Co to jest błąd iPhone’a 53 i co można z tym zrobić?

0
623

Nieco niejasny problem, błąd iPhone’a 53, pozostawia niektórych właścicieli iPhone’ów telefonami, które w ogóle nie działają.

Kto jest zagrożony?

Według większości raportów błąd 53 dotyczy osób, które:

  • Posiadaj iPhone 6 lub 6 Plus lub iPhone 6S i 6S Plus
  • Czy używasz systemu iOS 8.3 lub nowszego
  • Próbujesz zaktualizować swój system operacyjny lub przywrócić telefon
  • Naprawa sprzętu została wykonana na telefonie przez kogoś innego niż Apple.

Teoretycznie błąd może również wpłynąć na modele iPhone 5S lub nowsze, ale nie widziałem takich raportów.

Co powoduje błąd iPhone’a 53

Strona Apple’a, która wyjaśnia kody błędów iPhone’a i iTunes, zawiera kilka innych problemów sprzętowych i zawiera kilka ogólnych sugestii, ale jeśli przeglądasz stronę pomocy Apple’a, jest strona poświęcona temu tematowi.

„Jeśli Twoje urządzenie z systemem iOS ma Touch ID, system iOS sprawdza, czy czujnik Touch ID pasuje do innych składników urządzenia podczas aktualizacji lub przywracania To sprawi, że Twoje urządzenie i funkcje iOS będą powiązane z zabezpieczeniami Touch ID. Kiedy iOS wykryje niezidentyfikowany lub nieoczekiwany

Ważne w tej sekcji jest to, że czujnik odcisków palców Touch ID jest dopasowany do innych komponentów sprzętowych tego urządzenia, takich jak płyta główna lub kabel łączący czujnik Touch ID z płytą główną.

Nie jest zaskoczeniem, że Apple woli, aby tylko jego części były używane w iPhone’ie, ale pomysł, że części są świadome i zależne od siebie, jest nieco nowy.

Ma sens, aby firma Apple wdrożyła tak ścisłe zabezpieczenia wokół Touch ID.

Służy także do zabezpieczenia zarówno iPhone’a, jak i Apple Pay.

Ponieważ elementy Twojego iPhone’a są sobie wzajemnie świadome, uzyskanie naprawy z komponentami, które nie pasują, może spowodować błąd iPhone’a 53. Na przykład może się zdarzyć, że możesz naprawić pęknięty ekran lub zepsuty przycisk Home w jakimkolwiek kompatybilnym

Powiedział, że niektórzy eksperci, którzy analizowali błąd 53, kwestionują pogląd, że jest to ściśle miara bezpieczeństwa.

Tak czy inaczej, jeśli widzisz błąd 53, najprawdopodobniej spowodowałeś naprawę za pomocą części, które nie pasują do siebie.

Jak uniknąć błędu 53

Wiadomo, że firma Apple jest bardzo surowa ze swoimi gwarancjami i że każda naprawa wykonana na iPhonie przez kogokolwiek innego niż Apple lub autoryzowany zewnętrzny dostawca napraw spowoduje utratę tej gwarancji.

Naprawiony błąd Apple 53 w iOS 9.2.1

Najwyraźniej w odpowiedzi na publiczne oburzenie tej sprawy firma Apple wydała wersję systemu iOS 9.2.1, która umożliwia osobom, których telefony zostały dotknięte błędem 53, przywrócenie ich na własną rękę, bez kontaktu z Apple lub płacenia Apple za naprawy.

Jeśli już korzystasz z systemu iOS 9.2.1, nic nie możesz teraz zrobić.