Apple HomePod: Spojrzenie na serię Smart Speaker

0
504

HomePod to wejście firmy Apple na rynek „smart speaker „, kategoria najlepiej znana z urządzeń takich jak Amazon Echo i Google Home.

Amazon i Google reklamują odpowiednio Echo i Home, jako urządzenia, które mogą być używane do niemal wszystkiego: odtwarzanie multimediów, uzyskiwanie wiadomości, kontrolowanie inteligentnych urządzeń domowych i dodawanie funkcji innych firm, zwanych umiejętnościami.

Z powodu tego nacisku na muzykę w porównaniu z funkcjonalnością, może być pomocne myślenie o HomePod jako o konkurentach do głośników Sonos 'high-end, multi-unit / room i jego głośnika Sonos One zintegrowanego z Amazon Alexa One, zamiast

Funkcje HomePod

kredyt graficzny: Apple Inc.

  • Siri: inteligentny asystent Apple’a trafia z urządzeń z systemem iOS, Mac i Apple TV do HomePod.
  • Sterowanie panelem dotykowym: Oprócz sterowania głosowego za pośrednictwem Siri, panel dotykowy na górze HomePod daje użytkownikom bezpośredni dostęp do sterowania urządzeniem.
  • Świadomość przestrzenna: HomePod może używać swoich mikrofonów, aby zrozumieć kształt, rozmiar i zawartość pokoju, w którym jest umieszczony. W rezultacie dynamicznie zmienia wytwarzany dźwięk, aby jak najlepiej dopasować go do pomieszczenia i zapewnić lepszy dźwięk.
  • Dźwięk wielokanałowy: jeśli w tym samym pomieszczeniu są dwa zestawy HomePod, są one świadome siebie nawzajem.
  • Multiroom Audio: Jeśli w domu lub w biurze jest kilka HomePod, ale nie w tym samym pomieszczeniu, wszystkie urządzenia można ustawić tak, aby odtwarzały jednocześnie tę samą muzykę (oczywiście mogą również odtwarzać inną muzykę).
  • Obsługiwane źródła muzyki: Apple Music (z subskrypcją), zakupy w iTunes Store, biblioteka muzyczna iCloud, w tym iTunes Match, Beats 1 Radio, aplikacja Apple Podcasts, AirPlay / AirPlay 2.
  • Inteligentna integracja domowa: HomePod może kontrolować urządzenia inteligentnego domu / Internetu przedmiotów, które korzystają ze standardu HomeKit firmy Apple.
  • Umiejętności osób trzecich: Użytkownicy mogą dodawać dodatkowe funkcje do HomePod z umiejętnościami stron trzecich.

HomePod Sprzęt i specyfikacje

kredyt graficzny: Apple Inc.

Procesor: Mikrofony Apple A8: 6 Tweeterów: 7, z niestandardowym wzmacniaczem dla każdego Subwoofera: 1, z własnym wzmacniaczem Łączność: Wi-Fi 802.11ac z MIMO, Bluetooth 5.0, AirPlay / AirPlay 2 Wymiary: 6,8 cala x 5,6 cala szer.

HomePod pierwszej generacji zawiera wiele inteligentnych i dźwiękowych funkcji w stosunkowo niewielkim pakiecie.

Głównym powodem, dla którego HomePod potrzebuje tak dużej mocy obliczeniowej, jest obsługa Siri, która jest głównym interfejsem urządzenia.

HomePod wymaga podłączenia urządzenia iOS do konfiguracji i korzystania z niektórych funkcji.

HomePod nie ma baterii, więc musi być podłączony do gniazdka ściennego, aby mógł być używany.