iPhone Jak wykonać kopię zapasową urządzenia iPhone bez użycia programu iTunes

0
879

Twój telefon iPhone prawdopodobnie zawiera wiele cennych danych, począwszy od zdjęć, wiadomości, danych dotyczących zdrowia, dokumentów, ustawień dodatkowych, ustawień i nie tylko. Kiedy myślisz o wszystkim, co jest na nim io czasie, kiedy trzeba było go umieścić i zrozumieć. Oznacza to również, że natychmiast dostaniesz kłopoty, jeśli Twój iPhone został zgubiony, skradziony, poważnie uszkodzony lub po prostu poszedł kaput. Nawet nie w takich przypadkach, za każdym razem, gdy przełączasz się na nowy telefon iPhone lub uaktualnij do najnowszego iOS, z pewnością masz dane, których nie chcesz stracić. Więc nie masz powodu, aby nie podtrzymywać telefonu iPhone, ponieważ daje to jeszcze jedną bezpieczną ochronę dla Twojego iPhone’a.

Problem polega na tym, że tworzenie kopii zapasowej telefonu iPhone może być trudne. Przestrzeń wolna 5 GB pamięci iCloud idzie gdzie indziej w czasach iPhona 64 GB i 128 GB, więc jeśli potrzebujesz więcej, musisz zapłacić za to. I w programie iTunes nie ma do czynienia z takimi samymi ograniczeniami przestrzeni. Ale może być mylone z jego żmudnych i skomplikowanych kroków tworzenia kopii zapasowych iPhone, które mogą spowodować utratę starych kopii zapasowych iPhone’a w tym samym czasie. Czy nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł po prostu odtworzyć telefon iPhone bez iTunes – wszystkie te ogromne, trudne do zastąpienia pliki multimedialne – i zostawiłeś wszystkie rzeczy, których nie masz?

Cóż, istnieje sposób iść. Oznacza to, że MacX MediaTrans oferuje wiele milionów, które mają na celu tworzenie kopii zapasowych plików iPhone na komputerach Mac z wszystkimi zdjęciami, filmami, muzyką, dzwonkami, książkami elektronicznymi, VoiceMemos, iTunes U itd. W prosty, szybki i bezproblemowy sposób . Co lepsze, ten menedżer iPhone jest wyposażony w funkcję automatycznego konwersji plików audio, dzięki czemu nie ma myśleć o przesyłaniu dzwonków do telefonu iPhone lub kopii zapasowych dzwonków iPhone na Mac bez żadnego problemu z formatem. To nie jest cała historia. W sekcji menedżera muzyki można również wyodrębnić utwory muzyczne, aby dzwonki dla iPhone’a wystarczyło kliknąć. Szczerze mówiąc, gdy już to zrobisz, nigdy nie będziesz chciał wrócić do starej metody tworzenia kopii zapasowych iPhone’a.

!!! 2!

Jak utworzyć zapasowy telefon iPhone bez iTunes na komputerze Mac (Mac OS X 10.7 – 10.12)
Tworzenie kopii zapasowych wszystkich tych ogromnych plików multimedialnych nie musi Być ciężkim obowiązkiem lub wyzwaniem. Pobierz i uruchom MacX MediaTrans i możesz wykonać misję tworzenia kopii zapasowej iPhone w sześciu prostych krokach.

1. Uruchamianie i łączenie
Po uruchomieniu tego programu tworzenia kopii zapasowych iPhone podłącz swój telefon iPhone (iPhone 7 / 6s / 6 / Plus / SE / 5s) do komputera Mac za pomocą zwykłego kabla USB. Może zostać wyświetlony monit o dodanie komputera Mac jako zaufanego komputera i zmianę preferencji w programie iTunes w celu ochrony danych iPhone przed utratą. Jeśli tak, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

2. Tworzenie kopii zapasowych zdjęć na iPhone’a (nie iTunes)
Kliknij przycisk Photo Transfer. Z lewej strony widać zdjęcia w telefonie iPhone, które są organizowane według ich lokalizacji, a następnie po prawej stronie pogrupowane według dnia / miesiąca / roku. Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową wszystkich plików, kliknij pole wyboru Zaznacz wszystko w miniaturach, a następnie przycisk Eksportuj bezpośrednio powyżej.

Po utworzeniu kopii zapasowych zdjęć iPhone na komputerze Mac można również Skopiuj zdjęcia iPhone z komputera Mac na zewnętrzny dysk twardy do tworzenia kopii zapasowych. Cały proces transferu zdjęć zostanie zakończony w ciągu kilku sekund.

3. Tworzenie kopii zapasowych muzyki iPhone na komputerze Mac
Aby wykonać kopię zapasową muzyki iPhone zamiast zdjęć, musisz najpierw wrócić do głównego interfejsu. Kliknij przycisk Wstecz w lewym górnym rogu, a następnie kliknij przycisk Menedżer muzyki. Widzisz wszystkie utwory znajdujące się na Twoim iPhoneie i możesz samodzielnie wybrać je lub kliknąć pole wyboru Zaznacz wszystko. Teraz kliknij przycisk Eksportuj, a ta alternatywa iTunes zacznie przenosić muzykę z iPhone’a na Mac.

