Apple odmawia grania na Microsoft Xbox na iOS

0
73

Usługi gier w chmurze, takie jak Google Stadia i Microsoft xCloud, nie zostaną zatwierdzone przez Apple dla iPhone’ów i iPadów, ponieważ Apple twierdzi, że musiałoby być sprawdzane indywidualnie dla każdej gry.

Jeśli słyszałeś o xCloud – usłudze gier w chmurze firmy Microsoft, która przeniesie gry Xbox na smartfony i tablety – możesz być podekscytowany perspektywą grania w gry takie jak Halo, Gears lub Forza na iPadzie lub iPhonie. Ale mamy dla ciebie złą wiadomość: Apple potwierdziło, że nie zamierza zezwalać na nową usługę Microsoft na swoich urządzeniach.

Czym jest xCloud?

Microsoft we wrześniu uruchomi usługę xCloud. Usługa gier będzie przesyłać strumieniowo gry Xbox na tablety z systemem Android i inne smartfony, aby gracze mogli w nie grać. Aby zainstalować i grać w gry, użytkownicy będą łączyć się z serwerem Xbox, z którego obraz wideo gry zostanie przesłany na ich urządzenie. Xbox Game Pass Ultimate kosztuje 15 USD miesięcznie i daje dostęp do ponad stu gier, w które można grać na wszystkich urządzeniach mobilnych – z wyjątkiem urządzeń Apple.

Microsoft xCloud nie jest pierwszą usługą gier w chmurze, której Apple nie zatwierdził. Podobna usługa Stadia od Google jest również dozwolona tylko na Androida, a nie na urządzeniach Apple. Przeczytaj więcej o xCloud w naszej siostrzanej witrynie TechAdvisor.

A teraz Facebook ujawnił, że wersja aplikacji Facebook Gaming na iOS również napotkała problemy z powodu zawartych w niej mini-gier.

Facebook powiedział, że został zmuszony do usunięcia wszystkich mini-gier z aplikacji Facebook Gaming, która została właśnie wydana na iOS.

Dopiero gdy minigry zostały usunięte, aplikacja Facebook Gaming została zatwierdzona przez Apple. Nie było podobnych problemów z zatwierdzeniem aplikacji w Google Play, informuje The Verge.

Jaki jest problem Apple?

Firma Apple potwierdziła, że ​​użytkownicy iPhone’a i iPada nie będą mogli uzyskać dostępu do usług gier w chmurze, takich jak Google Stadia i nowe xCloud firmy Microsoft na swoich urządzeniach, ponieważ usługi te naruszają regulacje App Store.

Apple wyjaśnił powody, dla których nie zezwala na takie usługi Business Insider. Firma twierdzi, że ponieważ App Store został zaprojektowany jako bezpieczne i godne zaufania miejsce, musi przeglądać każdą aplikację, która się tam pojawi. Dlatego wszystkie aplikacje są dokładnie sprawdzane pod kątem zgodności z wytycznymi, które mają na celu ochronę zarówno klientów, jak i programistów.

Rzecznik Apple potwierdził, że nie może zatwierdzić przedmiotowych usług, ponieważ musiałby przeglądać każdą oferowaną grę indywidualnie.

Microsoft wysłał oświadczenie do The Verge, w którym skrytykował rozumowanie Apple. Między innymi wskazał, że wszystkie gry zostały już sprawdzone przez niezależnych graczy, takich jak ESRB, co oznacza, że ​​dalszy przegląd nie jest konieczny. Ponadto podobne wymagania nie są nakładane na inne aplikacje oferujące treści interaktywne.

Inni obserwatorzy zgadzają się, że zasady Apple są nielogiczne, ponieważ nie ma wymagań dotyczących podglądu treści w aplikacjach takich jak YouTube i Netflix.

W rzeczywistości, jak wskazuje The Verge, są wyjątki. Usługa gier w chmurze Shadow jest dozwolona w systemie iOS, a gry na komputery PC można również przesyłać strumieniowo za pośrednictwem iPada lub iPhone’a. Wygląda jednak na to, że Shadow omija zasady App Store, ponieważ w takim przypadku użytkownik wynajmuje zdalny komputer i może zainstalować i korzystać z usługi Steam na tym komputerze. Więc Shadow nie działa tutaj jako dostawca gier, a jedynie dostarcza komputer.

Podejrzewa się, że celem reguł jest w rzeczywistości ochrona własnej usługi Apple Arcade dla gier Apple.

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, jeszcze tydzień temu stwierdził, że firma robi wszystko, co w jej mocy, aby pobrać jak najwięcej aplikacji do App Store, co wydaje się źle współgrać z rzeczywistością.

Przeczytaj nasze podsumowanie najlepszych gier na iOS, a ponadto przetestowaliśmy najlepsze gry Apple Arcade.

Ten raport jest oparty na treściach przetłumaczonych z Macwelt i Macworld Sweden oraz Computerworld Sweden.