Dlaczego warto się nauczyć kodu (i jak to zrobić)

0
444

Wygląda na to, że wszyscy uczą się kodować w dzisiejszych czasach. Ale dlaczego powinieneś się nauczyć kodu? Spójrzmy na wszystkie powody, aby stać się koderem i zaproponować porady na temat uczenia się kodowania.

Czytaj dalej: Kompletny przewodnik po kodowaniu i programowaniu na komputerze Macintosh

Nauka pisania kodu na komputerze jest obecnie dużo mówiona. Dzieci uczą się, jak programować komputery, a dorośli są zachęcani do zdobywania umiejętności bez względu na ich karierę. Steve Jobs powiedział: „Myślę, że każdy w tym kraju powinien nauczyć się programowania komputera, ponieważ uczy, jak myśleć.” Rząd również robi swoje. Każdego roku siedem dzieci (w wieku od 11 do 13 lat) w Wielkiej Brytanii ma otrzymać bezpłatne BBC Micro Bit. Więc pytanie brzmi: dlaczego nagły pośpiech, aby każdy kod? W tej funkcji przyjrzymy się temu, dlaczego zachęcamy do pisania kodów i dlaczego warto się nauczyć kodowania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o kodowaniu Mac? Dowiedz się Jak kodować w Javie na komputerze Mac Nauka pisania kodu Pythona na komputerze Mac Naucz się kodować za pomocą funkcji C na komputerze Mac

Dlaczego warto się nauczyć kodu: oprogramowanie automatyzuje świat

Komputery sprawiały, że rzeczy stały się łatwiejsze lub wykonały trudne zadania szybciej niż kiedykolwiek ludzie. Ale jest zupełnie nowa granica oprogramowania kierująca Twoją drogę, która łączy sztuczną inteligencję (AI) z Machine Learning (ML). Nie martw się, jeśli nie rozumiesz żadnego z tych rzeczy; Słyszysz o nich mimo wszystko.

Komputery były tradycyjnie dobre w robieniu rzeczy, które ludzie uważają za twarde (np. Obliczanie pierwszych 1000 liczb pierwszych), ale kiepskie robienie rzeczy, nawet niemowląt może zrobić Różnica między psem a kotem). Ale AI i ML zmieniają wszystko, a komputery uzyskują dobre wyniki w obu dziedzinach.

Wynik netto polega na tym, że jest mnóstwo tępych, powtarzających się zadań, takich jak księgowość i sprawdzanie dokumentów, które mają być Wykonywane przez komputery. Niektórzy ludzie boją się zmian, ale to jest dobre. Coders mają za zadanie zabrać wiele trucizn od życia milionom ludzi. Jest minusem, choć & hellip;

Dowiedz się, jak kodować, ponieważ roboty biorą pracę

Naprawdę nie możemy przecenić, ile gospodarki robotów będzie zmieniać rzeczy. Okazuje się, że wraz z ogromnym wzrostem mobilnej roboty osiąga się AI i ML. Te nowe roboty są zdolne do swobodnego poruszania się wokół otoczenia i mogą wykonywać wszelkiego rodzaju czynności manualne.

Od samochodów ciężarowych prowadzących sprzedaż detaliczną nie ma końca marszu robotów, chowając miejsca pracy Jak idą. Perspektywy są ponure dla wielu ludzi, a do 50 procent wszystkich obecnie wykonywanych prac przewiduje się w ciągu najbliższych 20 lat.

Sprawdź tę witrynę BBC, aby zobaczyć, jak bezpiecznie twoja praca jest. / P>

Kodowanie to świetny sposób na zarabianie pieniędzy

Nie trzeba mówić, że kodowanie jest jednym z zadań stosunkowo bezpiecznych od automatyzacji. Będziemy potrzebować ludzi do programowania robotów przez długi czas, a osoby, które mogą zarządzać i wspierać robotykę, będą w przyszłości bardzo poszukiwane.

Zaczynamy to teraz. Zapotrzebowanie na kodery jest niewiarygodnie wysokie i nie ma wystarczająco dużo programistów, aby nadążyć za zapotrzebowaniem. Według Code.org w USA jest tylko 607.708 otwartych miejsc pracy z komputerem, ale tylko 42 969 studentów ukończyło naukę komputerową.

Nie musisz uzyskiwać stopnia naukowego informatyki, aby uzyskać pracę w programowanie. Laurence Bradford, twórca stron internetowych, opisuje zmiany, jakie uczyniła kodeks w jej życiu. Ona otrzymuje lepsze wynagrodzenie, pracuje mniej godzin i może powiedzieć „nie” o ofertach pracy

Uczenie się kodu sprawia, że ​​lepiej pracujesz

Nawet jeśli nie masz zamiaru stać się programistą, lub Koderze, to warto jeszcze nauczyć się programowania komputera. Uczenie się kodu uczy wszelkiego rodzaju umiejętności, które można zastosować do wszystkich rodzajów zadań:

