwania, aby sprawdzić, czy system beczek do zaparzania Ma tę aplikację, używając instrukcji podanych powyżej.

Jeśli tak się stanie, najpierw trzeba odinstalować aplikację w zwykły sposób, przeciągając ją z listy Aplikacje do Kosza. W większości przypadków powinno to pozostawić Twoje ustawienia osobiste, ale nie zawsze tak jest – a nie jest to prawdziwy sposób poznania innych niż przeszukiwanie przez Google w celu poznania doświadczeń innych osób.

Gdy aplikacja zostanie przeciągnięta do kosza, użyj pojemnika do zaparzania, aby go zainstalować, korzystając z instrukcji podanych powyżej.

Jeśli w przyszłości chcesz zobaczyć, jakie aplikacje zostały zainstalowane przy użyciu kadzi, użyj Następujące polecenie:

zapisz listę cask

– Uaktualnianie aplikacji do zaparzania beczek
Możesz okresowo otworzyć okno terminala, aby zaktualizować WSZYSTKIE aplikacje zainstalowane za pomocą zaparzowej beczki przy użyciu następującego polecenia :

brew update, brew cu

Możesz chcieć to zrobić, powiedzmy co miesiąc, a może częściej w zależności od poziomu paranoi! Zostaną wyświetlone wszystkie aplikacje nieaktualne i zapytano, czy chcesz je zaktualizować. Wciskając Y zrobisz to. Jeśli nie zapytasz o aktualizację, żadna aplikacja, którą zainstalowałeś za pośrednictwem zaparzowej beczki, nie jest aktualna!

Zauważ, że to polecenie nie uaktualniło niektórych aplikacji, które mają własne Automatyczne aktualizacje automatyczne, takie jak Google Chrome, ponieważ mogą powodować problemy. W każdym razie lepiej jest polegać na wbudowanym autoupdaterze.

Chcesz uzyskać wspaniałe bezpłatne aplikacje na Mac? Przeczytaj: jak bezpłatnie otrzymywać płatne aplikacje i najlepsze darmowe aplikacje dla Maców