Apple Watch nie działa (nie chce się włączyć) – Jak naprawić uszkodzony zegarek firmy Apple

0
14103

Mój zegarek Apple się zawiesił! Jak naprawić uszkodzony zegar firmy Apple, który nie działa?

Zegarki Apple mają tendencję do rzetelnych małych rzeczy, ale podobnie jak wszystkie urządzenia techniczne są podatne na nieprawidłowe funkcjonowanie. Ale nie martw się! Niezależnie od tego, czy Twój zegarek Apple zawieśił się, odmawia w ładowaniu (lub wyczerpie się bateria szybciej niż chcesz), jest uszkodzony wodą lub nawet ma uszkodzony ekran, mamy przydatne rozwiązania i porady.

Apple Watch nie działa: nie uruchamia się / nie reaguje

Jeśli Apple Watch nie reaguje w jakikolwiek sposób, lub w ogóle, to obawiam się. Istnieje wiele potencjalnych przyczyn tego problemu, więc zaczniemy od wykluczania (lub jeszcze lepszego rządzenia) niektórych prostszych.

Proste kroki odzyskiwania ułatwiające

Jeśli Twój zegarek firmy Apple zamarł, istnieje kilka podstawowych kroków, aby spróbować jego naprawić. Wypróbuj je w następującej kolejności, ponieważ najpierw podaliśmy pierwsze proste metody. Przepraszam, jeśli niektóre z pierwszych kroków brzmią nieco protekcjonalnie, ale najlepiej wyeliminować wszystkie oczywiste rzeczy.

Czy Twój Apple Watch zużył baterie? Jeśli istnieje Czerwona ikona błyskawicy na ekranie (cały czas, lub po naciśnięciu przycisku bocznego), musisz ją naładować. Podnieś ją na wkład do ładowania, daj pół godziny i sprawdź, czy rzeczy się poprawiły. (Zielona ikona błyskawicy powinna wskazywać, że zegarek jest ładowany. Jeśli nie, lub zegarek nie działa poprawie po 30 minutach, sprawdź poniżej „Ładowanie nie działa”.

Czy Twój zegarek Apple Watch jest w trybie oszczędzania energii? Możesz w każdej chwili włączyć tryb oszczędzania energii, aby zaoszczędzić energię baterii (przesuń palcem w górę, aby wyświetlić opcje Paletę, stuknij ikonę procentu baterii w lewym górnym rogu, a potem stuknij Tryb oszczędzania energii i potwierdź), ale zdecydowanie ogranicza funkcjonalność Apple Watch i jej reakcję.

Gdy w Tryb oszczędzania to ekran Apple Watch będzie wyświetlał tylko Czas, w czcionce ultramienimistycznej – i zrobi to tylko wtedy, gdy zostanie wyświetlony monit, a nie zawsze, gdy obracasz nadgarstek. Naciśnij jednocześnie przycisk boczny i Cyfrową Koronę i – zakładając, że jesteś w Tryb oszczędzania – zostanie wyświetlony czas. Aby wyjść z trybu oszczędzania energii, naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny przez około 10 sekund – do momentu wyświetlenia logo firmy Apple. To może zająć chwilę. Musisz ponownie podać kod swojego hasła po jego ponownym uruchomieniu.

Zrestartuj swój zegarek Apple. Podobnie jak wiele urządzeń tego typu, zegarek Apple może być wyleczony z drobnych problemów, wyłączając go i ponownie uruchamiając. Aby wyłączyć Apple Watch, naciśnij i przytrzymaj jej przycisk boczny, aż zobaczysz suwak Power Off, a następnie przesuń go w tym celu zgodnie z instrukcjami. Poczekaj, aż zegarek się wyłączy. Aby ponownie uruchomić zegarek, naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny, aż zobaczysz logo firmy Apple.

Wymuś restart urządzenia Apple Watch. Jest to dosyć drastyczny sposób, a firma Apple ostrzega że nie należy tego robić podczas aktualizowania watchOS. Naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny Apple Watch i Cyfrową koronę, aż zobaczysz logo firmy Apple, a następnie puść obie strony. To powinno trwać około 10 sekund.

Jeśli żadna z tych metod nie rozwiąże problemu, może być bardziej konkretny problem. Oto kilka rozważań.

watchOS 3.1.1

Czy Twój monitor Apple WatchOS działa 3.1.1? Ponieważ to może być problem.

