Gdzie kupić odnowiony MacBook lub Mac

0
144

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem komputera Mac, zwłaszcza jeśli masz ograniczony budżet, zalecamy kupowanie w sklepie Apple Refurbished Store lub u innego sprzedawcy odnowionych komputerów Mac, zamiast płacenia pełnej ceny. Wyjaśnimy tutaj, czym jest Apple Refurbished Store, jaką cenę można oczekiwać za odnowiony Mac lub MacBook oraz inne sposoby zakupu taniego Maca.

Apple produkuje świetne komputery, ale nie są tanie. Nawet jeśli z przyjemnością zapłacisz cenę wejścia na nowy komputer iMac lub MacBook Pro, możesz być boleśnie świadomy, że za kilkaset funtów (lub dolarów) więcej możesz uzyskać znacznie mocniejszy model. Ale czy możesz uzasadnić dodatkowe wydatki? Na szczęście nie musisz, ponieważ często można znaleźć w sprzedaży model poprzedniej generacji z lepszymi specyfikacjami niż najtańszy nowy model, a może nawet będziesz w stanie go odebrać za mniej.

Jeśli więc chcesz kupić nowego Maca, sprawdź, czy możesz uzyskać lepszą ofertę, kupując odnowiony komputer Mac ze sklepu Apple Refurbished Store lub innego oficjalnego sprzedawcy Apple. Zanim jednak powiemy Ci, jak to zrobić, omówimy tylko, czy mądrze jest kupić odnowionego lub odnowionego Maca.

Jeśli kupisz odnowiony komputer Mac?

Apple sprzedaje odnowione komputery Mac i więcej w Apple Refurbished Store tutaj. W tej części witryny Apple można kupić odnowione komputery Mac i MacBook, a także inne produkty Apple, w tym iPhone, iPad, Apple Watch, HomePod i Apple TV.

Te odnowione komputery Mac mogą być modelami z poprzedniego roku lub mogą to być modele aktualne. Być może zastanawiasz się, skąd pochodzą te komputery Mac. Odnowiony komputer Mac może być modelem demonstracyjnym używanym podczas programów nauczania Apple lub może być jednostką sprzedaną klientowi, który zdecydował się go zwrócić w ramach standardowej procedury sprzedaży i zwrotu. (Apple pozwala każdemu klientowi zwrócić komputer Mac zakupiony w Apple Store w ciągu 14 dni w celu uzyskania zwrotu pieniędzy – patrz Standardowe zasady zwrotów).

Możliwe jest również, że klient zwrócił komputer Mac z powodu usterki, ale usterka ta zostałaby usunięta przez Apple przed odsprzedażą komputera Mac. W rzeczywistości Apple stwierdza, że: „Każdy odnowiony certyfikat Apple przechodzi rygorystyczny proces odnowienia, który obejmuje pełne testy spełniające te same standardy funkcjonalne co nowe produkty Apple. Twoje odnowione urządzenie jest naprawdę„ jak nowe ””.

Ponadto każdy komputer Mac:

 • Zostanie dokładnie oczyszczony i skontrolowany
 • Obejmuje standardową roczną ograniczoną gwarancję Apple
 • Do 90 dni bezpłatnej pomocy technicznej
 • W zestawie wszystkie akcesoria, kable i systemy operacyjne
 • Jest zapakowany w nowe białe pudełko
 • Wysyłka z bezpłatną wysyłką i zwrotami
 • Można kupić za pomocą opcji finansowania
 • I mogą być dostarczone następnego dnia

Należy zauważyć, że komputery Mac kupione w Apple Refurbished Store nie różnią się wyraźnie od nowych komputerów zakupionych bezpośrednio w Apple Store. Wszystkie komputery Mac zakupione w sklepie Apple Refurbished Store są czyszczone, sprawdzane, testowane i wizualnie nie do odróżnienia od nowych modeli.

Jak widać, istnieje wiele dobrych powodów, aby kupić odnowiony komputer Mac od Apple. Czy są jakieś wady??

