Czy Apple Music jest w dół? Sprawdź stan usługi Apple Music

0
470

Czy masz problemy z połączeniem z Apple Music i odtwarzaniem ulubionych piosenek? Pierwszym portem jest sprawdzenie połączenia internetowego w celu rozwiązania problemów, ale może to być problem z samym Apple Music – ale jak to sprawdzić? Na szczęście firma Apple oferuje witrynę o statusie systemu, która oferuje najświeższe informacje o wszystkich usługach, a także wiele witryn do sprawdzania statusu usług oferowanych przez społeczność tłumaczy.

Poniżej przedstawiamy niezbędne kroki Aby pomóc Ci zrozumieć, czy Twoje problemy z muzyką Apple są lokalne lub w większym problemie.

Czytaj dalej: Czy iTunes jest w porządku? | Czy Apple spłaca?

Czy Apple Music jest w dół? Sprawdź stan systemu Apple

Pierwszym krokiem w dążeniu do sprawdzenia, czy istnieją problemy z Apple Music, jest kierowanie na stronę internetową Stan systemu Apple. Strona zawiera aktualny stan nie tylko usługi strumieniowej muzyki Apple, ale każda usługa oferowana przez firmę, w tym usługi Apple Pay, iCloud, iTunes, a nawet nawigacja i kierowanie mapami Apple Maps. Poza wyświetlaniem stanu usług firmy Apple powiadomimy również użytkowników o wszelkich problemach lub zaplanowanej konserwacji, które mogłyby powodować problemy.

Powiedzie też, czy zostały ostatnio usunięte zakłócenia. Jeśli obok Apple Music znajduje się wiadomość, kliknięcie jej spowoduje wyświetlenie więcej szczegółów dotyczących problemu, w tym sytuacji, w której wystąpi awaria oraz typów problemów, z którymi użytkownicy mogą napotkać.

Jeśli istnieją problemy Z Apple Music (oznaczona czerwoną ikoną zamiast zieloną), nie ma wiele do zaoferowania poza poczekaniem. Co najmniej to nie ma nic wspólnego z Twoim iPhone, iPadem, Macem lub połączeniem internetowym, prawda?

Czytaj dalej: Jak korzystać z Apple Music w Wielkiej Brytanii

Czy Apple Music jest w dół ? Sprawdź strony firm zewnętrznych

Mimo, że strona Stan systemu Apple oferuje szeroki przegląd statusu wszystkich usług firmy Apple, istnieje również wiele witryn firm zewnętrznych, oferujących aktualizacje statusu crowdsourced dotyczące nie tylko Apple Muzyka, ale wiele stron internetowych i usług dostępnych online. Niektórzy twierdzą, że są one bardziej użyteczne niż własna witryna firmy Apple, ponieważ raporty pochodzą od użytkowników z całego świata w czasie rzeczywistym, a wiele z nich oferuje linki do kanałów Twitter, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami.

Jednym z doskonałych przykładów sprawdzania stanu usług innych firm jest wykrywacz w dół, dostępny za pośrednictwem strony internetowej i przydatna aplikacja na iOS. Down Detector oferuje śledzenie różnych usług, takich jak Apple Music, a także Steam i PSN. W rzeczywistości Down Detector monitoruje ponad 2700 usług w 25 krajach, co czyni go nieoficjalnym autorytetem w zakresie awarii usług.

Czytaj dalej: Jak zsynchronizować się z iTunes | Pełny podręcznik do Apple Music

Poza możliwością zgłaszania problemów z usługami za pośrednictwem witryny, program Down Detector udostępnia użytkownikom wykres przerw w działaniu w ciągu ostatnich 24 godzin, wraz z problemami, z którymi użytkownicy mają do czynienia, a nawet Mapę ciepła, która w czasie rzeczywistym wskazuje problemy użytkowników. Jest też sekcja komentarzy na każdej stronie, pozwalająca na pozostawienie komentarzy, aby inni wiedzieli, że nie są to problemy związane z połączeniem.

Down Detector jest dość obszerną witryną internetową i zazwyczaj jest Pierwsze miejsca, z którymi będziemy się zgłaszać, jeśli doświadczamy jakichkolwiek problemów związanych z łącznością. Ale jest wiele, wiele innych dostępnych w internecie, które oferują podobne usługi.

Weź dość trafnie nazwane Czy to w prawo? – zamiast koncentrować się na konkretnych usługach, usługa sprawdza stan witryn internetowych. Sprawia to, że trudniej jest sprawdzić stan rzeczy, takich jak Apple Music i iCloud, ale może być przydatny do śledzenia różnych witryn, w tym Apple Store, Facebook i PayPal. Zawiera szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób witryna ta działa niedawno wraz z informacjami o ostatnim okresie usługi.

Oczywiście, jeśli wszystkie źródła sugerują, że Apple Music jest wyłączony i że Nic wspólnego z połączeniem internetowym, nie ma wiele innego, co można zrobić! Usiądź, zrelaksuj się i poczekaj, aż firma Apple rozwiązać problem, a tymczasem skorzystaj z list odtwarzania offline.

Czytaj dalej: Jak dodać lub usunąć muzykę na iOS bez korzystania z iTunes