Zaawansowane tworzenie dzwonków iPhone jest dostępne podczas tworzenia kopii zapasowych muzyki iPhone na komputerze Mac. Możesz tworzyć własne dzwonki iPhone przez fale kształcenia i edycji i automatycznie konwertować muzykę do plików dzwonek iPhone.

4. Dźwięki tworzenia kopii zapasowych iPhone i głos bez iTunes
Wróć do głównego okna i kliknij przycisk Dźwięk i dzwonek, aby wejść do dzwonek tworzenia dzwonków iPhone’a. Wybierz dzwonki iPhone, kliknij przycisk Eksportuj, a to narzędzie menedżera iPhone natychmiast rozpocznie działanie, aby utworzyć kopie zapasowe dzwonków iPhone na komputer Mac. Ta funkcja umożliwia tworzenie kopii zapasowych całego iPhone’a na komputerze Mac, w tym iPhone VoiceMemos, iTunes U lub Podcast.

5. Tworzenie kopii zapasowych filmów iPhone w ciągu kilku sekund
Naciśnij ponownie przycisk Wstecz, jeśli chcesz teraz tworzyć kopie zapasowe iPhone’a. Kliknij przycisk Video. Możesz przeglądać różne typy plików wideo w telefonie iPhone po lewej stronie, a następnie wybierz pliki indywidualnie lub kliknij przycisk Zaznacz wszystko, jak przedtem. Kliknij Eksportuj, a wszystkie pliki wideo będą kopiowane z telefonu iPhone na komputer Mac w ciągu kilku sekund.

6.Tworzenie kopii zapasowych iPhone iBooków na MacBooku iMac
Znajdź i wejdź do sekcji Książka na interfejsie użytkownika. Wybierz książki iBooks lub książki audio, a następnie naciśnij przycisk Eksportuj po lewej stronie menu. Po kilku sekundach Twoje iBooky iPhone zostaną przeniesione na komputer Mac z formatami PDF, TXT i HTML.

Czytaj dalej: Jak wykonać kopię zapasową iPhone’a | Jak przywrócić iPhone z kopii zapasowej

Zrób więcej z MacX MediaTrans
Oczywiście to narzędzie do przenoszenia iPhone nie jest tam zatrzymywane. Menedżer muzyki może również służyć do dodawania muzyki z komputera Mac do telefonu iPhone, kopiowania plików z dowolnego foldera, a nie tylko z biblioteki iTunes. Chociaż możesz tam tworzyć nowe playlisty, edytować informacje o utworze, tworzyć dzwonki dla iPhone’a lub usuwać utwory, których nie potrzebujesz w telefonie – dobrym pomysłem, jeśli masz jednego z tych albumów, który jest połową mordercy, pół wypełniacza .

Narzędzie Filmy jest świetnym sposobem na przesyłanie ulubionych filmów domowych, filmów i programów telewizyjnych z komputera Mac na iPhone. Z przyjemnością chętnie kopiuje pliki, które iTunes wygrał, zabierając je z dowolnego folderu i praktycznie każdego większego formatu, ale automatycznie przekonwertuje je do optymalnego formatu odtwarzania w iPhone, utrwala rozdzielczość, a nawet zmienia współczynnik kształtu, jeśli

Poza tym pliki iPhone transferują aktualizacje dzięki nowej funkcji usuwania DRM, która zapewnia nie tylko proste, ale szybkie pobieranie plików iTunes bez konieczności logowania się do iTunes, ale dekoduje muzykę, książki audio lub filmy zakupione w iTunes Przechowywać między iPhone a Mac. Rzucać w tym, że transfery są tak szybkie i można zaoszczędzić sobie na poważny czas i wysiłek. To coś, co warto docenić podczas tworzenia kopii zapasowej telefonu iPhone bez pomocy iTunes.

Wreszcie, MacX MediaTrans ma jeszcze jedną rękę na rękę. Podłącz swój telefon iPhone i można go używać tak, jak na przykład kieszeń USB, przeciąganie i upuszczanie plików w dowolnym komputerze. Jest to idealne rozwiązanie do szybkiego przenoszenia plików między komputerami Mac i MacBookami pod warunkiem, że zostały zainstalowane oprogramowanie kopii zapasowych iPhone.

Tworzenie kopii zapasowej iPhone przed uaktualnieniem do iOS 10 jest zawsze inteligentnym ruchem, ale iTunes i iCloud nie zawsze robią tego To szybkie lub łatwe. MacX MediaTrans czyni zarówno i wiele więcej, jak najlepsza alternatywa dla iTunes. Jeśli chcesz mieć tę alternatywną aplikację iTunes, aby zarządzać treścią iPhone’a i iPada na komputerze Mac, kliknij link, aby pobrać bezpłatną wersję testową MacX Mediatrans. Należy pamiętać, że bezpłatna wersja umożliwia tylko 30 plików muzycznych / zdjęć / zesów, 10 filmów wideo przesyłanych codziennie. Aby usunąć ograniczenie trasy, można wypoziomować i uaktualnić do pełnej wersji programu MacX MediaTrans (w USA na 29,95 dolarów za licencję na cały okres użytkowania). Cena jest w sprzedaży przez ograniczony czas, a także daje gwarancje zwrotu pieniędzy przez 30 dni, aby upewnić się, że klienci są w pełni zadowoleni z produktu.