Powiedzielibyśmy, że główną wadą jest to, że rabaty nie zawsze są tak dobre, jak w przypadku zakupu tego samego modelu od kogoś innego. Na przykład Amazon często dyskontuje modele Mac poprzedniej generacji, więc można było kupić zeszłoroczny model ze zniżką. Różnica polega na tym, że podczas gdy Apple może sprzedawać model, który został zwrócony z powodu usterki (która została naprawiona), drugi sprzedawca może sprzedawać identyczny komputer Mac, który nigdy nie był używany.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak naprawić komputer Mac, który się nie włącza

Jeśli Amazon, Currys, John Lewis lub ktokolwiek inny sprzedaje starszy model za mniej niż ten sam starszy model w odnowionym sklepie, firma zewnętrzna prawdopodobnie ma lepszą ofertę. Zakładając, że oferują one również roczną gwarancję (powinny być). Sprawdź nasz artykuł na temat najlepszych ofert na komputery Mac, a ten na temat najlepszych ofert na MacBooki, aby poszukać najlepszych rabatów na nowe komputery Mac i MacBooki.

O ile tańsze są odnowione komputery Mac i MacBook?

Cena odnowionych komputerów Mac w odnowionym sklepie Apple często się zmienia, ale zwykle jest o 15 procent niższa niż pierwotna cena. W przypadku komputerów Mac o wysokiej cenie detalicznej może to być dość znacząca różnica.

A 13 cali, Dwurdzeniowy MacBook Pro 2,3 GHz (2017) można go znaleźć w sklepie Apple UK Refurbished Store za 1019 £. To 180 funtów oszczędności w stosunku do ceny, za którą model został pierwotnie sprzedany.

Możesz odebrać odnowiony Czterordzeniowy 21,5 cala 3,6 GHz (2019) iMac za 1 059 £ w sklepie Apple UK Refurbished Store, co oznacza oszczędność 190 GBP w stosunku do zwykłej ceny 1 249 £.

Nie możesz już kupić nowego MacBooka, ponieważ Apple wycofał 12-calowy model, ale nadal możesz odebrać MacBooka z odnowionego sklepu w Wielkiej Brytanii. Tam jest Dwurdzeniowy MacBook 1,3 GHz (2017) za 1 319 £. To oszczędność 230 funtów w stosunku do pierwotnej ceny: 1549 funtów.

A może oszczędność 270 £ na MacBook Pro 13 cali, czterordzeniowy 2,4 GHz (2019)? Możesz go odebrać w sklepie Apple UK Refurbished Store za 1529 £, w porównaniu z 1799 £.

Jeśli naprawdę chcesz skorzystać z tych zniżek, celuj wysoko. Możesz uzyskać niesamowite 740 £ z odnowionego 8-rdzeniowy iMac Pro 27 cali 3,2 Ghz. Pro iMac normalnie zaoszczędziłby 4 899 funtów, ale można go uzyskać w sklepie Apple Refurbished Store za 4 159 funtów.

Inni odnowieni sprzedawcy Mac (tacy jak wyżej) mogą oferować nawet niższe ceny niż Apple Refurbished Store, więc warto robić zakupy.

Uważaj także na okazje podczas wydarzeń sprzedażowych, takich jak drugi dzień świąt lub czarny piątek, kiedy ceny spadają jeszcze niżej wszędzie oprócz Apple.

Co jeśli mam problem z odnowionym komputerem Mac?

Apple stwierdza: „Wszystkie odnowione modele komputerów Mac obejmują pełne testy działania, oryginalne części Apple (w razie potrzeby), dokładne czyszczenie, oryginalny system operacyjny lub nowszą wersję, zupełnie nowe pudełko ze wszystkimi akcesoriami i kablami”.

Co ważniejsze, odnowiony Mac lub MacBook jest objęty roczną gwarancją (z możliwością przedłużenia do trzech lat z ochroną AppleCare). Z Apple otrzymujesz taką samą procedurę sprzedaży i zwrotu, jak w przypadku każdego nowego modelu, więc możesz zwrócić komputer Mac kupiony w odnowionym sklepie w ciągu 14 dni, jeśli nie jesteś zadowolony. (Pamiętaj jednak, że musisz go przesłać z powrotem, ponieważ Apple nie przyjmuje zwrotów do fizycznego sklepu Apple Store na odnowione produkty).

Nie dlatego, że uważamy, że będziesz musiał zwrócić komputer Mac. Mamy duże doświadczenie w zakupach w odnowionym sklepie Apple i jeszcze nie wybraliśmy komputera Mac z odnowionego sklepu i okazało się, że jest to pożądane.

