Czy Apple zapłacić? Jak sprawdzić, czy serwery firmy Apple są w trybie offline

0
493

Czy usługa Apple Pay jest wyłączona? To nie działa dla mnie.

Apple Pay to świetny sposób na kupowanie towarów w ulubionych sklepach, restauracjach lub dostawcach pięknej, cudownej gorącej kawy, bez potrzeby fretkowania karty bankowej. Wystarczy pop iPhone lub Apple Watch na bezstykowy punkt zapłaty i skończysz. Chyba, że ​​coś jest nie tak. Zorganizowaliśmy krótki przewodnik, który pokazuje, jak sprawdzać, czy działa Apple Pay, czy te żenujące chwile, gdy serca lattes są zimne.

Zobacz także: Kompletny przewodnik Do Apple Pay UK | Przegląd firmy Apple Pay Jak skonfigurować Apple Pay w telefonie iPhone

Sprawdź stronę internetową Stan systemu Apple

Pierwszym portem powinna być strona Stan systemu Apple. Ta pomocna strona przedstawia bieżący stan wszystkich internetowych usług firmy Apple. Ponieważ firma Apple Pay musi porozmawiać z serwerami Apple, wszelkie przestoje lub problemy z nimi będą miały bezpośredni wpływ na aplikację iPhone.

(!!! 2 !! !)

Jeśli pojawi się problem z sekcją Płatności firmy Apple, kliknij ją, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co się dzieje i kiedy usługa może być dostępna ponownie.

Czytaj dalej: Czy App Store przestaje działać? | Czy FaceTime jest w porządku?

Spróbuj użyć innego punktu płatności

Jeśli firma Apple zgłasza wszystko w usłudze Apple Pay, to czas, aby zacząć szukać bardziej zlokalizowanego problemu. Oczywistym winowajcą może być punkt wynagrodzenia. Jeśli dany sklep ma wiele terminali, być może warto grzecznie zapytać pracowników działu sprzedaży, jeśli możesz spróbować innego.

Spójrz na aplikację Portfela Apple

Czasami cyfrowe Usługi potrzebują trochę kickstart, aby przejść. Jedynym sposobem na to jest spróbować otworzyć aplikację Portfel Apple i sprawdzić, czy karta, którą chcesz użyć, jest nadal dostępna. Jeśli jest to można spróbować wybrać go i zobaczyć, czy powoduje to niechętne płatności być wyzwalane. To trochę długie ujęcie, ale tylko kilka sekund warto zacząć odkopać się w głębsze poprawki.

Podobne: Jak używać Portfela Apple Na telefonie iPhone

Upewnij się, że telefon jest aktualny

Dobrym pomysłem jest upewnienie się, że używasz najbardziej aktualnej wersji iOS na telefonie iPhone, Ponieważ często zawiera poprawki do wszystkich znanych problemów. Aby zaktualizować system iOS na telefonie iPhone, przejdź do sekcji Ustawienia> Ogólne> Oprogramowanie, a następnie zainstaluj wymienione aktualizacje.

Zobacz także: przegląd iOS 10

(! 3 !!!)

Skontaktuj się z twoim bankiem

Chociaż Twój iPhone może mieć problemy, Twój bank jest również częścią Łańcucha płatności, więc warto sprawdzić je, jeśli nie można uzyskać Apple Pay. Może to być problem z autoryzacją karty lub ewentualnie serwerami banku, więc warto wykluczyć.

Usuń kartę bankową

Podczas rozmowy telefonicznej Możesz też spróbować usunąć kartę z aplikacji Portfel i ponownie ją autoryzować. Jest to podobne do starej mantry IT Crowd: „Czy próbowałeś to wyłączyć i na nowo?” Ale zdziwisz się, jak często działa ten pomysł.

Więcej informacji na temat tego, jak sprawdzić, jak skonfigurować usługę Apple Pay w swojej funkcji iPhone.

Kontakt Apple

Zrobiłeś słuszność i próbował rozwiązać problem, wykluczając oczywiste błędy wymienione powyżej, ale jeśli rzeczy nadal nie działają, problem może być związany ze sprzętem. W takim przypadku polecamy wycieczkę do sklepu Apple lub odwiedzić witrynę Pomocy technicznej Apple Pay Online i przewiń do sekcji Pomoc z Apple Pay. Każda droga powinna dostarczyć Ci pomocy, której potrzebujesz, aby zdiagnozować problem, a potem zacząć działać.