Co zrobić, jeśli dźwięk Twojego Maca nie działa

0
5454
 • > Jak naprawić komputer Mac, który nie odtwarza dźwięku
 • > Jak naprawić komputer Mac, który nie będzie odtwarzał dźwięku przez głośniki / słuchawki
 • > Jak naprawić komputer Mac, który nie będzie odtwarzał dźwięku przez telewizor

Jeśli dźwięk przestał działać na komputerze Mac, wykonaj następujące kroki, aby pomóc w ponownym uruchomieniu wewnętrznych głośników komputera Mac.

Jeśli naciśniesz przyciski regulacji głośności (zwykle F11 i F12), wydaje się, że są wyszarzone lub jeśli obok gniazda słuchawkowego znajduje się czerwone światło, oto co należy zrobić.

Jak naprawić komputer Mac, który nie odtwarza dźwięku.

Oto, co należy zrobić, jeśli dźwięk przestanie działać na komputerze Mac

 1. Odtwórz coś: na początek sprawdź, czy z komputera Mac nie słychać dźwięku, odtwarzając coś w iTunes. Otwórz iTunes, kliknij utwory i wybierz dowolną ścieżkę z kolekcji muzycznej. Po naciśnięciu przycisku Play powinien pojawić się pasek postępu, nawet jeśli nie słychać muzyki.
 2. Zwiększ głośność: Upewnij się, że głośność nie jest zmniejszona – naciśnij przycisk zwiększania głośności, zwykle znajdujący się na klawiszu F12 w prawym górnym rogu klawiatury. Po dotknięciu tej nakładki powinna pojawić się na ekranie. Jeśli to nie zadziała, spróbuj kliknąć opcję Głośność na pasku menu u góry ekranu.

 3. Sprawdź inną aplikację: Możliwe, że dźwięk jest odtwarzany w iTunes, ale nie w Safari, może to być spowodowane tym, że dźwięk jest wyłączony w Safari. Jeśli oglądasz film w Safari i nie ma dźwięku, w oknie wideo znajdziesz elementy sterujące dźwiękiem, więc powinieneś być w stanie to zmienić. Film może być domyślnie wyciszony, co wymaga wyboru dźwięku.
 4. Wyłącz i włącz ponownie: czasami proces ponownego uruchamiania komputera Mac może rozwiązać problem podobny do tego.
 5. Szukaj słuchawek: sprawdź gniazdo słuchawkowe i upewnij się, że do komputera Mac nie są podłączone żadne słuchawki. Jeśli zostaną usunięte, należy usłyszeć dźwięk odtwarzany przez wewnętrzne głośniki komputera Mac.
 6. Sprawdź swoje porty: Odłącz wszystko, co jest podłączone do komputera Mac – nie tylko z portu audio, ponieważ urządzenia Thunderbolt, HDMI i USB mogą przekazywać dźwięk. Jeśli do jednego z tych portów jest podłączony tylko kabel, usuń to.
 7. Sprawdź gniazdo słuchawkowe pod kątem gruzu (w niektórych modelach może również pojawić się czerwone światło): Może być coś blokującego port, trochę puchu lub kurzu. Jeśli port jest zablokowany, komputer Mac może działać tak, jakby słuchawki były podłączone. Spróbuj wdmuchnąć do portu, aby sprawdzić, czy możesz go usunąć. Następnie podłącz kilka słuchawek, naciskając i przytrzymując jeden z przycisków głośności, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem.
 8. Zaktualizuj oprogramowanie: sprawdź, czy na komputerze Mac jest zainstalowana najnowsza wersja systemu Mac OS X lub macOS.
 9. Zrestartuj kontroler dźwięku: Otwórz Monitor aktywności znajdź „coreaudiod” na liście procesów, wybierz go i kliknij X, aby opuścić ten proces. Proces zostanie uruchomiony ponownie natychmiast, co może rozwiązać problem.
 10. Sprawdź Preferencje systemowe: Otwórz Preferencje systemowe i kliknij Dźwięk. Kliknij zakładkę Wyjście i kliknij Głośniki wewnętrzne. Sprawdź, czy wyciszenie obok głośności wyjściowej nie jest wyciszone (w polu wyboru nie powinno być żadnego zaznaczenia). Upewnij się, że suwak Głośność wyjściowa został przesunięty w prawo.
 11. Brak wewnętrznych głośników? Jeśli w oknie widzisz opcję Wyjście cyfrowe zamiast Głośniki wewnętrzne, odłącz wszystko, co jest podłączone do komputera Mac (jak wyżej). Jeśli wewnętrzne głośniki nadal nie są wymienione w oknie Wyjście jako opcja, musisz skontaktować się z pomocą techniczną firmy Apple w celu uzyskania pomocy.
 12. Zaktualizuj oprogramowanie: sprawdź, czy na komputerze Mac jest zainstalowana najnowsza wersja systemu Mac OS X lub macOS.
 13. Zresetuj PRAM: ten proces może rozwiązać pewne problemy związane z dźwiękiem. Uruchom ponownie komputer Mac, przytrzymując klawisz Command, Option, P i R. Trzymaj wciśnięte, dopóki komputer nie uruchomi się i nie zacznie dzwonić. Trzymaj je przytrzymane, aż znowu zadzwoni, a teraz zwolnij klawisze.
 14. Zresetuj kontroler zarządzania systemem (SMC), zobacz, jak to zrobić tutaj.
 15. Jeśli to nie rozwiąże problemu, być może trzeba będzie serwisować komputer Mac, ponieważ może to świadczyć o awarii sprzętu.
 16. Jeśli żadna z tych opcji nie rozwiązuje problemu, rozważ możliwość wzięcia Maca z powrotem do Apple Store i wypróbowania sprzętu.

