Czy Apple Store jest wyłączony? Jakie jest uruchomienie Apple?

0
109

Czy masz problemy z przeglądaniem sklepu Apple Store online? Chociaż może to wynikać z problemów z łącznością, istnieje również możliwość zamknięcia sklepu Apple Store przy okazji aktualizacji o nowe produkty.

Apple Store był wyłączony przez kilka godzin 18 marca i wrócił o 12:30 GMT z nowymi modelami iPada. Otrzymaliśmy długo oczekiwaną mini-aktualizację iPada, a także nowy iPad Air, który prawdopodobnie zastąpił iPad 10.5in.

Nie ma oznak AirPower, nowych AirPodów ani innych produktów, które podobno można spotkać, takich jak nowe komputery Mac czy iPod Touch, ale być może te będą miały czas antenowy na imprezie Apple 25 marca.

Dlaczego Apple Store jest wyłączony?

Jeśli zauważyłeś, że Apple Store jest wyłączony, nie zawsze oznacza to, że nadchodzą nowe produkty lub że produkty mają się zmienić. Czasami mogą wystąpić zaplanowane czynności konserwacyjne lub problemy z serwerem. W tym miejscu wyjaśniamy, jak dostrzec różnicę między planowaną konserwacją a problemami z serwerem oraz jak łatwo sprawdzić status Apple Store.

Przeczytaj dalej: Jak korzystać ze sklepu Apple Education Store

Apple może aktualizować sklep internetowy.

Zanim wyjaśnimy, jak sprawdzić status sklepu internetowego Apple, powinniśmy najpierw wyjaśnić możliwe przyczyny, dla których sklep może być niedostępny. Oczywiście najbardziej oczywistym powodem jest to, że występują problemy z serwerami Apple, co ma wpływ na wydajność Apple Store, ale są też inne możliwości.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak przyspieszyć iPhone'a

Apple ma tendencję do zamykania Apple Store, gdy aktualizuje zakres dostępnych produktów, niezależnie od tego, czy chodzi o usuwanie starych produktów i dostosowywanie cen, czy o najnowszy iPhone lub iPad. Wyraźna różnica między problemami z serwerem a aktualizacją sklepu przez Apple to strona powitalna, na której lądujesz.

Jeśli Apple Store jest wyłączony z powodu zmian w produkcie, powinien pojawić się komunikat „Zaraz wracam” (zwykł mawiać: „Wkrótce wrócimy”). Jeśli tak jest, nie musisz nic więcej robić: nie ma problemów z serwerem, po prostu musisz siedzieć cicho i czekać, aż Apple zaktualizuje Sklep.

Jeśli jednak podczas próby uzyskania dostępu do sklepu Apple Store pojawi się komunikat o błędzie 404 (lub jeśli witryna nie działa zgodnie z oczekiwaniami), może to oznaczać problem z serwerami Apple. Aby ustalić, czy jest to problem, możesz pominąć następną sekcję i przeczytać o tym, jak sprawdzić status systemu poniżej.

Jak sprawdzić status systemu Apple.

Pierwszym krokiem w ustaleniu, czy sklep Apple Store jest wyłączony (oprócz samej witryny!), Jest odwiedzenie witryny Apple Status systemu. Ta strona wyświetla aktualny stan każdej usługi Apple, od aktywacji urządzenia iOS do iCloud i, oczywiście, Apple Online Store.

Potrzebujesz pomocy?
Dzwoń do nas śmiało 📞 22 60 22 191

Nie tylko informuje użytkowników o potencjalnych problemach z usługami online, ale także daje użytkownikom możliwość sprawdzenia zaplanowanej konserwacji, która może powodować problemy. Wskazuje również, czy ostatnio wystąpiły zakłócenia, które zostały rozwiązane.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak podłączyć urządzenia AirPod do komputera MacBook

Jeśli pojawi się komunikat obok statusu Apple Online Store, kliknij go. Powinien zawierać więcej szczegółów na temat problemu, w tym czas trwania przestoju i problemy, które użytkownicy mieliby / doświadczają.

Przeczytaj dalej: Jak uzyskać zniżkę na edukację w Apple

Sprawdź strony internetowe o statusie crowdsourcingu.

Witryna Stan systemu Apple nie jest jedynym miejscem, w którym można znaleźć aktualne informacje o stanie sklepu Apple Store. Down Detector jest bardzo popularną stroną internetową o statusie innej firmy, która opiera się na informacjach od użytkowników na temat crowdsourcingu, aby zapewnić aktualny stan szeregu usług online od PayPal do Steam i Apple Store.

Witryna umożliwia użytkownikom zgłaszanie problemów i pozwala zobaczyć poprzednie problemy, które wpłynęły na wydajność usługi. Zawiera również praktyczną mapę ciepła wyłączeń na żywo, dzięki czemu można sprawdzić, czy problem jest lokalny w Twoim mieście / regionie / kraju.

Innym dobrym zasobem jest trafnie nazwany „Czy to już teraz prawda?”. Witryna oferuje podobne dane do wykrywacza w dół, ale oferuje również siatkę wyświetlającą prędkości dostępu w ciągu ostatnich kilku dni.

Działa jednak w inny sposób niż Detektor w dół, ponieważ trzeba wyszukiwać usługę za pomocą adresu URL, aw momencie pisania sprawdza status całej witryny Apple, a nie sklepu Apple.

Nadal potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń 📞 22 60 22 191