  • Jeśli kiedykolwiek będziesz robił to samo w kółko, możesz mieć szansę Komputer to zrobić dla Ciebie. Nauka programowania komputera umożliwia automatyzację powtarzających się zadań. Będziesz zdumiony tym, ile czasu zaoszczędzisz, gdy nauczysz się programować komputer.
  • Steve Jobs cytuje programowanie komputera nie jest hipoteką. Nauka programowania komputera uczy cię, jak zastanawiał się nad problemami i jak wizualizować złożone struktury. Dowiedz się, jak analizować dane jest niezwykle wartościową umiejętnością.
  • Kodowanie wymaga precyzji i uczenie się kodu zwiększa dbałość o szczegóły. Nauka skupienia się na małych sprawach sprawia, że ​​lepiej w każdym projekcie lub pracy.
  • Nic nie zwiększa umiejętności rozwiązywania problemów, np. Uczenia się programowania komputera. Zwykle nie ma słuszności, ani złego, podejścia do poważnego problemu z komputerem.Linus Torvalds sławny powiedział: „Faktem jest, że nie ma dwóch stron w żadnym wydaniu, prawie zawsze istnieje wiele odpowiedzi, a” to zależy „prawie zawsze jest właściwą odpowiedzią w każdym dużym pytaniu. Ta mądrość pochodzi z lat rozwiązywania trudnych problemów związanych z kodowaniem.
  • Decomposition jest wartościową umiejętnością uczonych przez programistów. W rozkładzie rozkładasz duży problem (podobnie jak program) na kilka mniejszych problemów. Następnie można je rozwiązać jednym razem. Decomposition, wraz z innymi technikami, takimi jak „bisection” (dzielenie problemu na pół, aż do momentu zakończenia wielu małych, ale prostych problemów) to niesamowita umiejętność życiowa.

Praca komputerów. Dla lepszych lub gorszych komputerów są teraz mocno częścią życia każdego. „To działa” to nieoczekiwana mądrość firmy Apple i świetnie jest mieć komputery, które magicznie robią rzeczy. Szkoda, że ​​przechodzi życie i nie wie, jak działają komputery. Programowanie podnosi kurtynę i pozwala spojrzeć za kulisy. Dowiesz się, jak komputery są wszystkie kody źródłowe zbudowane jedna na drugiej, każda gotująca do miliona elektrycznych przełączników włączanych i wyłączanych.

Nauka kodu: zasoby online

Poznawanie kodu jest jednym z najmądrzejszych ruchów, jakie można wykonać we współczesnym świecie (niezależnie od wieku). Nawet niewielkie zrozumienie HTML i Pythona poszerzy twoje horyzonty, zarówno o pracę, jak i perspektywy.

W dzisiejszych czasach nie ma ludzi, którzy próbują Cię nauczyć kodu. Zapotrzebowanie na koderzy nigdy nie było wyższe, a do rozwiązywania problemów dostępnych jest dużo zasobów online.

Jeśli nie masz absolutnie żadnego doświadczenia, powinieneś się uczyć HTML i CSS, zanim przejdziesz do bardziej szczegółowego języka . Tworzenie stron internetowych z prawdziwymi światłami w HTML5 i CSS3 Dowiedz się, jak tworzyć piękne strony HTML5 i CSS3 w ciągu jednego miesiąca oraz Dowiedz się o projektowaniu stron internetowych i HTML5 / CSS3 w czterech godzinach.

Po pomyślnym uczenie się HTML I CSS, należy podnieść umiejętności Pythona lub JavaScript. Zapoznaj się z bezpłatnymi kursami z Codecademy. Lubimy kursy z Udemy, Klubu Kodu i Coderdojo.

Następnie warto rozważyć przeprowadzenie MOOC (Massively Open Online Course). Kursy te mogą stanowić wyzwanie, ale dają Ci doświadczenie uczenia się w szkołach wyższych, takich jak MIT czy Harvard. EDX jest miejscem, do którego należy wyjechać. Jesteśmy fanami MIT 6.00.1x i Harvard CS50.

Dowiedz się, jak kodować: zarejestruj się na Boot Camp

Kolejną opcją, która jest coraz popularniejsza, jest zarejestrowanie się na kodujący Boot Camp. Niektóre kursy są bezpłatne, inne pracujesz, aby pokryć Twoje opłaty i inne pobierać opłaty (czasami dość wysokie opłaty).

Boot Camp to intensywne doświadczenie kodowania, w którym programujesz z grupą innych potencjalnych programistów i Są coachowani i mentorowani. Trzeba zachować ostrożność przed przekazaniem pieniędzy, ale mogą pomóc Ci poruszyć się z korzystania z programowania, aby to zarabiać na życie.

Sprawozdanie z kursu jest dobrym miejscem, aby dowiedzieć się, co ludzie myślą o różnych Programowanie kursów w okolicy. Oto kilka innych witryn do sprawdzenia

  • Udemy
  • Założyciele i kodery
  • Kodeks Google (dla osób w wieku od 13 do 17 lat) )
  • Akademia Makersów
  • We Got Coders