Zaktualizowano aktualizację watchOS 3.1.1 „bricked” wielu modeli Apple Watch Series 2, a problem był dostatecznie szeroko rozpowszechniony, że firma Apple wycofała aktualizację; Oczekujemy wkrótce wypuszczenia łatowej wersji.

Jeśli to wszystko dotyczy Ciebie, sprawdź aplikację Oglądaj na swoim towarzyszeniu iPhone’a, aby sprawdzić, czy została wydana nowszej aktualizacji … chociaż może to być zbyt Spóźnij się na zegarek. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli aktualizacja spowodowała problem, to zdecydowanie nie jest to Twoja wina i nie możemy myśleć o żadnym dobrym powodzie, dla którego firma Apple nie chciałaby wejść, naprawić lub wymienić urządzenie. Zobacz „Uzyskaj pomoc firmy Apple”, poniżej.

Przerwana aktualizacja watchOS

Po to, aby pokazać, że to dzieją się także z „ekspertami”, oto żenująca opowieść. Pisarz tego artykułu aktualizował swój pierwszy genialny zegarek firmy Apple do watchOS 3.0 pewnego ranka przed rozpoczęciem pracy, który błędnie uwierzył, że potrwa to tylko pół godziny. Gdy to potrwa dłużej, a nadszedł czas, a mimo ostrzeżenia wyświetlanego na ekranie, mówiąc, że nie zdejmuj zegarka z ładowarki przed uaktualnieniem, zrobił to.

Apple Watch natychmiast przestał działając, oferując tylko ekran błędu z adresem URL strony wsparcia Apple. Ponowne uruchomienie nie działało i nic nie można zrobić z podłączonego iPhone’a. W końcu musiałam skontaktować się z firmą Apple, która bardzo się porozumiewała i zgodziła się wymienić urządzenie.

Więc jeśli dostaniesz ekran błędu i właśnie przerwałeś aktualizację watchOS, masz odpowiedź. Przejdź przez zwykłe kroki odzyskiwania za pomocą wszelkich środków, ale nasze doświadczenia sugerują, że możesz być w niepowołanym. Daj firmie Apple wsparcie rozmowy.

Uzyskaj pomoc firmy Apple

Jeśli Apple Watch wyświetli czerwony wykrzyknik z zagłady, oficjalna rada – i prawie na pewno najlepsza rzecz – jest dostępna Skontaktować się z firmą Apple i zobaczyć, jakie porady mogą zaoferować. Oto instrukcje Apple dotyczące kontaktu.

 

Nie działa Ekran Apple Watch:

Jeśli zegarek Apple Watch jest podłączony do ładowarki (lub ładowarki innej firmy) i nic się nie wydarzy, może wystąpić problem związany z wtyczką lub ładowarką lub ze wszystkimi ustawieniami w górę. Oto kilka prostych problemów, na które warto zwrócić uwagę – znowu, przepraszam, jeśli niektóre z nich mają protekcjonizm.

1. Czy wtyczka jest w pełni podłączona do gniazda ściennego?

2. Czy kabel jest w pełni podłączony do wtyczki?

3. Czy zegar Apple Watch jest prawidłowo podłączony do ładowarki? (W następstwie: czy poduszka ładunkowa jest właściwie włożona? Wreszcie wszystko to zrobiliśmy, lekko wklęsłą zakrzywioną powierzchnię powinna znajdować się na wierzchołku i powinna być przyczepiona magnesowo.)

4. Sprawdź, czy na różnych elementach nie ma żadnych zanieczyszczeń lub przeszkód. Czy na ładowarce opuściłeś jakieś plastikowe opakowanie? Czy elementy są racjonalnie czyste? Czy jest coś, co może blokować połączenie?

5. Prawo: nadszedł czas, aby wyodrębnić składnik problemu. Wymień jeden składnik naraz. Spróbuj podłączyć do innego gniazda ściennego, ale zachować wszystko inne takie same. Następnie użyj zapasowej wtyczki USB (pożycz, jeśli nie masz zapasu). Następnie wypożyczyć kolejny wkład ładowania. Wreszcie wypożyczysz kogoś innego z firmy Apple Watch i sprawdź, czy będzie to kosztowało Twoje ustawienia. Powinieneś powiedzieć, która część systemu nie powiodła się. Teraz możesz zdecydować, czy zapłacić za tę część naprawy lub wymianę – skontaktuj się z firmą Apple lub firmą zewnętrzną, aby zobaczyć, co będzie kosztować.

