Bateria iPhone nie działa: jak rozwiązać lub naprawić uszkodzoną baterię telefonu iPhone

0
1150

Mój iPhone baterii przestał działać! Jaki jest najlepszy sposób naprawienia wadliwej baterii iPhone?

Choć iPhone jest ogólnie uważany za świetny smartfon, żywotność baterii jest jednym z obszarów, które wydaje się, że iPhone firmy Apple jest w stanie spoczynku – zwłaszcza w niedawnych raportach z wadliwymi bateriami Używany w konkretnych modelach telefonu iPhone 6s. Ale co można zrobić, jeśli masz wadliwą baterię telefonu iPhone? Co zrobić, jeśli Twój iPhone nie znajduje się w programie wymiany firmy Apple? Oto informacje na temat różnych sposobów naprawienia wadliwej baterii telefonu iPhone.

Zaktualizowano, 6 marca 2017, na oświadczenie firmy Apple, że iOS 10.2.1 znacznie zmniejszył liczbę nieoczekiwanych zamknięć iPhone’a

Czytaj dalej: Wskazówki poprawiające żywotność baterii iPhone i iPad Jak prawidłowo naładować baterię telefonu

Jak naprawić wadliwe baterie telefonu iPhone: firma Apple rozpoznaje problem z baterią telefonu iPhone 6s, otwiera program zastępczy

Ze wszystkich ostatnich generacji iPhone’a iPhone 6s Znanym z braku satysfakcjonującego czasu pracy baterii, zwłaszcza tych zakupionych od września do października 2015 r. Użytkownicy, którzy zostali dotkniętych problemami, zgłaszają ogólnie słabe tempodziałanie baterii i konkretny problem, w którym telefon wyłączyłby się z 30-procentowym obciążeniem. Podłączenie iPhone’a do ładowarki przywróci to z powrotem do życia, ale nie jest to idealne rozwiązanie, szczególnie dla osób bez ładowarki.

W następstwie skarg, firma Apple wydała oświadczenie dotyczące swojej chińskiej strony wsparcia, twierdząc, że małe Liczba telefonów iPhone 6 wykonanych między wrześniem a październikiem 2015 r. „Zawierała składnik akumulatora, który był narażony na kontrolowane powietrze w powietrzu dłuższy niż powinien był być zmontowany w zestawach akumulatorów”.

Co to oznacza dla osób dotkniętych IPhone 6s właścicieli? „W rezultacie te baterie ulegają pogorszeniu szybciej niż normalna bateria i powodują nieoczekiwane zamknięcia systemu”, zgodnie z tym samym oświadczeniem. Jednak w przeciwieństwie do eksplozji Galaxy Note 7 firmy Samsung, firma Apple twierdzi, że problem dotykający niektórych telefonów nie jest problemem z bezpieczeństwem, a użytkownicy mogą swobodnie korzystać z telefonu iPhone 6 w zwykłych warunkach.

Czytaj dalej : Przewodnik po programach odwoławczych Apple 27 porad iPhone, których nigdy nie wiadomo, istniało

Jak naprawić wadliwe baterie telefonu iPhone 6s

Oczywiście nadal chcesz ją naprawić, jeśli jest wśród jednostek, których dotyczy problem. Na szczęście, jeśli możesz udowodnić (za pomocą numeru seryjnego), że Twój telefon iPhone 6 jest jednym z uszkodzonych jednostek, możesz je bezpłatnie kupić w sklepie Apple Store. Jak więc sprawdzić, czy Twój telefon iPhone ma wpływ? To naprawdę proste.

Możesz łatwo sprawdzić, czy Twój telefon iPhone jest uprawniony do wycofania, odwiedzając dedykowaną stronę internetową firmy Apple i korzystając z narzędzia do sprawdzania numeru seryjnego. Otwórz Ustawienia> Ogólne> Informacje o urządzeniu iPhone; Numer seryjny jest wymieniony jako 11. wpis na tej stronie. Wpisz to pole na stronie internetowej firmy Apple i kliknij przycisk Prześlij, aby dowiedzieć się, czy Twój iPhone kwalifikuje się.

Jeśli z dowolnego powodu nie można użyć narzędzia sprawdzania numeru seryjnego firmy Apple, możesz to zrobić ręcznie. Sprawdź numer seryjny telefonu iPhone i jeśli czwarta i piąta cyfra odpowiadają którejkolwiek z następujących kombinacji, należy zakwalifikować się do:

 • Q3
 • Q4
 • Q5

 • Q6
 • Q7
 • Q8
 • Q9
 • QC
 • QD
 • QF
 • QG
 • QH
 • QJ

Być w stanie pracy, aby firma Apple naprawiła ją. Ufaj nam, to na pewno sprawdzą.

Czytaj dalej: Najlepsze akumulatory i banery mocy dla iPhone’a i iPada

Jak naprawić wadliwe baterie iPhone: aktualizacje iOS

Aktualizowanie systemu iOS jest użytecznym rozwiązaniem uniwersalnym, gdy występują drobne problemy z iPadem lub iPhoneem, szczególnie gdy mówimy o mniejszych punktach – np. Z iOS 10.2 na iOS 10.2.1.

Firma Apple stosuje regularne (bezpłatne) aktualizacje systemu operacyjnego, aby wdrożyć poprawki dotyczące luk w zabezpieczeniach, błędów i usterek, a całkiem możliwe, że problem można rozwiązać za pomocą prostej aktualizacji systemu operacyjnego. Z drugiej strony urządzenie działające w bardzo nieaktualnym systemie operacyjnym może być narażone na wiele problemów.

