Jak AirPlay z iPhone’a na Maca?

0
286

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć zdublować ekran iPhone’a lub iPada na komputerze Mac, jednym z dobrych powodów jest to, że ekran komputera Mac jest znacznie większy niż nawet największy iPad.

Apple zapewnia AirPlay, który jest łatwym sposobem na przesyłanie strumieniowe treści z iPhone’a, iPada lub Maca na ekran telewizora – za pośrednictwem urządzenia Apple TV lub jeśli Twój telewizor ma wbudowaną funkcję AirPlay, tak jak w dzisiejszych czasach (Przeczytaj: Które telewizory pracować z AirPlay). Ale AirPlay nie pozwala na przesyłanie strumieniowe z iPhone’a lub iPada na komputer Mac – jeszcze.

Zabawne, że można udostępnić ekran komputera Mac iPadowi za pomocą Sidecar (czytaj: Jak używać iPada jako drugiego ekranu z komputerem Mac), ale nie działa to w drugą stronę.

To się jednak zmienia. Kiedy iOS 15 pojawi się na iPhonie, iPadOS 15 na iPadzie, a Monterey na Macu później w 2021 r., powinno być możliwe użycie AirPlay do wysyłania treści na komputer Mac z iPhone’a, iPada lub innego komputera Mac. Będziesz nawet mógł używać swojego Maca jako głośnika AirPlay.

Poniżej przedstawiamy, jak oczekujemy, że AirPlay będzie działać w Monterey i iOS 15. Jest też kilka alternatywnych rozwiązań, które również omówimy.

Jak wykonać kopię lustrzaną na komputerze Mac za pomocą AirPlay

Jedną z nowych funkcji iOS 15, iPadOS 15 i Monterey po ich pojawieniu się będzie możliwość AirPlay z iPhone’a lub iPada na ekran komputera Mac.

Nawet jeśli pojawi się to wraz z nowymi aktualizacjami systemu operacyjnego pod koniec 2021 r., Nie działa to jednak z każdym komputerem Mac. Aby w pełni wykorzystać tę funkcję, potrzebujesz jednego z następujących komputerów Mac, iPhone’a lub iPada:

 • MacBook Pro (2018 i nowsze)
 • MacBook Air (2018 i nowsze)
 • iMac (2019 i nowsze)
 • iMac Pro (2017)
 • Mac mini (2020 i nowsze)
 • Mac Pro (2019)
 • iPhone 7 i nowsze
 • iPad Pro (2. generacji i nowsze)
 • iPad Air (3. generacji i nowsze)
 • iPad (6. generacji i nowsze)
 • iPad mini (5. generacji i nowsze)
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak naprawić opóźnienia podczas połączeń FaceTime

Jeśli Twój iPhone, iPad lub Mac jest starszy, nadal może być możliwe udostępnianie treści, ale będzie to niższa rozdzielczość. Ustaw „Zezwalaj na AirPlay dla” na „Wszyscy” lub „Wszyscy w tej samej sieci”.

Dopóki nie zostaną uruchomione nowe systemy operacyjne, to nie zadziała – chyba że zainstalowałeś wersje beta (przeczytaj: Jak dołączyć do programu beta firmy Apple i wypróbować nowe oprogramowanie). Jednak kiedy Monterey i spółka przybędą, tak powinno działać:

 1. Upewnij się, że Twoje urządzenia są w tej samej sieci Wi-Fi.
 2. Otwórz Centrum sterowania na swoim iPhonie. (Przesunięcie od prawego górnego rogu na telefonie bez przycisku home).
 3. Stuknij w Screen Mirroring.
 4. W tej chwili zobaczysz tylko Apple TV lub telewizor z AirPlay, ale po aktualizacji oprogramowania zobaczysz także swojego Maca.
 5. Wybierz swojego Maca.
 6. Teraz zamknij Centrum Kontroli.
 7. Możesz teraz przesyłać strumieniowo z iPhone’a lub iPada na komputer Mac.

