10 wskazówek, które można poprawić na gorącym iPhoneie (i zatrzymać eksplodowanie)

0
575

iPhone jest gadżetem dość gorącym gadżetem, ale kiedy staje się zbyt ciepły, może się źle zachować. Przegrzanie nie jest ogromnym problemem dla iPhone’a, szczególnie tutaj w Wielkiej Brytanii, ale zawsze jest troska o to, co się dzieje.

Ten przewodnik po tym, jak utrzymywać iPhone w stan uśpienia, pomoże zapobiec problemom z przegrzaniem

Czytaj dalej: przewodnik zakupujący iPhone 2017 | Jak naprawić przegrzany MacBook Jak wyeliminować przegrzanie urządzenia iMac

Wskazówki dotyczące utrzymywania dobrego stanu iPhone

Jeśli iPhone zachowa przegrzanie, powinieneś sprawdzić, gdzie i jak z niego korzystasz. Te wskazówki pomogą:

 • Usuń sprawę. Brzmi to oczywiste. To oczywiste! Ale to pomoże.
 • Nie zostawiaj go w samochodzie. Temperatury mogą wzrosnąć w zaparkowanych samochodach dość szybko. Weź iPhone z Tobą, gdy jest zaparkowany.
 • Unikaj bezpośredniego światła słonecznego. Chyba że jesteś gdzieś wyjątkowo gorąco, może to być nieco ekstremalne. Ale jeśli jesteś na wakacjach gdzieś w słońcu, trzymaj iPhone w torbie.
 • Unikaj gry. Gry, a szczególnie graficznie zaawansowane gry, opodatkuj procesor, który nagrzewa urządzenie.
 • Przestań używać Bluetooth, ponieważ zapewnia dodatkowe źródło ciepła. Możesz to zrobić w Centrum sterowania: przesuń palcem w górę i stuknij ikonę Bluetooth.
 • Wyłącz usługi lokalizacyjne. GPS jest jednym z elementów, które nagrzewa iPad najbardziej. Wyłącz tę funkcję używając Ustawienia> Prywatność> Wyłącz.
 • Unikaj używania kierunków map. Korzystanie z trybu kierowania „zakręt po kolei” w Mapsu powoduje zwiększenie ilości ciepła na telefon iPhone.
 • Unikaj ładowania, dopóki nie dojdziesz gdzieś chłodniej, a iPhone ma ochotę ochłonąć. Ładowanie nagrzewa urządzenie.
 • włącz tryb Samolot. Wyłącza GPS, Bluetooth, WiFi i komórkowe dane. To jest w Centrum sterowania: przesuń palcem z ekranu głównego lub zablokuj.
 • Wyłącz iPhone. To trochę ekstremalne, ale jeśli martwisz się przegrzaniem, a następnie wyłączenie iPhone’a, gdy nie jest w użyciu może pomóc. Przytrzymaj przycisk „Uśpij / Wake” i zsunąć, aby wyłączyć urządzenie.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą utrzymać telefon iPhone w dopuszczalnej temperaturze. Jeśli nie, jest prawdopodobne, że jest poważniejsza wada i powinieneś umówić się na Geniusz firmy Apple.

Jak gorąco powinien działać iPhone?

iPhone 7 został zaprojektowany Do prawidłowego działania w miejscach, gdzie temperatura mieści się między 0 °; I 35; C. Jest to dość dobry zasięg dla użytkowników z Wielkiej Brytanii, ponieważ temperatura rzadko przekracza lub poniżej tych dwóch punktów.

Niemniej jednak, iPhone może doświadczać temperatury poza tymi dwoma obszarami. Należy zachować szczególną ostrożność, korzystając z telefonu iPhone w środowiskach chłodzonych (takich jak lodówki lub chłodzenie) lub pozostawić go w zaparkowanym samochodzie na wysokości lata. Obydwa mogą pchnąć temperaturę poza normę działania.

Co się stanie, gdy iPhone się przegrze?

Gdy iPhone zaczyna przegrzać, wyświetli się komunikat ostrzegawczy. Powiedzie to, że „iPhone musi ostygnąć, zanim będzie można go używać”. Zwykle wyświetli się to na czarnym tle, chociaż jeśli używasz Nawigatora, pojawi się on jako alert nakładki.

Aby jak najszybciej wznowić korzystanie z urządzenia, wyłączyć go, przenieść na Ochłodę i ochłodzenie. Następujące rzeczy się zdarzają, gdy Twój iPhone znajduje się w trybie „cool down”:

 • Urządzenie przestaje ładować.
 • Wyświetlacz miga lub staje się czarny.
 • Radia komórkowe wejdą do stanu o małej mocy. Sygnał może się osłabiać w tym czasie.
 • Lampa błyskowa aparatu jest tymczasowo wyłączona.

Może to być trochę niepokojące, gdy zobaczysz go po raz pierwszy. Ale poza niedogodnością, że nie można tymczasowo korzystać z telefonu, zazwyczaj nie ma żadnych dodatkowych problemów. Powinieneś umieścić iPhone’a w chłodnym miejscu.

Więcej informacji: Wsparcie Apple: przechowywanie urządzeń w dopuszczalnych temperaturach pracy

Czy mój telefon iPhone wybuchnie?

Jest to bardzo mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe.

iPhony zostały uznane za przegrzane do katastrofalnych poziomów – z jednej chwili topienie mat podłogowych w samochodzie na Florydzie – ale były to pojedyncze przypadki i zwykle okazały się wynikiem jakiejś nieporadności. Przykładowo, iPhone, który topił się na macie, został upuszczony w basenie.

W marcu 2017 r. Film CCTV pojawił się w telefonie iPhone 6 Plus, który został opublikowany w marcu 2017 r. , Który został zabrany do sklepu warsztatowego, który został porwany przez zdumionego właściciela, gdy zaczęło się palić dymem; Simon Owen, właściciel sklepu (w Australii), poinformował później, że „nasz licznik usług ma w nim olbrzymią dziurę”.

W tym przypadku telefon został uszkodzony wcześniej, a „eksplozja” wydarzyła się, gdy właściciel nacisnął przycisk na uszkodzonym ekranie, aby pokazać, co się z tym wiąże. Ale to nie był bezprecedensowy incydent, nawet w tym sklepie, którego właściciel powiedział, że trzy lata temu podobne zdarzenie miało miejsce w przypadku iPhone’a 5.

„Kiedy dmuchają, palą tak, ponieważ dwa substancje chemiczne Bateria „, powiedział Owen. „Zrzut to jest toksyczny zielony zamglony, ustawia cały pojemnik na ogień”.

Jeśli zastanawiasz się nad eksplodującymi telefonami, prawdopodobnie dlatego, że słyszałeś o Samsung i jego przegrzaniu (ale W przeciwnym razie doskonała) Uwaga 7 phablet. Baterie w niektórych notebookach Note 7 są przegrzane do niebezpiecznych poziomów, w zakresie, w jakim firma Samsung od razu przypomniała sobie produkt i nie będzie już robić więcej. Więcej informacji na temat Samsung Note 7 można znaleźć tutaj: Uwaga 7 przerwana Jak wymienić notę ​​7 lub uzyskać zwrot.

To niepokojące rzeczy, ale pamiętaj, że dotyczy to tylko jednego modelu w telefonie Samsung i nie ma w składzie Apple iPhone. Rywalni producenci telefonów czasami dostarczają części składowych – w tym jednostek baterii – od tych samych dostawców, ale obecnie nie ma żadnej sugestii, że ten błąd spowoduje problemy dla firmy Apple lub innych firm innych niż Samsung.