Jak AirDrop na Macu, iPhonie i iPadzie

0
82
 • > Jak AirDrop z iPhone’a na iPhone’a / iPada
 • > Co zrobić, jeśli Twój iPhone / iPad nie jest widoczny / widoczny dla AirDrop?
 • > Jak AirDrop z iPhone’a na Maca
 • > Co się stanie, jeśli komputer Mac nie będzie widoczny / widoczny dla AirDrop?
 • > Jak AirDrop z Maca na iPhone’a / iPada
 • > Jak AirDrop z Maca na Maca
 • > Jak wysyłać pliki przez AirDrop na starszy komputer Mac
 • > Kompatybilne komputery Mac, iPhone i iPad

AirDrop to szybki i łatwy sposób na przesyłanie zdjęć i filmów oraz kopiowanie plików, plików PDF lub innych typów plików z iPhone’a na Maca, Maca na iPhone’a, iPhone’a na iPhone’a przyjaciela lub dowolnego scenariusza, w tym iPhone’a , iPad i komputer Mac. Jest szybszy i czystszy niż wysyłanie plików pocztą e-mail i nie będzie wykorzystywał żadnych danych, takich jak wysyłanie wiadomości tekstowych.

Możesz nawet użyć funkcji AirDrop, aby wysłać łącze do strony internetowej do współpracownika, udostępnić lokalizację na mapie, udostępnić kontakt i wiele więcej.

AirDrop pozwala również na udostępnianie muzyki z iTunes, Passbook Passs i aplikacji za pomocą AirDrop (wystarczy nacisnąć i przytrzymać ikonę aplikacji na ekranie głównym, aż zobaczysz opcję udostępniania).

Możesz nawet udostępniać notatki lub strony za pomocą AirDrop (ale pamiętaj, że możesz też dodawać inne osoby do współpracy z samych aplikacji).

Jeśli dzielisz się między dwa iPhony lub iPady, wystarczy być wystarczająco blisko, aby Bluetooth działał. Jeśli udostępniasz pliki na lub na Macu, musisz mieć włączoną funkcję Wi-Fi na komputerze Mac (funkcja AirDrop nie będzie działać, jeśli korzystasz z Wi-Fi, aby udostępnić połączenie przewodowe z innymi urządzeniami) i Bluetooth jest włączony.

Nie wszystkie urządzenia Apple są w stanie korzystać z AirDrop – mamy listę urządzeń Apple, które są w stanie AirDrop na dole tej strony.

Jak AirDrop z iPhone’a na iPhone’a / iPada.

Zarówno podczas wysyłania, jak i odbierania iPhone’a lub iPada było tak, że trzeba było włączyć AirDrop. Ponieważ tryb iOS 11 AirDrop jest domyślnie włączony – tak długo, jak masz włączone Wi-Fi lub Bluetooth (w zasięgu innej osoby), powinieneś być w stanie wysłać plik na drugi iPhone lub iPad za pomocą AirDrop.

Na wysyłającym iPhonie lub iPadzie …

 1. Sprawdź, czy połączenie Bluetooth lub Wi-Fi jest włączone: otwórz Centrum sterowania, przesuwając w górę i upewnij się, że ikony Wi-Fi i Bluetooth są niebieskie.
 2. Na urządzeniu, z którego wysyłasz wiadomość, znajdź rzecz, którą chcesz udostępnić znajomemu. na przykład Aby udostępnić zdjęcie, aby otworzyć aplikację Zdjęcia i znaleźć ten obraz, jeśli jest to kontakt, który udostępniasz, otwórz plik kontaktów i znajdź odpowiedni wpis.
 3. Po wybraniu zdjęcia lub pliku wybierz ikonę Udostępnij (jest to kwadrat ze strzałką skierowaną w górę, zobaczysz ją w większości aplikacji, chociaż czasami zobaczysz słowo „udostępnij”).
 4. Zostanie otwarta strona z różnymi opcjami udostępniania (wiadomość, poczta itp.). Powyżej tego rzędu początkowo zobaczysz ikonę AirDrop, ale po kilku sekundach (czasami minutach) należy ją zastąpić ikonami przedstawiającymi ludzi i urządzenia, którym możesz się dzielić (wskaże, czy to iPhone, iPad lub Mac, na przykład ).
 5. Stuknij w ikonę osoby, którą chcesz udostępnić, a Twoje zdjęcie lub plik zostaną im udostępnione – o ile akceptują przelew.