Apple Watch nie działa: problem z baterią

Kiedy pojawił się pierwszy zegarek Watch Apple, wielu nowych właścicieli walczyło z żywotnością baterii, stwierdzając, że ich zegarki umierają przed końcem jednego dnia. Ale wielu z tych użytkowników stwierdiło że nie wszystko tak żle, gdy nowość nieco się wyczerpała i nie używali tego urządzenia tak bardzo bezlitośnie, i dowiedzieli się, które ustawienia i funkcje są największymi zabójcami baterii i powinny być dezaktywowane, za wyjątkiem poważnej potrzeby.

Oczywiście twój zegarek może być rzeczywiście wadliwy; Jeśli próbowałeś wszystkiego bez powodzenia, warto skontaktować się z firmą Apple, aby sprawdzić, czy ją zastąpią. Partner redaktora jakmac zrobił to dokładnie po tym, jak sprobował na sobie się wiele rad, które nie pomogły, a Apple zrobił porządną rzecz. (Nie wiedząc o powiązaniu z dziennikarstwem, zanim przejdziesz do wniosków!)

Z naszego doświadczenia seria 2 jest o wiele lepsza ze względu na czas pracy baterii, zazwyczaj trzyma przez dwa bez ładowania. Jeśli to urządzenie nie osiągnie dnia, to należy zdecydowanie porozmawiać z firmą Apple.

Apple Watch nie działa: zbity lub zepsuty wyświetlacz

Wygląda na to, że jest to rzadko spotykane zjawisko (być może ze względu na solidne ekrany szafirowe na droższych modelach i niewidocznie – dość wytrzymały Ion-X Szkło na innych), ale ekrany Apple Watch sporadycznie się łamią lub zarysują.

Jeśli rozbiłeś ekran Apple Watch, łatwo zastąpić ekran. (IFixit daje Apple Watch ocenę poprawności tylko 5 na 10, ale to dlatego, że większość innych komponentów jest bardzo trudna do usunięcia).

Wiele firm zajmujących się naprawami proponuje wymianę ekranu na Apple Watch, ale pamiętaj, że zlecanie pracy na zegarku przez osoby trzecie spowoduje utratę gwarancji, więc sprawdź w firmie Apple, czy będą sortować ją wcześniej. Ich naprawa będzie prawie zawsze droższa niż w innych firmach, ale warto sprawdzić, a wiele osób czuje się bardziej pewnych siebie, jeśli Apple sam sobie radzi.

Apple Watch nie działa: szkody spowodowane działaniem wody

Apple Watch Series 2 jest wodoodporny i powinien być czysty w najbardziej rozsądnych warunkach wodnych: prysznic, Kąpieli, nawet pływania pod wodą do głębokości poniżej 50 m.(Firma Apple ostrzega, że ​​odporność na wodę może zanikać z upływem czasu lub być zmniejszona o krople lub uderzenia i nie zaleca wystawiania Zegarek Serii 2 na mydła i szampony lub używania go w szybko poruszającej się wodzie – na przykład podczas noszenia na nartach wodnych).

Apple Watch Series 1 i pierwsza generacja zegarka firmy Apple powinny być dobrze do natrysku, ale nie powinny być w pełni zanurzone. Szczerze mówiąc, wiele osób je nosiło podczas pływania bez żadnych problemów, ale czy chcesz ryzykować, czy też nie, zależy od ciebie.

Jeśli zegarek jest mokry – nawet jeśli jest to tylko pot z treningu – to dobrym pomysłem będzie przetrzeć nadmiar płynu miękką szmatką. Miejmy nadzieję, że nie musisz mówić, aby nie używać suszarki do włosów ani innej formy nagrzewania, aby wysuszyć urządzenie.

Jeśli woda dostała się do wnęki głośnika, może to wpływać na jakość dźwięku. Model z serii 2 może wyplątać wodę – włącz funkcję blokady wody, jeśli nie jest ona aktywna (przesuń palcem w górę i stuknij ikonę kropl wody), a następnie wyłącz je ponownie, obracając pokrętłem Digital Crown.

Zegarki z pierwszej generacji nie mogą tego zrobić, dlatego firma Apple zaleca umieszczenie głośników w dłoni w dół na szmatkę, цypukać, a następnie pozostawić do wyschnięcia naturalnie. Zostaw zegarek podłączony do ładowarki i woda prawdopodobnie odparuje szybciej.