Czy można uzyskać wirusa iPhone’a?

0
725

Zacznijmy od dobrej wiadomości: większość użytkowników iPhone’a nie musi martwić się o to, że ich telefon podniósł wirusa.

Choć jest to technicznie możliwe, że iPhone’y (i iPody dotykają iPadów, ponieważ działają w tym samym systemie operacyjnym), aby uzyskać wirusy, prawdopodobieństwo wystąpienia tego zdarzenia jest obecnie bardzo niskie.

W przeszłości powstało tylko kilka wirusów iPhone’a, a większość z nich została stworzona przez specjalistów ds. Bezpieczeństwa w celach akademickich i badawczych i nie została opublikowana w Internecie.

Co zwiększa ryzyko zainfekowania iPhone’a

Jedynymi wirusami iPhone’a, które zostały zaobserwowane „na wolności ” (co oznacza, że ​​stanowią one potencjalne zagrożenie dla właścicieli iPhone’a) są robaki, które niemal wyłącznie atakują iPhone’y, które zostały złamane przez jail.

Możesz dowiedzieć się, ile ryzyka ma wirus iPhone’a w oparciu o to, jakie oprogramowanie antywirusowe jest dostępne dla iPhone’a.

Wszystkie główne firmy antywirusowe – McAfee, Symantec, Trend Micro itd. – mają aplikacje zabezpieczające dla iPhone’a, ale żadna z tych aplikacji nie zawiera narzędzi antywirusowych.

Po prostu w App Store nie ma żadnych programów antywirusowych (te, które noszą tę nazwę, to gry lub narzędzia do skanowania załączników w poszukiwaniu wirusów, które i tak nie mogą zainfekować iOS).

Jeśli istniało rzeczywiste zapotrzebowanie na ochronę antywirusową iPoda touch, iPada lub iPhone’a, możesz być pewien, że duże firmy oferujące produkty bezpieczeństwa będą oferować produkty.

Dlaczego iPhone’i nie mają wirusów?

Powody, dla których iPhone nie jest podatny na wirusy, są dość skomplikowane – bardziej niż potrzeba tutaj – ale podstawowa koncepcja jest prosta.

System iOS nie pozwala aplikacjom na robienie tego.

Inne problemy z bezpieczeństwem iPhone’a

Wirusy nie są jedynym problemem z bezpieczeństwem, na który należy zwrócić uwagę.

Kradzież, utrata urządzenia i cyfrowe szpiegowanie są niepokojące.

  • Wskazówki, jak poprawić bezpieczeństwo iPhone’a
  • Jak skonfigurować Znajdź mój telefon
  • Rzeczy do zrobienia na iPhonie, aby zatrzymać szpiegostwo rządowe.