Czy mój iPad może uzyskać iPadOS?

0
6

Apple zaskoczyło wielu z nas podczas imprezy WWDC w czerwcu 2019 r., Kiedy ogłosiło, że nowy, dedykowany system operacyjny dla iPada zostanie wydany jesienią 2019 r. IPadOS obiecuje przejąć funkcjonalność iOS i ulepszyć go specjalnie dla rozszerzonej przestrzeni wyświetlania i moc swojej oferty tabletów.

Czy twoje urządzenie będzie kwalifikowało się do tego nowego oprogramowania? W tym artykule przyjrzymy się, które iPady są kompatybilne z iPadOS i jak możesz je zdobyć już dziś.

iPady, które otrzymają iPadOS

Apple zawsze ciężko pracowało, aby zachęcić użytkowników do uaktualnienia swoich iPhone’ów i iPadów do najnowszej wersji swojego systemu operacyjnego, i ogólnie stara się rozszerzyć kompatybilność na dobrą gamę starszych urządzeń. Plotki głosiły, że w przypadku iPadaOS większość zgodnych iPadów byłaby odmianą Pro, ale okazało się to nieprawdą, ponieważ na liście znajduje się kilka modeli innych niż Pro.

Oto potwierdzone, że iPady otrzymają iPadOS od jesieni 2019:

 • 12.9in iPad Pro trzeciej generacji (2018)
 • 12.9in iPad Pro drugiej generacji (2017)
 • 12,9 cala iPad Pro pierwszej generacji (2015)
 • 11in iPad Pro (2018)
 • 10,5 cala iPad Pro (2017)
 • 9,7 cala iPad Pro (2016)
 • iPad 9.7in (szósta generacja, 2018)
 • iPad 9.7in (piąta generacja, 2017)
 • iPad Air (trzecia generacja, 2019)
 • iPad Air 2 (2014)
 • iPad mini (piąta generacja, 2019)
 • iPad mini 4 (2015)
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zamówić w przedsprzedaży iPada 10,2 cala

Czy powinienem dokonać aktualizacji do iPada??

Jeśli Twoje urządzenie jest kompatybilne, uaktualnienie wydaje się bardzo dobrym pomysłem. Być może zechcesz to zrobić kilka miesięcy po początkowym wydaniu, aby to zrobić, tylko po to, aby załamania zostały wygładzone, ale potem powinien to być niezbędny ruch.

iPadOS to nie tylko wersja iOS. Zamiast tego poprawia funkcje specyficzne dla iPada, takie jak Split View i Slide Over, a także daje możliwość przypięcia widżetów do ekranu głównego i wielu innych rzeczy. Pełny przegląd nowych funkcji znajduje się w naszym przewodniku po iPadzie.

Jak mogę uzyskać iPadOS?

Jeśli twój iPad znajduje się na powyższej liście, powinieneś otrzymać powiadomienie, gdy aktualizacja będzie dostępna. Aby go zainstalować, przejdź do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania, a następnie wybierz opcje Pobierz i zainstaluj.

Apple oferuje również program testujący oprogramowanie Beta, w którym można wypróbować nadchodzące wersje iPada, macOS, iOS i tvOS, zanim pojawią się w ogólnej wersji. Jeśli chcesz wziąć udział w programie, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak uzyskać wersję beta iOS 13, która dotyczy w równym stopniu iPada.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zdobyć Flash na iPhonie i iPadzie

Co jeśli mój iPad nie może uzyskać iPadOS?

Chociaż będzie smutno przegapić niektóre ekscytujące nowe funkcje dostępne w iPadzie, nie ma powodu, aby spieszyć się prosto do sklepu Apple. Jeśli jesteś zadowolony z tego, jak obecnie działa Twój iPad, nic się nie zmieni. Nadal będziesz mógł robić wszystko, co robisz teraz, a Apple będzie nadal wydawać aktualizacje zabezpieczeń, aby Twoje urządzenie pozostało chronione.

Oczywiście, jeśli szukasz pretekstu do aktualizacji urządzenia, nigdy nie było lepszego czasu. Firma Apple niedawno zaprezentowała iPada Air (2019) i iPada mini (2019) jako uzupełnienie istniejącego iPada (2018) oraz iPada Pro 11in (2018) i iPada Pro 12.9in (2018), więc masz ogromny wybór.

Dodaj do tego pogłoski o potencjalnych nowych iPadach w nadchodzących miesiącach, a wybór będzie trudny. Jeśli potrzebujesz pomocy, przeczytaj nasz przewodnik po zakupie iPada i podsumowanie najlepszych ofert na iPada.