Gotowy na Primetime?

0
474

Kiedy Apple zaprezentowało Apple TV czwartej generacji, reklamowało urządzenie jako spojrzenie na przyszłość telewizji.

Pytanie brzmi: ile z obietnicy urządzenia zostało dostarczone?

Odpowiedź jest trochę.

Poważna ewolucja

4 gen.

Fantastyczne funkcje

Funkcje reklamowane przez firmę Apple podczas wstępnej wersji demonstracyjnej działają dobrze i sprawiają, że korzystanie z Apple TV daje dużo radości.

  • Polecenia głosowe: Kontrolowanie telewizora za pomocą głosu jest o wiele bardziej przydatne niż używanie pilota.
  • Wyszukiwanie uniwersalne: funkcja wyszukiwania uniwersalnego, która pozwala wyszukiwać filmy lub programy telewizyjne głosowo i wyświetlać każdą aplikację, która je posiada, jest wydajna i intuicyjna.
  • Aplikacje i gry: iPhone i iPad to najpopularniejsza na świecie mobilna platforma do gier dzięki swojej ogromnej bibliotece gier.
  • Apple Music: Możliwość uzyskania dostępu do praktycznie całego katalogu muzycznego iTunes Store (około 40 milionów utworów) jest świetna.

Niewielkie podrażnienia Add-up

Pomimo wszystkich wspaniałych funkcji Apple TV, są też irytujące.

  • Klawiatura ekranowa: Klawiatura ekranowa używana do wprowadzania nazw użytkowników i haseł jest uciążliwa, powolna i denerwująca.
  • Brak aplikacji zdalnej lub klawiatur Bluetooth: Klawiatura ekranowa nie byłaby tak uciążliwa, gdyby obsługiwane przez Apple TV klawiatury Bluetooth lub aplikacja Remote iOS firmy Apple.
  • Aplikacje innych firm: Jednym z powodów, dla których iPhone jest tak wspaniały, jest to, że każdego tygodnia wydawane są setki, a może tysiące nowych aplikacji.

Ograniczenia Siri

Siri jest kluczem do sposobu korzystania z Apple TV.

  • Siri działa tylko w niektórych aplikacjach: aplikacje muszą być pisane do pracy z Siri i nie będziesz wiedział z wyprzedzeniem, które wykorzystują Siri, a które nie.
  • Możliwości wyszukiwania Siri są ograniczone: Podobnie jak aplikacje muszą być napisane do pracy z Siri, to samo dotyczy Universal Search.
  • Background Noise Bothers Siri: Funkcja kontroli głosowej urządzenia jest niespójna w moich testach.

Podsumowanie: Nie ma powodu, by nie kupować

Pomimo skatalogowania błędów Apple TV w ciągu ostatnich kilku sekcji, moją radą dla każdego, kto rozważa zakup urządzenia jest: kup go.

Ale co z wadami?

Apple TV czwartej generacji jest dalekie od doskonałości, ale jest także ekscytujące, zabawne w użyciu, potężne i obiecujące wskazówki dotyczące przyszłości salonu połączonego z Internetem.