Czym jest komputer Mac?

0
818

W ścisłej definicji Mac to komputer, ponieważ komputer osobisty oznacza komputer osobisty.

Więc, w jaki sposób dość ogólne określenie PC spowodowało tyle zamieszania?

Mac kontra PC lub Mac i PC?

Rozpoczęła się gra Mac vs PC, gdy IBM-a nie Apple lub Microsoft-był królem komputera.

„IBM PC ” był odpowiedzią IBM na kwitnący rynek komputerów osobistych, który rozpoczął się od Altair 8800 i był prowadzony przez firmy takie jak Apple i Commodore.

Ale IBM został wyrzucony z piłką, kiedy komputery osobiste kompatybilne z IBM, powszechnie nazywane komputerowymi klonami, zaczęły pojawiać się.

Ale mimo że Apple próbuje zdystansować się od „PC „, Mac jest i zawsze był komputerem osobistym.

Czym jest komputer Mac i komputer z systemem Windows?

Teraz, gdy wiemy, że komputer Mac jest komputerem PC, prawdopodobnie nie zdziwi Cię wiadomość, że komputery Mac mają więcej wspólnego niż komputery z systemem Windows, niż mogłoby się wydawać.

Ile łączy?

Wiemy.

Pamiętaj, że Mac to tylko komputer z zainstalowanym systemem Mac OS.

Możesz nawet zainstalować system Windows i Mac OS na MacBooku lub iMacu, przełączać się między nimi, a nawet uruchamiać je obok siebie (lub dokładniej uruchamiać system Windows na Mac OS) za pomocą oprogramowania takiego jak Parallels lub Fusion.

Spójrzmy na niektóre z tych podobieństw:

 • Obaj korzystają z tych samych podstawowych komponentów sprzętowych.
 • Oba są kompatybilne z klawiaturami i myszkami innych firm, w tym bezprzewodowymi klawiaturami i myszami bezprzewodowymi.
 • Oba mają podobny interfejs, który pozwala zapisywać aplikacje na pulpicie, klikać aplikacje, uruchamiać je, przeglądać pliki w folderach itp.
 • Obaj mają asystenta rozpoznawania głosu.
 • Oba pozwalają na korzystanie z usług w chmurze, takich jak Dropbox, Box.net i Google Drive.
 • Popularne przeglądarki takie jak Chrome, Safari i Firefox są dostępne dla obu przeglądarek Edge firmy Microsoft, jedna z niewielu popularnych przeglądarek, aby pozostać tylko w systemie Windows.
 • Dokumenty tworzone w pakiecie Microsoft Office i innych popularnych pakietach biurowych można wyświetlać zarówno na komputerach Mac, jak i na komputerach z systemem Windows.

Ale Mac jest wciąż bardzo inny, prawda?

Przygotuj się na to, że Twój umysł zostanie zdmuchnięty po raz drugi: system Mac OS obsługuje zarówno kliknięcie lewym przyciskiem myszy, jak i kliknięcie prawym przyciskiem myszy.

Co więcej, możesz podłączyć mysz, której używasz na swoim komputerze z systemem Windows i używać jej na komputerze Mac.

W rzeczywistości jeden z największych przeszkód, jakie napotykają ludzie ze świata Windows, sprowadza się do skrótów klawiszowych.

Więc co jest innego?

 • W systemie Microsoft Windows napisano dla niego więcej oprogramowania, w tym prawnie zastrzeżonego oprogramowania, którego niektórzy potrzebują do pracy.
 • Microsoft Windows obsługuje zarówno ekrany dotykowe, jak i znaną konfigurację klawiatury i myszy, dzięki czemu jest dostępny na komputerach stacjonarnych, laptopach i tabletach.
 • Mac ma połączenie z iPhonem i iPadem.
 • Ponieważ system Windows jest bardziej popularny niż system MacOS, jest więcej wirusów i złośliwego oprogramowania atakujących komputery z systemem Windows.
 • Komputery z systemem Windows są budowane przez wielu różnych producentów, takich jak HP, Dell i Lenovo.
 • Komputery Mac są budowane i sprzedawane przez firmę Apple.
 • Microsoft Windows ma lepszą obsługę gier, zwłaszcza gier „hardcore”.
 • Łatwiej jest uaktualnić komputer z systemem Windows na części po części.

  Co z Hackintoshem?

  Jeśli u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200b u200

  * Cały sprzęt w komputerze przeznaczonym dla macOS musi być rozpoznany przez macOS, więc ogólnie rzecz biorąc, hackintosh to komputer, który ktoś składa razem, aby uruchomić na nim macOS.