14 funkcji iOS 11, które sprawią, że Twój iPhone lub iPad będzie świetny

0
618

Jeśli posiadasz iPada, iOS 11 jest szczególnie ważny.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z iPhone’a, iPada czy iPoda touch, po zainstalowaniu iOS 11 pojawią się setki ulepszeń.

01 z 14

IPad, przekształcony w zabójcę laptopa

kredyt wizerunkowy: Apple

Bardziej niż jakiekolwiek inne urządzenie, iPad ma największe ulepszenia z iOS 11. Wraz z innymi funkcjami wymienionymi w tym artykule, iPad otrzymuje wystarczające ulepszenia, które mogą być prawdziwym zamiennikiem laptopa dla wielu osób.

IPAD w iOS 11 ma ulepszoną wielozadaniowość, przystawkę do przechowywania i uruchamiania powszechnie używanych aplikacji, przeciąganie i upuszczanie treści między aplikacjami oraz aplikację o nazwie Pliki, która służy do przechowywania i zarządzania plikami, takimi jak Mac czy Windows.

Jeszcze bardziej atrakcyjne są funkcje zwiększające produktywność, takie jak funkcja skanowania dokumentów wbudowana w aplikację Aparat i możliwość korzystania z Apple Pencil jako narzędzia do pisania na praktycznie dowolnym rodzaju dokumentu – dodawanie odręcznych notatek do dokumentu tekstowego, konwertowanie pisemnych notatek na tekst,

Oczekuj, że dzięki iOS 11 usłyszysz o ludziach, którzy porzucają laptopy na iPady.

02 z 14

Augmented Reality zmienia świat

kredyt wizerunkowy: Apple

Augmented Reality – funkcja, która umożliwia umieszczanie obiektów cyfrowych w rzeczywistych scenach i interakcję z nimi – ma ogromny potencjał do zmiany świata i dociera do iOS 11.

AR, jak wiadomo, nie jest wbudowana w żadną aplikację dostarczaną z iOS 11. Zamiast tego technologia jest częścią systemu operacyjnego, co oznacza, że ​​programiści mogą z niej korzystać w celu tworzenia swoich aplikacji.

03 z 14

Płatności Peer-to-Peer z Apple Pay

kredyt wizerunkowy: Apple

Venmo, platforma, która pozwala płacić przyjaciołom za wspólne wydatki (ludzie płacą czynsz, rachunki, dzielenie kosztów obiadu i więcej), jest wykorzystywana przez miliony ludzi.

Połącz Apple Pay z darmową aplikacją do wysyłania SMS-ów w aplikacji Wiadomości, a otrzymasz świetny system płatności typu peer-to-peer.

Po prostu przejdź do rozmowy Wiadomości i utwórz wiadomość zawierającą kwotę, którą chcesz wysłać.

04 z 14

AirPlay 2 zapewnia dźwięk wielopokoleniowy

kredyt wizerunkowy: Apple

AirPlay, technologia firmy Apple do przesyłania strumieniowego audio i wideo z urządzenia iOS (lub Mac) do kompatybilnych głośników i innych akcesoriów, od dawna stanowi potężną funkcję systemu iOS.

Zamiast przesyłać strumieniowo do jednego urządzenia, AirPlay 2 może wykryć wszystkie urządzenia kompatybilne z funkcją AirPlay w domu lub w biurze i połączyć je w jeden system audio.

Dzięki AirPlay 2 możesz przesyłać muzykę do dowolnego kompatybilnego urządzenia lub do wielu urządzeń jednocześnie.

05 z 14

Fotografia i zdjęcia na żywo stają się jeszcze lepsze

kredyt wizerunkowy: Apple

IPhone jest najczęściej używanym aparatem na świecie, więc ma sens, że Apple stale poprawia funkcje fotograficzne urządzenia.

W systemie iOS 11 dostępnych jest wiele subtelnych ulepszeń funkcji fotograficznych.

Animowana technologia Live Photo firmy Apple jest również inteligentniejsza.

Szczególnie interesujące dla każdego, kto robi dużo zdjęć lub nagrań wideo i potrzebuje zaoszczędzić miejsce do przechowywania, są dwa nowe formaty plików, które Apple wprowadza z iOS 11. HEIF (High Efficiency Image Format) i HEVC (High Efficiency Video Coding) tworzy obrazy i

06 z 14

Siri Gets Multilingual

kredyt wizerunkowy: Apple

Każda nowa wersja iOS sprawia, że ​​Siri jest mądrzejsza.

Jedną z mądrzejszych nowych funkcji jest zdolność Siri do tłumaczenia z jednego języka na inny.