  .

 6. Możesz wysyłać dowolną liczbę plików lub zdjęć i wysyłać je do wielu kontaktów w tym samym czasie.
 7. Po wysłaniu zdjęcia lub pliku zobaczysz słowo „Wysłane” pod urządzeniem danej osoby w wierszu AirDrop.

Na odbierającym iPhone lub iPadzie …

 1. Jak powyżej, sprawdź, czy połączenie Bluetooth lub Wi-Fi jest włączone: otwórz Centrum sterowania, przesuwając w górę i upewnij się, że ikony Wi-Fi i Bluetooth są niebieskie.
 2. Gdy znajomy spróbuje udostępnić Ci zawartość, na Twoim urządzeniu pojawi się alert z pytaniem, czy chcesz go zaakceptować, czy odrzucić.
 3. Wybierz Akceptuj, a treść zacznie się pobierać.
 4. Jeśli wykonujesz AirDropping pomiędzy własnymi urządzeniami, nie zobaczysz opcji akceptacji lub odrzucenia, o ile oba urządzenia są zalogowane do tego samego identyfikatora Apple ID.

Gdzie są zapisywane pliki AirDrop w iPhonie

Zastanawiasz się, gdzie zostały przeniesione pliki teraz, gdy zostały przeniesione do innego iPhone’a?

Treść powinna pojawić się w odpowiedniej aplikacji – zdjęcia w aplikacji Zdjęcia, informacje o lokalizacji w Mapach itp.

Co się stanie, jeśli Twój iPhone / iPad nie będzie widoczny / widoczny dla AirDrop ?.

Jeśli iPad lub iPhone, którego udostępniasz, nie wyświetla się na liście potencjalnych miejsc docelowych AirDrop, istnieje kilka możliwości. Bluetooth i Wi-Fi mogą być wyłączone. Sam AirDrop może być wyłączony. Lub twój „przyjaciel” może mieć ustawiony tylko otrzymywać od kontaktu (i niewytłumaczalnie nie masz swoich danych).

 1. Aby ustalić, czy jest to jedna z powyższych sytuacji, zacznij od przesuwania do iPhone’a lub iPada, które nie będą odbierane, aby potwierdzić, że Bluetooth i Wi-Fi są włączone. (Podwójnie sprawdź to samo na urządzeniu wysyłającym).
 2. Teraz sprawdź, czy AirDrop nie jest wyłączony: przesuń w górę w Control Center i naciśnij i przytrzymaj obszar, w którym widać ikony trybu AirPlane, WiF i Bluetooth.
 3. Spowoduje to przejście do drugiego ekranu z opcjami AirDrop i Personal Hotspot. AirDrop powinien być włączony domyślnie, ale jeśli nie jest, stuknij tę ikonę (powinieneś teraz znaleźć, że rozwiązałeś problem).
 4. Jednak możliwe jest, że AirDrop jest włączony, ale urządzenie jest ustawione na odbieranie tylko z Kontaktów. W takim przypadku stuknij ikonę AirDrop i przełącz się z Kontaktów do wszystkich (znajomy może później wrócić do Kontaktów, jeśli chce uniknąć AirDropped przez osoby, których nie zna.)
 5. Jeśli iPhone lub iPad nadal się nie wyświetla i sprawdziłeś wszystkich zwykłych podejrzanych: wyłącz go i włącz, sprawdź, czy oprogramowanie jest aktualne i upewnij się, że telefon jest rzeczywiście zdolny do AirDrop (sprawdź naszą listę zgodności poniżej), może być inny problem z winy, taki jak połączenie Wi-Fi.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak korzystać z gestów iPhone'a

Po zakończeniu przesyłania plików możesz wyłączyć AirDrop na iPhonie lub iPadzie, pokazujemy ci, jak to zrobić tutaj. POŁĄCZYĆ

Jak AirDrop z iPhone’a na Maca.

Konfigurowanie iPhone’a do AirDropping plików na komputer Mac to proces podobny do opisanego powyżej.

