Home Jak? (FAQ) Apple "Jak" Ile kosztuje iCloud

Ile kosztuje iCloud

0
1344

iCloud tworzy kopie zapasowe naszych urządzeń z iOS, zachowuje wszystkie nasze zdjęcia i filmy w bezpieczny sposób, a nawet synchronizuje nasze MacOS desktop między komputerami Mac. Ale te wszystkie pliki muszą zajmować miejsce, prawda? Na szczęście firma Apple oferuje wiele opcji przechowywania danych dla iCloud, a także w naszym przewodniku do subskrypcji i wyceny produktów iCloud, które wyjaśniamy, które jest odpowiednie dla Ciebie, a także jak uaktualnić lub obniżyć swoją pamięć iCloud.

Może również Ci się spodobać: Jak wykonać kopie zapasowe iPhone’a lub iPada Jak skonfigurować iCloud na iPhone, iPad, Mac i Apple TV | Jak odzyskać zapomniane hasło iCloud Jak korzystać z iCloud Drive

Opcje i planowanie pamięci masowej iCloud i

Przed rozpoczęciem dalszej dyskusji powinniśmy najpierw omówić dostępne opcje i odpowiadające im ceny dla tych z nas Wielka Brytania. Obecnie firma Apple oferuje pięć różnych warstw pamięci masowej dla iCloud, które są współużytkowane między wszystkimi urządzeniami, w tym telefonami iPhone, iPadami i komputerami Macintosh. Przestrzeń dyskowa będzie uwzględniała wszystkie pliki zapisane w chmurze, aplikacje i inne, a także kopie zapasowe wszystkich Twoich urządzeń.

Firma Apple ma obecnie następujące subskrypcje magazynów iCloud:

 • 5 GB pamięci: bezpłatnie
 • 50 GB pamięci: 0,79 PLN
 • 200 GB pamięci: 2,49 PLN
 • 2 TB: 6,99 PLN
 • Firma Apple oferowała 1TB za £ 6,99 za 2TB za £ 13,99, ale wiosną 2017 usunęła ofertę 1TB i obniżyła cenę 2TB.

  Więcej: Najlepsza alternatywa dla iCloud

  Która subskrypcja iCloud powinnaś kupić?

  Teraz znasz różne opcje przechowywania, które są dla Ciebie najlepsze? Nie ma sensu płacić 6,99 funtów miesięcznie za 2 TB pamięci masowej, jeśli tylko używasz go do tworzenia kopii zapasowej telefonu iPhone. Powinieneś rozważyć takie czynniki, jak: czy używasz iCloud Drive do przechowywania Twoich dokumentów, czy też używasz głównie innej usługi, np. Dysku Google lub Dropboksa, jeśli korzystasz z biblioteki zdjęć iCloud i czy chcesz używać tego programu do przechowywania dokumentów Użyj iCloud Drive Desktop i Documents, aby zsynchronizować dokumenty między wieloma komputerami Mac.

  Powyższe są bardzo ważnymi czynnikami przy rozważaniu opcji przechowywania danych w systemie iCloud, ale jest to coś więcej niż to. Rozbijemy je poniżej. Aby uzyskać poradę na temat używania iCloud, przeczytaj: Jak korzystać z iCloud.

  5 GB

  Jeśli masz tylko jedno urządzenie z iOS, a nie robisz wielu zdjęć ani Wideo, wolna przestrzeń pamięci powinna wystarczyć. Darmowy poziom przechowywania danych iCloud może być również używany przez osoby, które przede wszystkim korzystają z innej usługi przechowywania danych w chmurze (np. Dropbox lub Google Dysku) w celu przechowywania dokumentów, zdjęć i filmów.

  Jeśli zdecydujesz się na bezpłatny poziom, Że wyłączysz synchronizację iCloud w dowolnych aplikacjach, które często używasz, aby uniknąć niepotrzebnego napełnienia pamięci.

  50 GB

  Ci, którzy mają więcej niż jednego urządzenia z iOS, prawdopodobnie będą musieli się zgubić Aby opcja przechowywania była większa niż 50 GB, ponieważ standardowa kopia zapasowa systemu iOS może sięgać od 1-5 GB lub nawet więcej, w zależności od tego ile jest przechowywane w urządzeniu. Dla tych, którzy lubią robić zdjęcia i filmy wideo na swoich urządzeniach z iOS, chcą też zachować bezpieczną kopię zapasową – opcja jest nadal dostępna dla osób na bezpłatnym poziomie, chociaż nie były w stanie przechowywać wielu Zanim pamięć stanie się pełna.

  200 GB

  Plan 200 GB jest standardową opcją dla tych, którzy mają wiele urządzeń z iOS i Mac, ponieważ pozwala na wystarczającą ilość miejsca na przechowywanie kopii zapasowych Każde urządzenie wraz z miejscem na stosunkowo dużą bibliotekę zdjęć iCloud oraz inne dokumenty, które mają być przechowywane online. Zapewnia Ci swobodę korzystania z iCloud, jak widać, bez zbytniego zmartwienia w napełnianiu pamięci masowej.

  Jest to również zalecane dla tych, którzy chcą używać iCloud Drive jako podstawowej chmury

  2TB

  Opcja przechowywania 2TB powinna być używana tylko przez pro-poziomowych użytkowników Apple i tych, którzy dzielą konto między wieloma użytkownikami (np. Rodzinami, z wieloma Urządzeń, które mają się utrzymać) – ale prawdopodobnie nie potrzebujesz, abyśmy ci to powiedzieli, prawda? Opcja 2TB jest idealna dla tych, którzy mają kolekcję urządzeń z iOS i komputerów Mac i regularnie przełączają się między nimi. Zapewnia więcej miejsca na tworzenie kopii zapasowych na iOS, bibliotekę zdjęć iCloud obejmującą tysiące zdjęć i filmów wideo, dokumentów i innych danych aplikacji.

  Jeśli chcesz, aby bez obaw pragną Państwo swobodnie korzystać z iCloud, O przestrzeni, a jeśli pieniądze nie są opcją, 2TB jest idealny.

  Jeśli zdecydujesz się zanurzyć i uaktualnić z bezpłatnego poziomu pamięci iCloud, jeśli kupiłeś warstwę 2TB i zdałeś sobie sprawę, że jest to więcej niż potrzeba, możesz łatwo zmienić swój poziom – przeczytaj nasz poradnik: jak uaktualnić lub obniżyć swoją pamięć iCloud

  Przeczytaj także: Jak poznać ID innego użytkownika Apple iPhone’a? Jak usunąć kartę z iTunes i App Store