Głos Siri został poprawiony, więc teraz brzmi bardziej jak osoba, a mniej jak hybryda człowiek-komputer.

07 z 14

Konfigurowalne, Przeprojektowane Centrum Sterowania

kredyt wizerunkowy: Apple

Centrum sterowania to doskonały sposób na szybki dostęp do niektórych najczęściej używanych funkcji systemu iOS, w tym do sterowania muzyką, a także do włączania i wyłączania takich funkcji, jak Wi-Fi, tryb samolotowy i blokada obrotu.

Dzięki iOS 11 Control Center zyskuje zupełnie nowy wygląd i staje się znacznie potężniejszy.

Co więcej, możesz teraz dostosować kontrolki dostępne w Control Center.

08 z 14

Nie przeszkadzaj podczas jazdy

kredyt wizerunkowy: Apple

Kluczową nową funkcją bezpieczeństwa w iOS 11 jest „Nie przeszkadzać podczas jazdy”.

Ta funkcja rozszerza pomysł użycia podczas jazdy.

09 z 14

Oszczędzaj przestrzeń dyskową dzięki funkcji App Apploadload

Obraz na telefonie iPhone: Apple;

Nikt nie lubi zabraknąć miejsca w pamięci (zwłaszcza na urządzeniach z iOS, ponieważ nie można uaktualnić ich pamięci).

Nowa wersja systemu operacyjnego zawiera funkcję o nazwie Offload App.

Istnieje nawet ustawienie automatycznego odciążania aplikacji, z których ostatnio nie korzystałeś, aby inteligentnie zwiększyć dostępną przestrzeń dyskową.

10 z 14

Nagrywanie ekranu bezpośrednio na urządzeniu

Obraz na telefonie iPhone: Apple;

Kiedyś jedynym sposobem na nagranie tego, co działo się na ekranie urządzeń z systemem iOS, było albo podłączenie go do komputera Mac i nagranie, albo jailbreak.

System operacyjny dodaje wbudowaną funkcję do nagrywania ekranu urządzenia.

Możesz dodać skrót do funkcji w nowym Centrum sterowania, a filmy są zapisywane w nowym, mniejszym formacie HEVC w aplikacji Zdjęcia.

11 z 14

Proste domowe udostępnianie Wi-Fi

Obraz na iPhone: Apple Inc .;

Wszyscy mieliśmy doświadczenie w odwiedzeniu domu znajomego (lub przyjściu znajomego) i chcemy uzyskać dostęp do sieci Wi-Fi, tylko po to, aby zabrać urządzenie, aby

Jeśli inne urządzenie z systemem iOS 11 spróbuje połączyć się z Twoją siecią, otrzymasz powiadomienie na urządzeniu z iOS 11, że tak się dzieje.

Zapomnij wpisywać długich haseł.

12 z 14

Superszybka konfiguracja nowego urządzenia

kredyt wizerunkowy: Apple

Aktualizacja z jednego urządzenia z systemem iOS na inny jest dość łatwa, ale jeśli masz dużo danych do przeniesienia, może to chwilę potrwać.

Po prostu przenieś stare urządzenie w tryb automatycznej konfiguracji i użyj aparatu na nowym urządzeniu, aby przechwycić obraz wyświetlany na starym urządzeniu.

To nie pozwoli przesłać wszystkich danych – zdjęcia, muzyka w trybie offline, aplikacje i inne treści będą nadal musiały być przesyłane osobno – ale znacznie przyspieszy to konfigurację i przejście na nowe urządzenia.

13 z 14

Zapisuj hasła do aplikacji

Obraz na telefonie iPhone: Apple;

Funkcja iCloud Keychain wbudowana w Safari zapisuje hasła twojej witryny na wszystkich urządzeniach podpisanych na twoim koncie iCloud, więc nie musisz ich pamiętać.

Nie w przypadku iOS 11. W iOS 11, również iCloud Keychain obsługuje także aplikacje (programiści będą musieli dodać obsługę do swoich aplikacji).

14 z 14

Modyfikowany projekt App Store

kredyt wizerunkowy: Apple

App Store nabiera zupełnie nowego wyglądu w iOS 11. Zgodnie z przeprojektowaniem aplikacji Muzyka wprowadzonej w iOS 10, nowy projekt App Store jest ciężki dla dużego tekstu, dużych obrazów i – po raz pierwszy – oddziela

Oprócz nowego wyglądu dostępne są także nowe funkcje, takie jak codzienne wskazówki, samouczki i inne treści, które pomogą Ci odkryć nowe przydatne aplikacje i uzyskać więcej korzyści z aplikacji, z których już korzystasz.