Na wysyłającym iPhonie lub iPadzie …

 1. Sprawdź, czy połączenie Bluetooth lub Wi-Fi jest włączone: otwórz Centrum sterowania, przesuwając w górę i upewnij się, że ikony Wi-Fi i Bluetooth są niebieskie.
 2. Na urządzeniu, z którego wysyłasz wiadomość, znajdź rzecz, którą chcesz udostępnić na komputerze Mac. na przykład Aby udostępnić zdjęcie, aby otworzyć aplikację Zdjęcia i znaleźć ten obraz, jeśli jest to kontakt, który udostępniasz, otwórz plik kontaktów i znajdź odpowiedni wpis.
 3. Po wybraniu zdjęcia lub pliku wybierz ikonę Udostępnij (jest to kwadrat ze strzałką skierowaną w górę, zobaczysz ją w większości aplikacji, chociaż czasami zobaczysz słowo „udostępnij”).
 4. Zostanie otwarta strona z różnymi opcjami udostępniania (wiadomość, poczta itp.). Powyżej tego rzędu początkowo zobaczysz ikonę AirDrop, ale po kilku sekundach (czasami minutach) należy ją zastąpić ikonami przedstawiającymi ludzi i urządzenia, którym możesz się dzielić (wskaże, czy to iPhone, iPad lub Mac, na przykład ).
 5. Stuknij ikonę reprezentującą komputer Mac, z którym chcesz się dzielić, a Twoje zdjęcie lub plik zostanie udostępniony temu urządzeniu – o ile transfer zostanie zaakceptowany. (Jeśli wysyłasz pliki z własnego iPhone’a na własny komputer Mac, w ten sposób nie będziesz musiał akceptować transferu, stanie się to automatycznie).
 6. Przesłany plik zostanie pobrany do pliku Pobierania (który można znaleźć w Docku).
 7. Po wysłaniu zdjęcia lub pliku zobaczysz słowo Wysłane pod urządzeniem danej osoby w wierszu AirDrop.

Na komputerze odbierającym …

W starszych wersjach systemu MacOS konieczne było aktywowanie AirDrop poprzez otwarcie okna Findera, ale nie jest to już konieczne. Musisz tylko upewnić się, że Wi-Fi jest włączone.

 1. Upewnij się, że Wi-Fi jest włączone na Macu. Powinno to być widoczne, jeśli zakrzywiona ikona Wi-Fi w menu w prawym górnym rogu ekranu jest czarna. Jeśli nie jest, kliknij tę ikonę i wybierz Włącz Wi-Fi. (Alternatywnie, otwórz Preferencje systemowe> Sieć i sprawdź, czy Wi-Fi jest podłączone. Jeśli nie, kliknij kartę Wi-Fi i wybierz Włącz Wi-Fi wł.).
 2. Gdy plik jest gotowy do wysłania, powinien otrzymać alert na komputerze Mac z prośbą o zatwierdzenie udostępnienia pliku. (Jeśli udostępniasz plik na komputerze Mac z poziomu iPhone’a, nie zobaczysz alertu, transfer nastąpi automatycznie).
 3. Zatwierdź transfer, a plik powinien pojawić się w folderze Pobrane (który możesz znaleźć w Docku).
 4. Jeśli jest to komputer Mac, używający tego samego identyfikatora Apple ID co iPhone, nie zobaczysz alertu, ale plik zostanie automatycznie przeniesiony do folderu Pobrane.

Gdzie pliki AirDrop trafiają na Maca?

Wszystkie pliki wysyłane na komputer Mac z wykorzystaniem gruntu AirDrop w folderze Pobrane, w przeciwieństwie do iPhone’a lub iPada, na których automatycznie pojawią się w odpowiedniej aplikacji. Z tego powodu możesz nadal przesyłać zdjęcia wysłane w ten sposób do Zdjęcia i tak dalej.

Co się stanie, jeśli komputer Mac nie będzie widoczny / widoczny dla AirDrop ?.

Istnieje kilka możliwości, jeśli komputer Mac, do którego próbujesz wysłać, nie wyświetla się w trybie AirDrop.

 1. Sprawdź, czy Udostępnianie Internetu nie jest włączone. (Wyjaśniamy, jak to sprawdzić i jak wyłączyć to poniżej).
 2. Upewnij się, że oba urządzenia są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi.
 3. Włącz Bluetooth.
 4. Czasami wystarczy otworzyć okno Findera i wybrać kartę AirDrop, aby „obudzić” AirDrop.
 5. Otwórz okno Findera i kliknij kartę AirDrop w obszarze Ulubione. Zobaczysz opcję „Pozwól mi zostać odkrytym” i wybór Wszyscy, Tylko kontakty lub Nikt. Wybierz Tylko kontakty lub Wszyscy. (Wszyscy są prawdopodobnie najlepsi, jeśli chcesz mieć pewność, że Twój Mac jest widoczny w tym przypadku).