Jak przesyłać strumieniowo zawartość z iPada lub iPhone’a na komputer Mac

Chociaż czekamy, aż Apple zaktualizuje systemy operacyjne Mac, iPhone i iPad, istnieje kilka opcji przesyłania strumieniowego z iPhone’a lub iPada na komputer Mac, jednak musisz zainstalować aplikację na komputerze Mac.

Jest kilka, z których możesz wybrać, AirServer lub Reflector, przyjrzymy się obu poniżej.

Reflektor

Odbłyśnik, który możesz pobrać tutaj, ma bezpłatną 7-dniową wersję próbną lub kosztuje 16 GBP / 14,99 USD. Umożliwia tworzenie kopii lustrzanej iPhone’a, iPada na ekranie komputera Mac (i innych urządzeń).

 1. Pobierz i zainstaluj oprogramowanie Reflector na komputerze Mac (zobaczysz komunikat ostrzegający o jego instalacji, ale ponieważ wiemy, że jest to legalna aplikacja, powinieneś ją otworzyć).
 2. Jeśli korzystasz tylko z wersji próbnej, możesz kliknąć Wypróbuj Reflector 4. W przeciwnym razie kup oprogramowanie i wprowadź klucz licencyjny. (Jeśli korzystasz z wersji próbnej, zobaczysz znaki wodne, które wygasną po siedmiu dniach).
 3. Nie zobaczysz interfejsu, ale powinieneś zobaczyć ikonę reflektora w doku, a opcje reflektora powinny pojawić się w menu. Nie musisz tu jednak nic robić.
 4. Gdy Reflector działa na komputerze Mac, przejdź do iPhone’a lub iPada, otwórz to, co chcesz przesyłać strumieniowo, i dotknij ikony Udostępnij (tej, która jest kwadratem ze strzałką wychodzącą z niego).
 5. Wybierz AirPlay.
 6. Zobaczysz teraz opcję przesyłania strumieniowego na komputer Mac, którą będziesz mógł zrobić, gdy tylko wprowadzisz kod AirPlay, który pojawi się na ekranie komputera Mac.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak podłączyć monitor zewnętrzny do komputera Mac

AirServer

AirServer (14,99 GBP / 14,99 USD) ma bezpłatną 14-dniową wersję próbną, która ma również znak wodny – chociaż tym razem znak wodny nie jest tak nachalny. Możesz go pobrać tutaj.

 1. Pobierz i zainstaluj — jak powyżej, musisz zatwierdzić aplikację przed jej instalacją, ponieważ nie została ona pobrana z Mac App Store. Być może będziesz musiał również zezwolić AirServer na „Kontrolowanie komputera” w ustawieniach Bezpieczeństwo i prywatność.
 2. Ponownie nie zobaczysz interfejsu, tym razem jedyną wskazówką, że AirSever działa na komputerze Mac, jest ikona na pasku menu, która wygląda trochę jak AirDrop lub ikony udostępniania na komputerze Mac.
 3. Teraz, jeśli otworzysz iPhone’a i iPada i znajdziesz rzecz, którą chcesz przesłać strumieniowo na komputer Mac, dotknij ikony Udostępnij i wybierz AirPlay.
 4. Ponownie zobaczysz swój komputer Mac na liście jako opcję przesyłania strumieniowego. Stuknij w tę ikonę, a od razu rozpocznie się przesyłanie strumieniowe – bez konieczności wprowadzania kodu.

Innym powodem, dla którego możesz chcieć przesyłać strumieniowo z iPhone’a lub iPada na komputer Mac, jest możliwość oglądania treści z Netflix, Amazon lub Disney+ w trybie offline na większym ekranie. Przeczytaj Jak oglądać Netflix, Amazon i Disney+ offline na Macu.

Aby uzyskać więcej porad dotyczących korzystania z Apple TV, przeczytaj: Jak skonfigurować Apple TV.