Gdzie kupić odnowione komputery Mac

Należy również pamiętać, że Apple nie jest jedyną firmą, która odsprzedaje używane, odnowione komputery Mac. Możesz także odebrać odnowionego i odnowionego Maca od sprzedawców, w tym Amazon, Laptops Direct i różnych sprzedawców Mac wymienionych poniżej:

 • Certyfikowany odnowiony sklep Amazon jest już dostępny. Uwaga: wiele komputerów Mac sprzedawanych w sklepie Amazon Refurbished, Pre-Owned i OpenBox jest BARDZO stary..
 • Laptopy Direct alslo mają tutaj odnowiony sklep dla komputerów Mac.
 • MacFinder sprzedaje tutaj odnowione komputery Mac.
 • Hoxton Macs sprzedaje tutaj odnowione komputery Mac.
 • Mac 4 Sale sprzedaje tutaj także odnowione komputery Mac.
 • MResell sprzedaje tutaj również odnowione komputery Mac.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak przetestować szybkość i wydajność komputera Mac

Zakup odnowiony powinien oznaczać, że komputer Mac został sprawdzony przez autoryzowanego technika Apple i, jeśli to konieczne, wadliwe części wymienione. Kupowanie tego samego komputera Mac z drugiej ręki za mniej może wyglądać atrakcyjnie, ale nie gwarantuje to, że zadziała. Warto zapłacić trochę więcej za spokój.

mResell warto sprawdzić. Szwedzka firma kupuje używane komputery Mac i również je sprzedaje. mResell współpracuje z technikami posiadającymi certyfikat Apple w celu odnowienia urządzeń Apple. Możesz znaleźć produkty z całej gamy Apple na swojej stronie lub skorzystać z poniższego narzędzia, aby zobaczyć aktualne stawki dla komputerów Mac.

Seria mResell iMac

Seria mResell MacBook

Kupowanie nowego komputera Mac ze zniżką

Jak powiedzieliśmy powyżej, możesz uzyskać dobrą zniżkę na nowy komputer Mac, który nie został zwrócony z powodu usterki, i zawsze zalecamy najlepszą opcję.

Radzimy poszukać certyfikowanego dystrybutora Apple Premium. Są to dealerzy i usługodawcy certyfikowani przez Apple za ich wiedzę i jakość. Można je znaleźć na całym świecie. Czytelnicy z Wielkiej Brytanii mogą znaleźć najbliższego dystrybutora Apple Premium tutaj oraz w Republice Irlandii tutaj.

Odsprzedawcy ci spróbują spełnić lub przewyższyć usługi oferowane w Apple Store – a ceny mogą być tańsze niż w Apple. Często zauważyliśmy, że sklepy Apple Premium Reseller mają specjalne wydarzenia i rabaty, zwykle gdy sklepy otwierają się po raz pierwszy w nowej lokalizacji.

Niektórzy sprzedawcy mogą oferować zniżki na starsze modele komputerów Mac krótko po uruchomieniu nowego, więc wypatruj okazji! Na przykład KRCS zawsze ma oferty na komputerach Mac, które można zamówić online, a nawet modele konfigurowane na zamówienie.

Inni sprzedawcy online to Laptops Direct, który oferuje iMac i MacBooki, pomimo nazwy; a nawet duże sklepy detaliczne, takie jak Currys PC World, który od czasu do czasu sprzedaje odnowione komputery Mac.

Jeśli wolisz robić zakupy u znanego sprzedawcy, to John Lewis oferuje standardową dwuletnią gwarancję na wszystkie produkty Apple, która jest dwa razy dłuższa niż standardowy roczny okres oferowany przez Apple, a czasami także zapasy odnowionych modeli.

Odwiedź nasz przewodnik po najlepszym miejscu na zakup dowolnego komputera Mac, odnowionego lub nowego. Spodoba ci się również nasze podsumowanie ofert MacBook i ofert Mac.

Kupowanie używanego komputera Mac

Warto również wziąć pod uwagę witryny z drugiej ręki, takie jak eBay, chociaż tam, gdzie to możliwe, zalecamy wybranie nowych, dyskontowanych komputerów Mac. Kupowanie używanych komputerów Mac w serwisie eBay jest bardziej ryzykowne.

Kupowanie i sprzedawanie czegokolwiek na stronach takich jak eBay może być obarczone problemami, ale jest to szczególnie prawdziwe w przypadku produktów o wysokiej wartości, takich jak komputery. Stare powiedzenie brzmi „strzeż się kupującego”, ale sprzedawcy muszą również podjąć środki ostrożności.

W serwisie eBay wymagana jest więc ostrożność i ostrożność, ale możesz znaleźć jakieś okazje. Na przykład spójrz na dedykowane eBay sekcje Odnowiony MacBook i Odnowiony iMac, aby sprawdzić, czy są jakieś oferty, które można uzyskać.