Jak wyłączyć udostępnianie Internetu

Mac może udostępniać swoje połączenie internetowe przez Wi-Fi, w takim przypadku zobaczysz strzałkę skierowaną w górę, gdzie zwykle widzisz symbol Wi-Fi. (Mamy poradnik na temat udostępniania połączenia z Internetem z komputera Mac na iPhone’a, jeśli chcesz się dowiedzieć, jak to zrobić).

Jeśli udostępniasz połączenie z komputera Mac na iPhone’a lub iPada, musisz przestać to robić i zalogować oba urządzenia do tej samej sieci Wi-Fi. Aby to zrobić, przejdź do Preferencje systemowe> Udostępnianie i wyłącz Udostępnianie Internetu, usuwając zaznaczenie pola obok tej opcji.

Jak AirDrop z komputera Mac na iPhone / iPad.

AirDropping z komputera Mac był możliwy tylko za pomocą Findera, ale teraz można wybrać opcję AirDrop jako opcję udostępniania. Pokażemy ci jak.

Na wysyłającym komputerze Mac …

Oto jak wykonać AirDrop za pomocą Findera.

 1. Upewnij się, że komputer Mac ma włączone Wi-Fi. (Jeśli dzielisz swoje połączenie internetowe z komputera Mac z iPhonem lub iPadem, musisz przestać to robić i zalogować oba urządzenia do tej samej sieci Wi-Fi, co wyjaśniliśmy powyżej).
 2. Otwórz okno Findera i wybierz opcję AirDrop z opcji po lewej stronie.
 3. Sprawdź, czy obok „Pozwól mi zostać odkrytym”, pojawi się „Wszyscy” lub „Tylko kontakty”. Jeśli pojawi się opcja „Nikt”, kliknij na nią i wybierz opcję, dzięki której Twój Mac będzie widoczny. (Aby zwiększyć szanse komputera Mac na oglądanie urządzeń i na odwrót, sugerujemy, aby wszyscy byli widoczni).
 4. Dopóki iPhone lub iPad ma włączoną funkcję AirDrop i nie śpi, powinien pojawić się w oknie AirDrop w Finderze na Macu.
 5. Przeciągnij i upuść obraz lub plik na ikonę reprezentującą iPhone’a.
 6. Pojawi się niebieski pierścień i krąży po ikonie iPhone’a podczas przesyłania pliku.
 7. Po wysłaniu zdjęcia lub pliku zobaczysz słowo Wysłane pod ikoną urządzenia
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zdobyć bilety WWDC 2019

Możesz również udostępnić plik lub zdjęcie z poziomu aplikacji, klikając je prawym przyciskiem myszy lub sterując, lub korzystając z opcji Szybki podgląd, aby wyświetlić podgląd pliku, a następnie klikając ikonę Udostępnij (aby uzyskać szybki wygląd, kliknij plik i naciśnij klawisz spacji). Aby udostępnić pliki z komputera Mac, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Poszukaj ikony Udostępnij (kwadratu ze strzałką wskazującą). Zobaczysz to w prawym górnym rogu podglądu szybkiego podglądu, strony Safari i aplikacji Zdjęcia, natomiast w widoku podglądu zobaczysz go po lewej. Kliknij tę ikonę, a następnie z wyświetlonej listy wybierz AirDrop.
 2. Jeśli nie widzisz ikony Udostępnij, prawdopodobnie dostępna będzie opcja „Udostępnij” lub „Współpracuj”. Kliknij na to i powinieneś także zobaczyć opcję AirDrop jako opcję.
 3. Zostanie otwarty ekran, który wyświetli listę dostępnych urządzeń. Po prostu kliknij ten, który chcesz udostępnić i poczekaj na przesłanie pliku.

