Home Jak? (FAQ) Apple Watch Jak? (FAQ) Czy zegarek Apple Watch działa bez iPhone’a?

Czy zegarek Apple Watch działa bez iPhone’a?

0
451

Apple Watch szybko stał się jednym z najbardziej kompletnych doświadczeń, jakie można znaleźć w ofercie firmy.

Od czasu wprowadzenia na rynek w 2015 roku zegarek elektroniczny stał się dominującym graczem w powstającym sektorze technologii noszenia. Przez różne pokolenia Apple dodawał funkcje, takie jak GPS, LTE i odporność na warunki atmosferyczne, które sprawiają, że zegarek staje się coraz bardziej samodzielnym urządzeniem – ale czy można go całkowicie odłączyć od iPhone’a?

W tym artykule wyjaśniamy, co dokładnie może osiągnąć Apple Watch bez pomocy iPhone’a.

Czy możesz używać zegarka Apple Watch bez iPhone’a?

Tak i nie.

Kiedy pierwszy raz kupujesz zegarek Apple Watch, do jego skonfigurowania potrzebny jest iPhone. Nie da się tego obejść. Aplikacja Watch na iPhone’a wykonuje większość ciężkich prac, a bez niej masz po prostu ładną bransoletkę, która kosztuje o wiele za dużo.

Wyjaśniamy proces konfiguracji zegarka Apple Watch, ale zimnym faktem jest to, że bez iPhone’a nie będziesz w stanie zajść zbyt daleko. Apple nadal uważa Apple Watch za urządzenie towarzyszące swojemu smartfonowi, do tego stopnia, że ​​nie można nawet użyć komputera Mac lub iPada, aby pomóc w jego uruchomieniu.

Dlaczego więc powiedzieliśmy „tak i nie”, a nie tylko „nie”? Cóż, chociaż nie możesz skonfigurować zegarka Apple Watch bez iPhone’a, na urządzeniu jest nadal wiele funkcji, co oznacza, że ​​możesz zostawić iPhone’a w domu, jeśli nie chcesz go nosić. Oto niektóre z naszych ulubionych.

Śledzenie poziomów aktywności

Chcesz zamknąć pierścienie, ale nie masz ochoty wyciągać iPhone’a podczas biegu lub długiego spaceru? Apple Watch z radością zarejestruje wszystkie te kroki i inne informacje zdrowotne, gdy jesteś poza domem, a następnie zsynchronizuje je z iPhonem, gdy wrócisz do domu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zdobyć zegarek Apple Watch za darmo?

Spróbuj zorganizować niektóre konkursy Apple Watch, aby zmotywować się do częstszego uderzania w tor lub przeczytaj nasz przewodnik dotyczący dopasowania do Apple Watch i iPhone’a.

"Czy

Posłuchać muzyki

Jeśli chcesz pompować melodie podczas biegania lub po prostu masz ochotę posłuchać podcastu lub albumu, spacerując po ogrodzie, możesz przechowywać wiele utworów na samym Apple Watch, z których wszystkich możesz słuchać bez potrzeby iPhone. Oczywiście, ponieważ Apple Watch nie ma gniazda słuchawkowego, będziesz potrzebować pary słuchawek Bluetooth – chyba że chcesz, aby małe głośniki zrujnowały sesję ćwiczeń i relacje z sąsiadami.

Aby poznać wymagane kroki, zobacz, jak używać słuchawek Bluetooth z zegarkiem Apple Watch i jak odtwarzać muzykę na zegarku Apple Watch.

Wykonuj i odbieraj połączenia telefoniczne

Jeśli masz zegarek Apple Watch Series 3 lub nowszy, jego możliwości LTE oznaczają, że możesz skonfigurować zegarek tak, aby działał jako rozszerzenie telefonu iPhone. Dzięki temu będziesz mógł wykonywać i odbierać połączenia bezpośrednio na zegarku, nawet jeśli Twój iPhone jest w trudnej sytuacji w domu.

Korzystanie z funkcji eSIM wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale okaże się, że są one znacznie mniej uciążliwe niż zwykłe plany oferowane przez przewoźników.

Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj, jak podłączyć zegarek Apple Watch do EE 4G i jak nawiązywać lub odbierać połączenia telefoniczne na Apple Watch.

Użyj map

Inną bardzo przydatną funkcją dostępną w Apple Watch jest możliwość korzystania z aplikacji Apple Maps bez iPhone’a w pobliżu. Ponownie będzie to wymagało Apple Watch Series 3 lub nowszego z aktywną umową eSIM. Dzięki temu możesz swobodnie wędrować bez drogiej i ciężkiej masy w kształcie iPhone’a w kieszeni.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak szybko naładować Apple Watch 7: uzyskaj 80% w 45 minut

Zobacz, jak korzystać z Apple Maps na Apple Watch, aby uzyskać wszystko, co musisz wiedzieć.

Skorzystaj z Apple Pay

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale po skonfigurowaniu Apple Pay na zegarku Apple Watch nie musisz mieć przy sobie iPhone’a, gdy płacisz za rzeczy przy kasie. Wystarczy dwukrotnie nacisnąć przycisk boczny i przytrzymać zegarek nad czujnikiem zbliżeniowym, a płatność powinna nastąpić automatycznie.

Jeśli jeszcze nie korzystałeś z tej funkcji, szybkie przeczytanie, jak korzystać z Apple Pay na Apple Watch, przyspieszy te chwile przy kasie.

Czy możesz używać zegarka Apple Watch z telefonem z systemem Android?

Nie. Jeśli Apple nie chce, aby zegarek działał z iPadami i Macami, możesz założyć, że telefony z Androidem są daleko na liście.

Możliwe, że Apple postrzega zegarek jako sprzedawcę systemu, ponieważ ludzie będą trzymać się iPhone’a tylko po to, aby używać Apple Watch. Firma nie ma wielkiej pokusy, aby w najbliższym czasie otwierać urządzenia na nowe platformy.

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na zegarek Apple Watch lub musisz zaktualizować istniejący model, aby skorzystać z niektórych funkcji wymienionych powyżej, koniecznie sprawdź najlepsze Apple Watch i najlepsze oferty Apple Watch.

Aby poznać najnowsze plotki o nadchodzącej aktualizacji, odwiedź nasze centrum informacyjne Apple Watch Series 7.

Strona korzysta z plików cookies. Więcej

Bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Zamknij