Co to jest klawisz Option na komputerze Mac?

0
26

Prawdopodobnie jesteś tutaj, ponieważ próbujesz postępować zgodnie z samouczkiem i odnosi się do klawisza Option. Patrzysz w dół na klawiaturę i nie ma klawisza Option. Jeśli szukasz klawisza Option na komputerze Mac, zastanawiasz się, gdzie znajduje się klawisz Option na klawiaturze komputera lub po prostu zastanawiasz się, czy klawisz Option działa, mamy odpowiedzi.

Brak klucza opcji?

Istnieje wiele powodów, dla których klawiatura może nie mieć klawisza Option:

  • Niektóre klawiatury Apple mają klawisz Alt zamiast klawisza Option. Klawisz Alt jest zasadniczo klawiszem Option. Służy temu samemu celowi.
  • Innym powodem braku klawisza Option może być to, że używasz klawiatury PC z komputerem Mac.

Omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o lokalizacji klucza Option, którego klucza użyć i co możesz zrobić z Opcją poniżej.

Gdzie jest klawisz Option na komputerze Mac?

Wielu użytkowników komputerów Mac – zwłaszcza Brytyjczyków – zastanawia się, gdzie znaleźć klawisz Option na komputerze Mac. Nic dziwnego, że wielu nowicjuszy na komputerach Apple może być trochę zaskoczonych. Przeskanuj klawiaturę dowolnego komputera Apple Macintosh sprzedawanego w Wielkiej Brytanii w latach 2006-2017, a prawdopodobnie nie znajdziesz klucza oznaczonego jako Opcja. Więc gdzie jest klawisz opcji Mac?

Odpowiedź na pytanie, gdzie jest klawisz opcji, jest prosta. Klawisz Option na komputerze Mac, znany również jako klawisz alternatywny, jest zwykle oznaczony literami Alt i symbolem ⌥.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zaktualizować dysk SSD w komputerze Mac Pro

Na klawiaturach Apple zwykle znajduje się między klawiszem Command i klawiszem Ctrl po lewej stronie dolnego rzędu (nowsze komputery Mac z większymi klawiaturami mogą również mieć klawisz Option / Alt po prawej stronie klawiatury). Przeczytaj: Gdzie jest klawisz Command?

"Co

Gdzie jest opcja na klawiaturze systemu Windows?

Podobnie jak niektóre klawiatury Mac, na klawiaturach Windows również brakuje klawisza Option. Możliwe jest użycie klawiatury Windows z komputerem Mac – i tak jak można się spodziewać po przeczytaniu powyższego, klawisz Alt jest tym, którego należy używać, gdy wywoływany jest klawisz Option.

Klawisz Alt będzie znany użytkownikom komputerów z systemem Windows jako klawisz znajdujący się bezpośrednio po lewej stronie spacji.

Jeśli podłączysz klawiaturę Windows lub IBM PC do komputera Mac, naciśnięcie klawisza Alt daje taki sam efekt, jak naciśnięcie klawisza Option.

Innym kluczem, którego brakuje na klawiaturze komputera PC, którego będziesz potrzebować na komputerze Mac, jest klawisz Command. Dyskutujemy o tym gdzie indziej.

Co robi klawisz Option?

Klawisz Option ma wiele podstawowych zastosowań na komputerach Mac – w rzeczywistości dla użytkowników komputerów Mac Option lub Alt niesie o wiele większą odpowiedzialność niż klawisz Alt na komputerze PC.

Jednym z najczęstszych zastosowań opcji (lub Alt) na komputerze Mac jest wpisywanie symboli i znaków akcentu, takich jak å, ß, ∂ i µ. Omówimy oddzielnie, jak wpisać Æ, €, #, @, © i inne znaki na komputerze Mac.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak ponownie zainstalować system macOS

Opcja / Alt jest również używana w wielu bardzo przydatnych skrótach klawiaturowych. Bardzo często połączenie klawisza Option / Alt z klawiszem Command ulepsza standardową opcję, więc na przykład Command + Option / Alt + Shift + S wywoła opcję Zapisz jako.

Możesz także nacisnąć Option / Alt + Command + R, aby przejść do trybu odzyskiwania Internetu na niektórych komputerach Mac.

A jeśli masz drugi wolumin na komputerze Mac lub używasz systemu macOS z dysku zewnętrznego, to Option / Alt jest klawiszem, który należy nacisnąć podczas uruchamiania, aby uzyskać dostęp do tego dysku.

Zapoznaj się ze skrótami klawiaturowymi na komputerze Mac, aby uzyskać więcej sposobów korzystania z klawisza Option / Alt.

Dlaczego nie ma klucza opcji?

Nie wiemy, dlaczego Apple zdecydowało się usunąć legendę opcji na klawiaturach niektórych terytoriów i zamiast tego użyć tylko słowa „Alt” i symbolu ⌥.

Najlepsze, co widzimy, Apple usunęło konwencję nazewnictwa opcji na klawiaturach Mac innych niż USA w czasie migracji procesora z Motorola / IBM na Intel. Innymi słowy, po opuszczeniu G3, G4 i G5 dla serii Intel Core 2 Duo i Core i3 / i5 / i7.

Możesz także dowiedzieć się, jak kliknąć prawym przyciskiem myszy na komputerze Mac i jak znaleźć opcję End i Home na klawiaturze Maca.