Darmowe oprogramowanie dla Mac do publikacji desktopowych

0
408

Istnieje wiele opcji dostępnych dla oprogramowania do publikowania na komputerach stacjonarnych, a wiele z nich, choć jest bardzo wydajnych, ma również mocny znacznik cenowy.

Strony na Macu

Komputery Mac są dostarczane z zainstalowanym edytorem tekstów Pages, będącym częścią pakietu programów do publikacji biurowych i biurowego od Apple (Numbers and Keynote to odpowiednio arkusz kalkulacyjny i aplikacje do prezentacji firmy Apple).

Wiele innych darmowych programów do publikacji desktopowych dostępnych dla komputerów Mac to specjalistyczne narzędzia.

Istnieje jednak kilka darmowych programów z pełnymi możliwościami publikowania na komputerze.

Strony

Aplikacja do przetwarzania stron internetowych Apple.

Strony Apple’a, które są dostarczane na wszystkich komputerach Mac, to potężny procesor tekstu, który może być używany jako program do publikacji dokumentów.

Strony zawierają szablony ułatwiające tworzenie profesjonalnie wyglądających dokumentów w krótkim czasie.

Strony eksportują do formatów PDF i Microsoft Word oraz importują dokumenty Word.

Scribus

scribus.net

Scribus to oprogramowanie do publikacji desktopowych typu open source, dostępne na kilka platform, w tym na komputery Mac.

Scribus działa w sposób podobny do Adobe InDesign i QuarkXPress z ramkami tekstowymi, ruchomymi paletami, menu rozwijanymi i ma cechy pakietów pro-ale bez mocnej metki.

Jednak Scribus może nie być najlepszym wyborem, jeśli nie masz czasu ani zainteresowania poświęceniem na pokonanie krzywej uczenia się związanej z zaawansowanym oprogramowaniem poziomu profesjonalnego.

Apache OpenOffice Productivity Suite

Logo Apache OpenOffice

OpenOffice oferuje w pełni zintegrowane edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, prezentacje, narzędzia do rysowania i bazy danych w pakiecie oprogramowania typu open source.

Jeśli twoje potrzeby związane z publikowaniem na komputerze są proste, ale potrzebujesz także pełnego zestawu narzędzi biurowych, wypróbuj Apache OpenOffice Productivity Suite.

Wydawca Lite

Wydawca Lite

Wydawnictwo Lite z PearlMountain Technology to darmowa aplikacja do publikacji i układania strony do użytku domowego i biznesowego.

Inkscape

Zrzut ekranu Inkscape z Inkscape.org

Popularny darmowy program do rysowania wektorów open source, Inkscape wykorzystuje format skalowalnej grafiki wektorowej (SVG).

Jeszcze „