Home Bez kategorii Czy rząd może włamać się do twojego iPhone’a?

Czy rząd może włamać się do twojego iPhone’a?

0
673

Prawdopodobnie słyszałeś o amerykańskim rządzie, który chciał mieć backdoora na iPhone’a oskarżonego o terroryzm, aby agenci mogli uzyskać dowody popełnionego przestępstwa lub odkryć nowe informacje, które mogą powstrzymać przyszłe ataki.

Z jednej strony prywatność jest prawem podstawowym.

Z drugiej strony agenci mają prawo do przeszukiwania telefonu, jeśli mogliby uzyskać do niego dostęp.

Telefon iPhone jest dostarczany z kilkoma funkcjami zabezpieczającymi, które chronią twoje informacje przed złodziejami lub kogokolwiek, kto ma telefon i chce zobaczyć, co na nim jest.

Ochrona hasłem

Po włączeniu hasła urządzenie jest szyfrowane.

Chociaż możesz użyć prostego 4-cyfrowego kodu dostępu, skorzystanie ze złożonej opcji kodu dostępu sprawia, że ​​iPhone jest jeszcze trudniejszy do złamania, ponieważ zwiększyłeś liczbę możliwych kombinacji kodu.

Im dłuższy kod, tym trudniej go złamać.

Funkcja samozniszczenia

Telefon iPhone można ustawić tak, aby czyścił wszystkie dane po 10 nieudanych próbach podania kodu dostępu w ustawieniach kodu dostępu.

Bez tej funkcji każdy kompetentny haker może złamać hasło za pomocą metody brute-force.

Czy mój iPhone jest hakerem rządu?

Pytanie, czy Twój telefon jest hackowany przez kogokolwiek (rząd lub w inny sposób), zależy od ustawień bezpieczeństwa.

Inne funkcje bezpieczeństwa

Apple daje użytkownikom iPhone’a możliwość zdalnego usuwania telefonu.

Nie byłoby to pomocne, gdyby rząd szukał danych, ponieważ działanie można by uznać za zniszczenie dowodów, ale jeśli osoba, która ma twojego iPhone’a jest złodziejem, nie będzie w stanie wymazać go w celu odsprzedaży,

Kolejna stosunkowo nowa funkcja – Tryb utracony – uniemożliwia korzystanie z kart kredytowych na brakującym iPhonie i zawiesza powiadomienia i powiadomienia na ekranie głównym urządzenia.

Istnieją również naprawdę fajne aplikacje na iPhone’a, które pomagają utrzymać bezpieczeństwo twojego urządzenia i informacji w nim.