Edytor zdjęć Pinta – Paint.NET Clone dla Mac OS X

0
496

Pinta to darmowy edytor obrazów oparty na pikselach dla Mac OS X. Jednym z najbardziej interesujących aspektów Pinta jest to, że jest oparty na edytorze obrazów Windows Paint.NET.

Najważniejsze cechy Pinta

Niektóre z kluczowych cech Pinta to:

  • Przejrzysty i prosty interfejs użytkownika
  • Obsługa wielu warstw z opcjami przezroczystości
  • Dobry wybór narzędzi
  • Proste funkcje korekcji obrazu w celu poprawy jakości zdjęć cyfrowych
  • Niewielki zakres efektów graficznych pozwala szybko uzyskiwać kreatywne efekty
  • Bardzo płytka krzywa uczenia się dla użytkowników Paint.NET

Dlaczego warto korzystać z Pinta?

Najbardziej oczywistym powodem, dla którego warto używać Pinty, byłoby migrowanie użytkowników Paint.NET na komputer Macintosh, ale nadal pragnie używać edytora, który jest im znany.

Podobnie jak aplikacja naśladująca Pinta, nie jest to najbardziej w pełni funkcjonalny edytor obrazów, ale w ramach tych ograniczeń jest bardzo skutecznym narzędziem dla początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników.

Pinta oferuje podstawowe narzędzia do rysowania, których można się spodziewać po edytorze obrazów, a także kilka bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak warstwy i szereg narzędzi do regulacji obrazu.

Dzięki tym funkcjom Pinta jest realnym narzędziem dla użytkowników szukających aplikacji, która pozwoli im edytować i ulepszać swoje zdjęcia cyfrowe.

Ograniczenia Pinta

Jedno zaniedbanie z zestawu funkcji Pinta, którego niektórzy użytkownicy Paint.NET przegapią, to tryby mieszania.

wymagania systemowe

Aby uruchomić Pintę, musisz pobrać Mono, która jest platformą programistyczną open source opartą na strukturze .NET, która jest warunkiem wstępnym do uruchomienia Paint.NET na Windowsie.

Odnośnie do których wersji OS X, na które będzie działał Pinta, nie byliśmy w stanie znaleźć żadnych informacji na stronie Pinta, więc możemy tylko stwierdzić, że będzie działał na OS X 10.6 (Snow Leopard).

Wsparcie i szkolenie

Jest to jeden aspekt Pinty, który w momencie pisania jest bardzo słaby.

Pinta można pobrać z oficjalnej strony internetowej.