Oto jak zaktualizować iOS na iPhone’a lub iPada.

iOS 10.2.1

Wspominaliśmy iOS 10.2.1 powyżej i jak to się dzieje jest to Określoną aktualizację punktów, znaną w celu rozwiązania problemu z ładowaniem baterii / ładowania dla iPhone 6, iPhone 6 i wariantów Plus w obu przypadkach oraz w celu uzyskania użytecznego systemu ostrzegawczego w przypadku naprawy baterii.

IOS 10.2.1 podobno rozwiązuje problem, który powodował, że iPhones zainicjowały awaryjne wyłączenie komputera, gdy otrzymywały cios. Firma Apple wydała oświadczenie w sprawie TechCrunch:

„Dzięki usłudze iOS 10.2.1 firma Apple dokonała ulepszeń w celu zmniejszenia liczby nieoczekiwanych zamknięć, które niewiele użytkowników korzystało z telefonem iPhone …Dane diagnostyczne otrzymane od wersji uaktualniających wskazują, że w przypadku niewielkiego odsetka użytkowników występujących w tej kwestii widzimy obniżenie liczby iPhone 6 na 80% i ponad 70% obniżenie liczby urządzeń iPhone 6, których nieoczekiwanie zamykamy.

„Dodaliśmy także możliwość ponownego uruchomienia telefonu bez konieczności podłączania zasilania, jeśli użytkownik nadal napotka nieoczekiwane zamknięcie systemu. Ważne jest, aby pamiętać, że te nieoczekiwane zamknięcia nie są kwestią bezpieczeństwa, ale rozumiemy Może to być niedogodnością i jak najszybciej rozwiązać problem. „

iOS 10.2.1 przynosi również nowy komunikat ostrzegawczy dla urządzeń wymagających naprawy lub wymiany baterii. Zostanie wyświetlony komunikat „Bateria wymaga obsługi”.

Zaktualizuj 6/6/2017: Po wstępnych raportach iOS 10.2.1 pomoże rozwiązać problemy związane z ładowaniem dla iPhone 6 i 6 (wraz z wariantami Plus każdej z nich) Firma Apple twierdzi, że aktualizacja zmniejszyła liczbę nieoczekiwanych zamknięć dla dotkniętych smartfonami. W oświadczeniu dla firmy TechCrunch firma Apple mówi, że chociaż aktualizacja nie rozwiązuje całkowicie nieoczekiwanych zamknięć dla użytkowników oprogramowania iPhone 6/6 Plus / 6s / 6s Plus, zauważono znaczną redukcję emisji – do 70 lub 80 Procent, najwyraźniej.

Firma Apple chce podkreślić także, że użytkownicy nie mają problemów z bezpieczeństwem i że nie powinni być zaniepokojeni, lub martwić się fiaskiem Samsung Galaxy Note 7. & Ldquo; Ważne jest, aby pamiętać, że te nieoczekiwane zamknięcia nie są kwestią bezpieczeństwa, ale rozumiemy, że może to być niedogodność i jak najszybciej rozwiązać problem. Jeśli klient ma jakieś problemy z urządzeniem, może skontaktować się z firmą AppleCare. & Rdquo;

Więc jeśli iPhone został nieoczekiwanie zamykany i nie zostanie jeszcze zaktualizowany do iOS 10.2.1, zalecamy aktualizację i Widząc, czy to ma wpływ na wydajność. Jeśli nie, nadszedł czas na wyjazd do baru Genius!

Jak naprawić wadliwe baterie iPhone: Inne problemy z bateriami

A co z innymi modelami telefonu iPhone z problemami z bateriami? W przeciwieństwie do oświadczenia firmy Apple, problem wydaje się szerzej rozpowszechniany niż iPhone 6 produkowany od września do października 2015. Jest to poparte przez chińskie stowarzyszenie konsumentów, które uważa, że ​​problem ten jest również powszechny w iPhone 6, iPhone 6 Plus i iPhone 6s Plus. Faktycznie Tony Fadell – jeden z umysłów za iPoda – powtórzył w grudniu 2016, że ma te same problemy na swoim iPhone’ie 6s Plus. Mimo łask przeciwstawnych Apple odmawia uznania problemy. Faktycznie w oświadczeniu wydanym przez firmę zauważył, że „szukał innych czynników, które mogłyby spowodować nieoczekiwanie zamknięcie iPhone’a. Po intensywnych śledztwach nie stwierdzono nowych czynników”. Więc jeśli nie masz dotkniętego iPhone’a 6, może być trudne do założenia lub wymiany baterii iPhone’a.

Warto zauważyć, że wszystkie baterie telefonu iPhone są objęte jednoroczną gwarancją firmy Apple, Chociaż firma nie musi honorować naprawy, jeśli telefon ma więcej niż rok. Poza tym można zapłacić firmie Apple, aby ją zastąpić w barze Genius, skorzystaj z usługi naprawy innej firmy, takiej jak MendMyi lub, jeśli jesteś wystarczająco odważna, przejdź do niego samemu.

W związku z tym wydaje się, że problemy związane z żywotnością baterii działają na iOS z iOS 10.1 lub iOS 10.1.1, więc jeśli używasz jednego z dotkniętych iteracji iOS, zalecamy uaktualnienie do iOS 10.2.1 (lub Najnowszy system operacyjny w momencie czytania), aby pomóc w zwalczaniu problemu. Mam nadzieję, że to pomoże rozwiązać problemy związane z bateriami i oszczędzisz podróż do sklepu Apple Store!