IPad Pro vs Microsoft Surface Pro 2017

0
586

Łatwo byłoby zwolnić Surface Pro Microsoftu jako „również uruchomiono ” w kategorii urządzeń mobilnych, ale to pomijałoby to, jak naturalna ewolucja tabletów przywraca konkurencję firmie Microsoft.

Dzieje się tak pomimo faktu, że tak naprawdę nie jest wyposażony w klawiaturę.

Ale czy jest tak dobry jak iPad Pro?

Aplikacje, aplikacje, aplikacje …

Zamiast patrzeć na specyfikacje i porównywać testy porównawcze, przejdźmy od razu do najważniejszego decydującego czynnika między Surface Pro i iPad Pro: Apps.

Surface Pro uruchamia pełną wersję oprogramowania Windows, które nie tylko zapewnia mu bardziej konfigurowalne funkcje i dostęp do bardzo otwartego systemu plików, ale także ma dostęp do bardziej wydajnego oprogramowania.

Gdzie iPad Pro świeci jest o aplikacje, które są specjalnie zaprojektowane dla komputera z ekranem dotykowym.

Podczas gdy Windows gromadził oprogramowanie w ciągu ostatnich kilku dekad, większość oprogramowania działającego w systemie Windows oczekuje, że będziesz używać myszy lub touchpada.

I nie wszystkie oprogramowanie będzie działało tak płynnie, gdy będziesz używać swoich palców.

Ostatecznie kwestia oprogramowania sprowadza się do pytania o potrzebę.

Ale wiele osób może być zaskoczonych tym, jak bardzo nie potrzebują oni systemu Windows w tych dniach.

Jak o bezpieczeństwie?

Dzięki ostatnim atakom ransomware bezpieczeństwo staje się coraz bardziej priorytetem.

Pod względem złośliwego oprogramowania, takiego jak wirusy i oprogramowanie ransomware, iPad jest znacznie bezpieczniejszym urządzeniem.

Oznacza to, że iPad nie może zostać zainfekowany wirusem, a pliki na iPadzie nie mogą być zakładnikami.

Wyznawany App Store jest również dobrodziejstwem dla osób obawiających się o bezpieczeństwo.

W jaki sposób 2017 iPad Pro porównuje się do Surface Pro „5 ” pod względem wydajności?

W łatwy sposób wyszczególniono szereg specyfikacji technicznych i testów porównawczych, ale tak naprawdę specyfikacje nie mają większego znaczenia przy porównywaniu urządzenia z mobilnym systemem operacyjnym z innym urządzeniem z systemem operacyjnym na komputerze.

Surface Pro to także bardziej laptop niż tablet, z opcjami pozwalającymi na uaktualnienie procesora, ilość pamięci RAM, pamięci masowej itp.

W górnej części 2017 Surface Pro działa na superszybkim procesorze i7, zawiera 16 GB pamięci RAM dla aplikacji i ma 1 TB pamięci SSD.

Podczas gdy górny koniec Surface Pro jest przesadą dla większości ludzi, najniższy poziom jest niezadowalający, szczególnie biorąc pod uwagę cenę wejścia wynoszącą 799 USD.

Tutaj jest, gdzie robi się interesująco.

To samo można powiedzieć o ilości pamięci.

Jeśli myślisz o pracy w Surface Pro, będziesz chciał zaatakować Intel Core i5 z 8 GB pamięci RAM i 256 GB miejsca na minimum.

Ten model również dobrze pasuje do iPada Pro.

A co z dodatkami?

Jedną rzeczą, którą Apple konsekwentnie wykonuje, jest przesuwanie granic ekranu.

Apple zrobił to ponownie z 9,7-calowym iPadem Pro wprowadzonym w 2016 roku. Wyświetlacz „True Tone ” oferuje szeroką gamę kolorów, która obsługuje Ultra HD.

12,9-calowe i 10,5-calowe modele iPada Pro z łatwością wygrywają nagrodę za wyświetlenie, ale prawdę mówiąc, prawdopodobnie nie zauważylibyście tego, gdyby nie byli trzymani obok siebie z Surface Pro, który ma bardzo dobry wyświetlacz jak

IPad Pro ma również lepszy zestaw kamer.

Model Surface Pro ma 8-megapikselowy aparat z tyłu, który umożliwia nagrywanie wideo w jakości HD, podczas gdy modele iPada Pro z 2017 r. Mają aparat o rozdzielczości 12 megapikseli podobny do tego, który można znaleźć na iPhone 7. Umożliwia on także robienie filmów 4K.

A co z klawiaturą i rysikiem?

Głównym celem reklam firmy Microsoft pokazujących tablet Surface jest inteligentna klawiatura, która łączy się z nią.

Ta dziwna część nie jest tak duża, że ​​Surface Pro nie jest wyposażona w klawiaturę lub rysik, ponieważ Microsoft tak dużo robi z tymi opcjami.

Ogólnie rzecz biorąc, polecam pominięcie inteligentnej klawiatury podczas dokonywania pierwszego zakupu.

To samo dotyczy rysika.

Czy iPad Pro jest lepszą ofertą?

Początkowy 10,5-calowy iPad Pro zaczyna się od 649 USD, czyli o 150 USD taniej niż podstawowy Pro Surface.

Najlepsze porównanie to Intel Core i5 Surface Pro z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci do 12,9-calowego iPada Pro z 256 GB pamięci masowej.

Firma Apple od dawna znana jest ze stosunkowo wysokich cen za swoją linię laptopów i komputerów stacjonarnych, ale iPad od zawsze jest jedną z najlepszych ofert w branży.

Którą część należy kupić?

Jeśli nadal jesteś na ogrodzeniu, najprostszym sposobem dokonania wyboru jest decyzja, co najbardziej Ci się podoba w urządzeniu.

Ale największym czynnikiem jest Windows vs iOS.