Czy telefony iPhone 4 i iPhone 4S 4G?

0
542

Producenci telefonów i przewoźnicy telefonii komórkowej często hype ich sieci lub telefony jako 4G (lub czasami 4G LTE).

Krótka odpowiedź: Nie, iPhone 4 i iPhone 4S nie są telefonami 4G.

To mówi wszystko: iPhone 4 i 4S nie są telefonami 4G – przynajmniej nie są, gdy mówimy „4G ” masz na myśli standard sieci komórkowej 4G lub 4G LTE (następca standardu 3G używanego przez

Oto, co większość firm telekomunikacyjnych ma na myśli mówiąc „4G.” Zrozumienie zamieszania wymaga zrozumienia, co ludzie mają na myśli mówiąc, że coś jest 4G.

4G = Sieć komórkowa 4. generacji

Kiedy większość firm i niektórzy ludzie mówią o 4G, chodzi o telefon, który jest kompatybilny z siecią komórkową 4. generacji (tj. 4G).

Sieci 4G, zwane także LTE Advanced lub Mobile WiMAX (wśród innych nazw), to sieci bezprzewodowe następnej generacji używane przez firmy telefonii komórkowej do przesyłania połączeń i danych do telefonów komórkowych.

Sieci 4G to nowsze, bardziej zaawansowane sieci, które zastępują sieci 3G.

  • Szybkości sieci 4G: pobieranie do 1 GB / sekundę;
  • Szybkości sieci 3G: do 14,4 Mb / s do pobrania;

Chociaż istnieją pewne punkty martwe w zasięgu 4G, większość obszarów w całym kraju (przynajmniej w USA) ma teraz dostęp do usługi 4G LTE dla telefonów komórkowych i smartfonów.

Chcesz poznać znacznie bardziej szczegółowe, techniczne informacje o tym, jak działają sieci 4G i czym różnią się od innych sieci?

4G = telefon 4. generacji

Jest też inne znaczenie dla „4G. ” Czasami ludzie używają terminu 4G jako ogólnie czwartej generacji produktów, a nie tylko sieci 4G.

IPhone 4 nie jest telefonem 4G

Telefony 4G to telefony działające w sieci 4G.

Ani nie jest iPhone 4S

IPhone 4S może pobierać dane szybciej – 14,4 Mb / s – niż iPhone 4, który osiąga maksymalną prędkość 7,2 Mb / s.

IPhone 4S nie ma tych żetonów.

Jak o iPhone 5 i nowsze modele?

Oto, gdzie rzeczy stają się proste: iPhone 5 i wszystkie kolejne modele iPhone’a to telefony 4G.