Jak naprawić komputer Mac, który nie będzie odtwarzał dźwięku przez głośniki / słuchawki.

Jeśli masz podłączony głośnik zewnętrzny lub słuchawki do komputera Mac, które przestały działać, spróbuj wykonać następujące czynności:

 1. Odłącz głośnik / słuchawki: spróbuj podłączyć go do innego urządzenia, takiego jak iPod touch lub iPhone, aby sprawdzić, czy działa.
 2. Podłącz ponownie: Czasami wystarczy podłączyć i ponownie podłączyć, aby wszystko działało.
 3. Sprawdź gniazdo słuchawkowe na czerwone światło: może być coś blokującego port, trochę puchu lub kurzu. Spróbuj przelecieć do portu, aby sprawdzić, czy możesz go usunąć.
 4. Podłącz ponownie słuchawki (lub głośnik), naciskając i przytrzymując jeden z przycisków głośności. Sprawdź, czy to rozwiązuje problem.
 5. Sprawdź poziom głośności głośnika lub słuchawek. Czasami są regulatory głośności na samych głośnikach. Może się okazać, że są one skierowane w dół, a nawet wyłączone.
 6. Sprawdź swoje porty: Odłącz wszystko, co jest podłączone do komputera Mac – nie tylko z portu audio, ponieważ urządzenia Thunderbolt, HDMI i USB mogą kierować dźwięk z dala od słuchawek lub głośników. Na przykład, jeśli podłączyłeś swojego Maca do telewizora przez HDMI i zastanawiasz się, dlaczego głośniki podłączone do komputera Mac nie otrzymują dźwięku, to dlatego, że dźwięk jest kierowany do twojego telewizora.
 7. Jeśli chcesz, aby dźwięk był odtwarzany przez głośniki podłączone do komputera Mac, gdy obrazy są odtwarzane na ekranie telewizora, powinieneś móc przełączyć się na głośniki klikając prawym przyciskiem myszy ikonę audio na pasku menu w prawym górnym rogu komputera Mac i wybierając głośniki tam.
 8. Zrestartuj komputer Mac: Czasami proces ponownego uruchamiania komputera Mac może rozwiązać taki problem.
 9. Zrestartuj kontroler dźwięku: Otwórz Monitor aktywności znajdź „coreaudiod” na liście procesów, wybierz go i kliknij X, aby opuścić ten proces. Proces zostanie uruchomiony ponownie natychmiast, co może rozwiązać problem.
 10. Zaktualizuj swoje oprogramowanie: sprawdź, czy korzystasz z najnowszej wersji systemu operacyjnego Mac dostępnego na komputerze Mac.
 11. Wypróbuj Apple: jeśli masz problemy ze słuchawkami innymi niż Apple, spróbuj użyć słuchawek marki Apple, aby sprawdzić, czy działają.
 12. Jeśli żadna z tych opcji nie rozwiąże problemu, być może trzeba będzie wypróbować sprzęt Apple.

Jak naprawić komputer Mac, który nie będzie odtwarzał dźwięku przez telewizor.

Jeśli podłączyłeś telewizor do komputera Mac poprzez złącze HDMI, a dźwięk nie jest przesyłany do głośników telewizora, przeczytaj …

 1. Sprawdź Preferencje systemowe: Otwórz Preferencje systemowe i kliknij Dźwięk. Kliknij zakładkę Wyjście i jeśli próbujesz odtworzyć dźwięk z podłączonego telewizora, wybierz opcję HDMI. Możesz także kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę dźwięku na pasku menu i wybrać opcję HDMI.
 2. Sprawdź swój sprzęt: mimo że jest to mało prawdopodobny scenariusz, zwróć uwagę, że podczas gdy kable HDMI mogą przenosić zarówno dźwięk, jak i obrazy, niektóre starsze urządzenia mogą nie być w stanie odebrać dźwięku. Sprawdź, czy tak nie jest w przypadku Twojej konfiguracji.
 3. Sprawdź kabel HDMI: Jeśli kabel jest zapętlony w cewkach lub zagięciach, które mogą na to wpływać. Sprawdź także, czy w porcie, w którym podłączono kabel HDMI, są wygięte szpilki.
 4. Wypróbuj odpowiednie kroki opisane w powyższych samouczkach, w tym zresetowanie PRAM i SMC na komputerze Mac.