Na odbierającym iPhone / iPadzie …

 1. Jak wyżej, musisz włączyć Bluetooth lub Wi-Fi.
 2. Gdy użytkownik komputera Mac udostępni plik lub zdjęcie, powinien wyświetlić się komunikat z prośbą o zatwierdzenie transferu przed jego skopiowaniem (chyba że udostępniasz pliki iPhone’owi na komputerze Mac i są one zalogowane przy użyciu tego samego identyfikatora Apple ID).
 3. Zaakceptuj alert, a plik zostanie przesłany.
 4. Pojawi się alert, że nadchodzi plik.
 5. Jeśli wysłano Ci obraz, znajdziesz go w aplikacji Zdjęcia na iPhonie. Inne typy plików powinny znaleźć się w odpowiedniej aplikacji, chyba że nie jest jasne, do której aplikacji mają trafić. Na przykład wysłaliśmy plik PDF na nasz iPhone i otrzymaliśmy opcję otwarcia go w dziewięciu różnych aplikacjach.

Jeśli masz problemy z iPhonem lub iPadem, które nie otrzymują tego pliku, zapoznaj się z naszymi wskazówkami powyżej.

Jak AirDrop z Maca na Maca.

AirDropping z Maca na inny Mac jest bardzo podobny do Airdropping z Maca na iPada lub iPhone’a. Jak wyżej możesz albo udostępnić swoje pliki, przeciągając je do okna AirDrop Finder, albo możesz wybrać opcję AirDrop jako opcję udostępniania.

Istnieje jednak kilka różnic w sposobie działania AirDrop na starszych komputerach Mac, które omówimy poniżej.

Na wysyłającym komputerze Mac …

Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami powyżej dotyczącymi AirDropping z komputera Mac poprzez Finder lub przy użyciu opcji Share.

Na komputerze odbierającym …

 1. Upewnij się, że Wi-Fi jest włączone i masz połączenie z tą samą siecią Wi-Fi, co inny komputer Mac.
 2. Sprawdź, czy Bluetooth jest włączony (otwórz Preferencje systemowe> Bluetooth).
 3. Gdy plik zostanie wysłany z innego komputera Mac, powinno zostać wyświetlone okno podręczne informujące, że plik jest udostępniany.
 4. Kliknij Zapisz, aby zaakceptować przelew (lub kliknij Odrzuć).

Odpowiadamy, co zrobić, jeśli inny komputer Mac lub urządzenie z systemem iOS nie widzą Cię powyżej, ale aby podsumować:

 1. Jeśli inny komputer Mac nie może Cię zobaczyć, otwórz okno Findera i wybierz AirDrop.
 2. W oknie Findera zobaczysz opcję „Pozwól mi zostać odkrytym” i wybór Wszyscy, Tylko kontakty lub Nikt. Upewnij się, że jesteś wykrywalny, wybierając odpowiednią opcję. Aby zwiększyć szanse Twojego Macintosha na oglądanie Twoich urządzeń i na odwrót, sugerujemy, aby każdy mógł Cię zobaczyć

Jak wysłać pliki przez AirDrop do starszego komputera Mac.

Jak wspomniano powyżej, istnieje kilka różnic w procesie wysyłania do lub ze starszego komputera Mac.

Na wysyłającym komputerze Mac …

 1. Kliknij „Nie widzisz kogo szukasz” w oknie AirDrop.
 2. Wybierz opcję Wyszukaj starszego Maca.
 3. Powinieneś zobaczyć komputer Mac, z którym próbujesz się dzielić w oknie AirDrop, przeciągnąć plik, który chcesz na nim umieścić.

Kompatybilne komputery Mac, iPhone i iPad.

Funkcja AirDrop nie będzie działać na wszystkich komputerach Mac i wszystkich urządzeniach z systemem iOS, więc może nie być funkcją, którą można wykorzystać. AirDrop jest (podobno) obsługiwany przez następujące modele komputerów Mac:

 • MacBook Pro (koniec 2008 r.) Lub nowszy, z wyjątkiem MacBook Pro (17-calowy, koniec 2008 r.)
 • MacBook Air (koniec 2010 r.) Lub nowszy
 • MacBook (koniec 2008 r.) Lub nowszy, z wyjątkiem białego komputera MacBook (koniec 2008 r.)
 • iMac (początek 2009 r.) lub później
 • Mac Mini (połowa 2010 r.) Lub nowsza wersja
 • Mac Pro (początek 2009 r. Z kartą AirPort Extreme lub połowa 2010 r.)
 • iPhone 5 lub nowszy
 • iPad (4. generacji lub nowszy)
 • iPad mini
 • iPod touch (5. generacja)
 • iPad Pro

Możliwe jest uruchomienie AirDrop na starszych komputerach Mac – przeczytaj ten artykuł: Jak zdobyć AirDrop na nieobsługiwanym Macu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here